Προς το περιεχόμενο

Mike Mangini


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια ενα πολυ ενδιαφερον video ωπου δειχνει τις κινησεις του χεριου σε πολυ γριγορεσ ταχυτητες (σε slow motion) αλλα και  το πως παλεται η μεμβρανη του ταμπουρου και ενος πιατινιου  :)  Α, και κορυφαιος drummer!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδια ενα πολυ ενδιαφερον video ωπου δειχνει τις κινησεις του χεριου σε πολυ γριγορεσ ταχυτητες (σε slow motion) αλλα και  το πως παλεται η μεμβρανη του ταμπουρου και ενος πιατινιου  :)  Α, και κορυφαιος drummer!

 

 

 

Εννοείται ότι είναι κορυφάιος ντράμμερ!Αντικατέστησε και τον πορτνόυ τον οποίο και ξεπερνάει τεχνικά κατά τη γνώμη μου(συνθετικα θα το δούμε εν καιρώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o Mike στο μυαλο μου..ανηκει στην κατηγορια των wow drummer ..Τον παρακολουθω πολλα χρονια και ειλικρινα δεν μπορω να σκεφτω ποιος θα μπορουσε να γεμισει καλυτερα την καρεκλα του Portnoy.. Τον θυμαμαι την εποχη που επαιζε με τον μεγα Μαγιστρο Steve Vai ... με ενα σολο που ακομα και σημερα ειναι μεσα στα 2-3 αγαπημενα μου σολο.

Κατι που πολλοι ισως δεν ξερετε ειναι οτι ο Μangini..ηταν ο drummer σε ενα επισης πολυ επιτυχημενο 90ς γκρουπ με το ονομα Extreme..μαζι με ενα εξαιρετικο κιθαριστα που ακουγε στο ονομα Νuno Bettencourt klp....

 

Δυστηχως θα λειπω εξωτερικο φετος ..γιατι θα ηθελα πολυ να τους δω live..[εξαιτιας του mangini}

Ξεχασα ...φυσικα {και αυτος} δεν θα μπορουσε να μην ηταν μαθητης του  Gary Chester.

Mike Mangini (Steve Vai solo)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορυφαιος ο mangini Βαγγελη..Aλλα πιο πολυ με εμπνεουν τετοια τυπακια πισω απο τα τυμπανα..  ;D ;D ;D ;D

 

 

 

Βέβαια ο τρισμέγιστος mark zonder. Άσε Nordic! τον είδα (ευτυχώς) με τους Fates Warning πέρσυ το μάρτιο στο fuzz. Πιο μετρημένος drummer

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον...Παραμεγαλωσα και οι Fates...μου ακουγονται καπως..

Λιγο η τσιριχτη φωνη... ;D ;D

να μην φυγουμε και εκτος θεματος.

το παληκαρι για τον Mangini ανεβασε θεμα...

οχι για το αγαπημενο μας γκρουπ.

Παρτε αλλη μια σουπερ στιγμη του Mangini....σε ενα φοβερο κομματι απο εναν απο τους αγαπημενους μου δισκους.{Passion and warfare}

 

Βρηκα και ενα ωραιο comment για τον Vai..που εχει πλακα. ;D ;D

God takes guitar lessons from Steve Vai. Jesus has everything that Steve Vai's ever released. Buddha has a Steve Vai signed Ibanez Gem. Shiva once had a beer with Steve Vai. The Devil and Steve Vai once split a plate of nachos at the bowling alley. And Xerxes bows down to Steve Vai.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ειναι επικαιρος ο mangini λογω του ντορου με dream theater...

Δεν ειμαι ατομο που παραληρει για καποιον drummer.

Για εμενα ειναι ολα πηγη εμπνευσης.Και ειδικοτερα πιο πολλη μουσικοτητα βλεπω στον zonder παρα από mangini που ποζεριαζει.

Αλλα τι να σε κανω, εισαι λατρης των 80's. ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκουχ...γκουχ......

Ποζεριαζει ο Μangini????

i dont think so...

Μονο ποζερας δεν ειναι...Nerd μπορει!!!...γιατι τοση μελετη μονο Nerd μπορει να εχει ριξει...

Επισης...για δες καλα το βιντεακι των fates....

κατι περμαναντ βλεπω..κατι ισιωτικες - το μπιστολακι πηγε συννεφο για τις αναγκες του κλιπ;D ;D.......και τα φωνητικα παραπεμπουν σε κατι...80ς Ηelloween μερες... ....

Καλο γκρουπακι δεν λεω..Γουστα ειναι αυτα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκουχ...γκουχ......

Ποζεριαζει ο Μangini????

i dont think so...

Μονο ποζερας δεν ειναι...Nerd μπορει!!!...γιατι τοση μελετη μονο Nerd μπορει να εχει ριξει...

Επισης...για δες καλα το βιντεακι των fates....

κατι περμαναντ βλεπω..κατι ισιωτικες - το μπιστολακι πηγε συννεφο για τις αναγκες του κλιπ;D ;D.......και τα φωνητικα παραπεμπουν σε κατι...80ς Ηelloween μερες... ....

Καλο γκρουπακι δεν λεω..Γουστα ειναι αυτα

 

 

Aυτο δηλαδη δεν ειναι η υπερτατη ποζερια??? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Το οτι επαιζε με Vai...??? ;D ;D ;D ;D

 

Τελος παντων..Τρομερος...και για να λεμε και του στραβου το δικιο, ας καθησουμε και εμεις να τον φτασουμε και ας μας κατηγορουνε οι αλλοι οτι ποζεριαζουμε μετα.. ;D ;D ;D ;D ;D

 

Oσον για τους fates warning Power μπαντα ητανε...Απο το 91' που βγηκε το parallels μεγαλουργησαν.Και επειδη τους ειπες "μπαντουλα", δεν θα διαφωνησω, ισως ο zonder θα επρεπε να παιζει παπαδες και να παιρνει μερος στο wfd και οχι να αναδειξει την μουσικη

των fates warning.Bαγγελη, η ποζερια πουλαει..Για αυτο λεγεται showbussiness.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαλλον αγνοεις την εννοια της λεξης Ποζερας...

Επειδη ειμαι αυθεντικο παιδι εκεινης  της δεκαετιας. ;D ;D..επιτρεψε με να σε διαφωτισω..

Να σε ενημερωσω επισης οτι στην Αμερικη του 2011 το να παιξεις με το Vai...θεωρειται το ιδιο με το να παιξεις με το Ζαππα του 1980. Ολοι θελουν...Λιγοι μπορουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου