Προς το περιεχόμενο

behringer pedals


Προτεινόμενες αναρτήσεις

η ταπεινη μου γνωμη ειναι πως καποια απτα πεταλακια αυτα αξιζουν πολυ περισσοτερο απο οσο στοιχιζουν...δειτε μερικα videos(το ξερω πως εχει ξανασυζητηθει το θεμα αλλα βρηκα νεα videos)  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=G62WWki3gIE

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδικα στο πρωτο και δευτερο  videο δεν πιστευω να φενεται οτι αυτο το πεταλι κανει 40ευρω!αλλα απο οτι ακουγεται μαλλον το εχει μπορστα κι απο κανενα λαμπατο.... ::)

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά η γνώμη σας για το BEHRINGER VD1 ή το Behringer VT911?

Βασικά ψήνομαι να πάρω τον GA5 και ψάχνω τι πετάλι να πάρω πακέτο

με τον ενισχυτή.Για πείτε καμια συμβουλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω απέκτησα πριν απο λίγες μέρες δώρο απο κάτι φιλους το Guitar GDI 21.

Αντιγραφή του tech 21 gt ,κομπλε με διακοπτάκια mic placement και έξοδο για ηχογράφηση.

Είναι μπορω να πώ για τα λεφτά του πολύ καλό,πολυ πιο στιβαρά κατασκευασμένο απο ένα ΤΟ100 που έχω ,τα κουμπια κινουντα πολύ ομαλά και ακουνε καλά επίσης.

Τα γκάζια του είναι πολύ καλύτερα απο αυτά του mg15 που έχω.

 

 

Σε λίγες μερες φιλοδοξώ να διώξω τον marshall οπότε μόλις έρθει ο νέος ενισχυτής σας  φτιάχνω ένα βιντεακι με το πεταλάκι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω απέκτησα πριν απο λίγες μέρες δώρο απο κάτι φιλους το Guitar GDI 21.

Αντιγραφή του tech 21 gt ,κομπλε με διακοπτάκια mic placement και έξοδο για ηχογράφηση.

Είναι μπορω να πώ για τα λεφτά του πολύ καλό,πολυ πιο στιβαρά κατασκευασμένο απο ένα ΤΟ100 που έχω ,τα κουμπια κινουντα πολύ ομαλά και ακουνε καλά επίσης.

Τα γκάζια του είναι πολύ καλύτερα απο αυτά του mg15 που έχω.

 

 

Σε λίγες μερες φιλοδοξώ να διώξω τον marshall οπότε μόλις έρθει ο νέος ενισχυτής σας  φτιάχνω ένα βιντεακι με το πεταλάκι .

 

Και εγώ το έχω το GDI 21 και τον ίδιο ενισχυτή όντως είναι καλύτερο από τα drives του ενίσχητη αλλά αν το συγκρίνεις με κάποιο ποιο αξιοπρεπές πετάλι χάνεις πασα ιδέα,ή τουλάχιστον έτσι έγινε με εμένα...

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεω ξερω για το ΤΟ800 αλλα μακρια απο το ΤΟ100. Εκανα την βλακεια να το αγωρασω χωρις να το ακουσω πρωτα (επειγουσα δουλεια) και το εχω μετανιωσει ως εκει που δεν παει. Εχω και το UC100 το οποιο ειναι απλα καλο για τα λεφτα του.

"Έχεις πάρει τον εαυτό σου πολύ στα σοβαρά..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα το Vintage Tube Overdrive TO800 σε πλήκτρα Roland, καθώς όπως έχω πει σε ανάλογο thread ψάχνω ήχο Hammond της δεκαετίας του '70, και μάλλον απέδωσε. Βέβαια, το Roland είχε άσχημο ήχο, ψεύτικο, αλλά με το πεταλάκι κάπως βελτιωνόταν. Δεν ξέρω τι στάνταρ έχουν τα πεταλάκια για κιθαρίστες, αλλά μου έδωσε την εντύπωση ότι αξίζει σαν επένδυση.

 

Ελλάδα Τιμή: 46-52 ευρώ

Γερμανία: 18

 

ουδέν σχόλιον..

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω απέκτησα πριν απο λίγες μέρες δώρο απο κάτι φιλους το Guitar GDI 21.

Αντιγραφή του tech 21 gt ,κομπλε με διακοπτάκια mic placement και έξοδο για ηχογράφηση.

Είναι μπορω να πώ για τα λεφτά του πολύ καλό,πολυ πιο στιβαρά κατασκευασμένο απο ένα ΤΟ100 που έχω ,τα κουμπια κινουντα πολύ ομαλά και ακουνε καλά επίσης.

Τα γκάζια του είναι πολύ καλύτερα απο αυτά του mg15 που έχω.

 

 

Σε λίγες μερες φιλοδοξώ να διώξω τον marshall οπότε μόλις έρθει ο νέος ενισχυτής σας   φτιάχνω ένα βιντεακι με το πεταλάκι .

 

Και εγώ το έχω το GDI 21 και τον ίδιο ενισχυτή όντως είναι καλύτερο από τα drives του ενίσχητη αλλά αν το συγκρίνεις με κάποιο ποιο αξιοπρεπές πετάλι χάνεις πασα ιδέα,ή τουλάχιστον έτσι έγινε με εμένα...

 

 

 

Εννοείται δε πιανει μια μπροστά στο tech 21 το αυθεντικό ή πεταλάρες τύπου jam κλπ....εντελώς άλλη κατηγορία .Αλλά για να ψαχτει ένας αρχάριος με διάφορες παραμορφώσεις καλό είναι.

 

Το ΤΟ100 είναι όντως ο εφιάλτης στο δρόμο με τα τζιτζίκια...εγώ το πήρα σα πρώτο μου πετάλι για να δώ τι είναι τούτο το πράμα το overdive...τη δουλεια του την έκανε αλλά μέχρι εκει .Τώρα μαζευει σκόνη(αν και τώρα που το σκέφτομαι...και αυτό είναι καλύτερο απο τα γκάζια του μαρσαλάκου)

 

Ο θωμάς εντωμεταξύ το δίνει 9 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδικα στο πρωτο και δευτερο  videο δεν πιστευω να φενεται οτι αυτο το πεταλι κανει 40ευρω!αλλα απο οτι ακουγεται μαλλον το εχει μπορστα κι απο κανενα λαμπατο.... ::)

ο τυπος ομως που κανει το τεστ μπορει να μην ειναι ο υπερπαιχτης, εχει ομως "σωστο" ηχο στα δαχτυλα του........κι αυτο το λεω κυριως για τους νεωτερους και πιο αρχαριους players που διαβαζουν το thread...μην περιμενετε να ακουστειτε ετσι με οποιοδηποτε πεταλακι, οσο φτηνο η ακριβο κι αν ειναι αν δεν μπορεσετε απο μονοι σας να παραγετε "σωστη" νοτα.....it's mainly in the fingers... ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου