Προς το περιεχόμενο

Mike Mangini


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βαγγελη δεν μιλαω για το glam/pozer..

Mιλαω σαν attitude πανω στην μουσικη και συγκεκριμενα για drummers.. :o :o

Oπως ειπε και o jojo mayer.Τechnique without music, is practice.. ;D ;D ;D

Προσωπικα, πολυ λιγα πραγματα ακουω απο 80's.Mου αρεσει πιο πολυ ο 70's ηχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βρηκα και ενα ωραιο comment για τον Vai..που εχει πλακα. ;D ;D

God takes guitar lessons from Steve Vai. Jesus has everything that Steve Vai's ever released. Buddha has a Steve Vai signed Ibanez Gem. Shiva once had a beer with Steve Vai. The Devil and Steve Vai once split a plate of nachos at the bowling alley. And Xerxes bows down to Steve Vai.

 

Όσο μεταξύ σοβαρού και αστείου να το λέει το παληκάρι, είναι το λιγότερο υπερβολικό. δεν νομίζω ότι έχει δόση αλήθειας τούτο ούτε 2%. whatever...

Παικταράς ο Mangini, ό,τι πρέπει γι' αυτό που ζητούσαν οι Theater. Ανυπομονώ για το live τους τον αύγουστο.

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παικταράς ο Mangini, ό,τι πρέπει γι' αυτό που ζητούσαν οι Theater. Ανυπομονώ για το live τους τον αύγουστο.

 

+666

 

Να σου πω καλύτερα που πήρε πόδι ο Πορτνόυ.Άντε να φεύγουν αυτές οι coldplay,muse επιρροές ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο μεταξύ σοβαρού και αστείου να το λέει το παληκάρι, είναι το λιγότερο υπερβολικό. δεν νομίζω ότι έχει δόση αλήθειας τούτο ούτε 2%. whatever...

 

Eγω παλι πιστευω ...οτι ο Vai..εχει ανεβασει πολυ ψηλα τον πηχη της τεχνικης στην κιθαρα..Πολυ ψηλα...

Το αν σ αρεσει σαν κιθαριστας ειναι ενα αλλο θεμα..αλλα νομιζω οτι ο τυπος ειναι Level απο μονος του.

Tυχαιο που ειχε αυτο το ρολο σε αυτην τη ταινια?

Δεν νομιζω..

Crossroads (1986) duel

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παλι πιστευω ...οτι ο Vai..εχει ανεβασει πολυ ψηλα τον πηχη της τεχνικης στην κιθαρα..Πολυ ψηλα...

Το αν σ αρεσει σαν κιθαριστας ειναι ενα αλλο θεμα..αλλα νομιζω οτι ο τυπος ειναι Level απο μονος του.

Tυχαιο που ειχε αυτο το ρολο σε αυτην τη ταινια?

Δεν νομιζω..

Crossroads (1986) duel

 

 

Kαλά τα λες ωραία και σταράτα αλλά ο Petrucci τον ''έχει'' από άποψη τεχνικής  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ολο το σεβασμο φιλε Mike...

δεν θα συμφωνησω...Οπως ειπα..θεωρω οτι ο Vai ειναι  Level απο μονος του{Κι ας μην ειμαι κιθαριστας..}

O τυπος ειναι ΑΡΕΙΑΝΟΣ και πρεπει να ασχοληθει ο Λιακοπουλος μαζι του μηπως καταγεται απο την Ατλαντιδα ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ολο το σεβασμο φιλε Mike...

δεν θα συμφωνησω...Οπως ειπα..θεωρω οτι ο Vai ειναι  Level απο μονος του{Κι ας μην ειμαι κιθαριστας..}

O τυπος ειναι ΑΡΕΙΑΝΟΣ και πρεπει να ασχοληθει ο Λιακοπουλος μαζι του μηπως καταγεται απο την Ατλαντιδα ;D ;D

 

 

 

Ναι δεν είπα ότι δεν συμφωνώ ότι ο τύπος έχει ιδρύσει σχολή.Τεχνική,αέρα,φινέτσα όλα τα χει! ;D Απλά δεν ξέρω από το passion and warfare δεν έχει δείξει κάποιο φοβερό δείγμα γραφής (το soynd theories dvd ήταν φοβερό πάντως).Απλά μετά από κάποια στιγμη και περα με κούρασαν τα κιθαρο-τρικ του.(με εξαίρεση μερικά μεμονομένα κομμάτια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ολο το σεβασμο φιλε Mike...

δεν θα συμφωνησω...Οπως ειπα..θεωρω οτι ο Vai ειναι  Level απο μονος του{Κι ας μην ειμαι κιθαριστας..}

O τυπος ειναι ΑΡΕΙΑΝΟΣ και πρεπει να ασχοληθει ο Λιακοπουλος μαζι του μηπως καταγεται απο την Ατλαντιδα ;D ;D

 

 

 

Λιγα για τον Λιακοπουλο. ;D ;D ;D ;D ;D

Μαλλον ειναι EΛ...;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ελαφρως εκτός θέματος, ασχετως καλυτερης τεχνικης (αν και σ αυτα τα επιπεδα το θεωρω λιγο ατοπο να συγκρινουμε μουσικους), ο vai εκανε πολλες καινοτομιες στο ειδος του(ασχετα αν αρεσουν η οχι) και σιγουρα πηρε πολλα και ο petrucci απ αυτον (κατι καθολου κακο, μονο εμεις παθιαζομαστε τοσο πολυ μ ' αυτα).

 

πχ Στο Images and words ο petrucci χρησιμοποιει καποια licks του vai σχεδον αυτουσια. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου