Προς το περιεχόμενο

Ένας χρόνος χωρίς τον Βαγγέλη Παπαθανασίου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όσους δεν έχουν δει ολόκληρο (ή καθόλου) το βίντεο του "Rosetta".

Για τη διαστημική αποστολή Rosetta και το ομώνυμο άλμπουμ του Παπ., "Google is your friend".😎

 

 

  • Like 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολη του η ζωή είναι η μουσική έλεγε και τον πιστεύω. Γι αυτό έβγαλε αριστουργηματα. 

 Εμενα μου άρεσε να παίζω video games. Αυτο θα λένε οι άνθρωποι μου, αν φύγω. 

 Ηταν καλός στη μουσική αλλα δεν του άρεσε. Του άρεσαν τα video games. Χαχαχαχαχα 🤣🤣🤣

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο cos_dr στο βραδινό μουσικό αφιέρωμα για τον ένα χρόνο χωρίς τον Βαγγέλη.

 

 

 Έχω να παίξω μήνες, μικρός το έπαιζα τέλεια στο πιάνο τους δρόμους της φωτιάς, βλέπετε πως είμαι κουλός αφού δεν παίζω πια και δεν με πειράζει, εγώ ακομπλεξάριστα εκτίθεμαι και ας γελάσει η παρέα, για την παρέα μετράνε όλα ούτως η άλλως την τρελή παρέα μας στο noiz.

 

 Βάλτε ένα βιντεάκι όλοι για τον βαγγέλη, κάτι ότι να ναι να τον τιμήσουμε, να μπούμε στο μάτι και στους κιθαρίστες

 

Αθάνατε Βαγγέλη, θα το βγάλω καλά το κομμάτι και θα το παίξω να το θυμηθώ, τώρα τα παίζω medley σαν τον nick rahm χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα🤣🤪

 

 Σας αγαπώ όλους, πάω για ύπνο, καληνύχτα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 Ζήτω ο ΑΘΑΝΑΤΟΣ VANGELIS και τα ΣΥΝΘΕΣΑΪΖΕΡ!!!!!

  • Like 3

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Waterfall-K mk2 said:

 

 

Η έκφραση χαράς (θα έλεγα, ευτυχίας) του Βαγγέλη σε αυτό το αυτοσχέδιο λάτιν λάιβ, του οποίου ήταν ο διοργανωτής και συγχρόνως, ένας απο τους μουσικούς της μπάντας ανάμεσα σε συναδέλφους «του μεροκάματου», νομίζω πως τα λέει όλα για την βιωματική, ουσιαστικά υπαρξιακή του σχέση με την ουσία της μουσικής, μακριά απο ναρκισσισμούς και στείρα "εγώ" που αρμόζουν σε πολύ μικρότερες προσωπικότητες απο αυτόν τον γίγαντα της παγκόσμιας μουσικής τέχνης και συγχρόνως, μεγάλο λάτρη της μουσικής που αγαπάμε και εμείς.

Que descance en paz, un grande para la eternidad.»

 

 

 

Απίστευτο βίντεο! Σαν γενναιόδωρος βασιλιάς όπως κάθεται στον θρόνο του, αρχοντικός αλλά και προσηνής. Θα χε ενδιαφέρον να έπαιζε εκέινος λάτιν στο πιάνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Jimmy87 είπε

 

Απίστευτο βίντεο! Σαν γενναιόδωρος βασιλιάς όπως κάθεται στον θρόνο του, αρχοντικός αλλά και προσηνής. 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Jimmy87 είπε

Θα χε ενδιαφέρον να έπαιζε εκέινος λάτιν στο πιάνο

Άνετα.😎 Αλλά δεν κουβάλησε ολόκληρη την μπάντα απ'το Palenque για να κάτσει να παίξει αυτός στο πιάνο. Και στα κρουστά μια χαρά είναι. Ο Παπ. παρεμπιπτόντως ήταν (και) μεγάλος κρουστός & ντράμερ. Εξαιρετικός βιμπραφωνίστας επίσης. Γενικά ήταν πολυοργανίστας ο οποίος έπαιζε έναν σκασμό όργανα, από κάθε είδους πληκτροφόρα μέχρι διάφορα πνευστά και έγχορδα. Ως και Ιαπωνικό Koto έπαιζε σε κάποια φάση.😁 Ο Λουκάς Σιδεράς αν θυμάμαι καλά έλεγε ότι οποιοδήποτε όργανο και αν έπιανε στα χέρια του ο Παπ., μετά από λίγο άρχιζε να το παίζει.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Waterfall-K mk2 είπε

???

image.png.9a1ce57007e0e0408d59f39c8d6b7cd2.png

Το βίντεο. Πάτα τον σύνδεσμο, δεν βγάζει εικόνα γιατί είναι restricted, πάτα να το δεις συνδεδεμενος στο youtube. 

Έχει και τη μουσική του Πολυδουρη, μεγάλου μαέστρου και αυτού, θέλετε να σας παίξω? Χαχαζαζαζαζ 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου