Προς το περιεχόμενο

Jam (video)


mehiko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα jam το οποίο το έγραψα το σαββατοκύριακο με τα χιόνια. Να χιονίζει που και που, για να κλειστούμε μέσα, να παίξουμε καμιά ώρα παραπάνω, ε; ;D :P

Βγαίνω σε ένα Peavey Ultra 410.

Ελπίζω να σας αρέσει.

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό......  ;)

Βασικά τα sweepακια είναι πολύ καλά.... και τα έχεις "πετάξει" σε ωραία φάση στο τράκ.... λίγο στην αρχή η μελωδία σου είναι κούκου, αλλά αμα σ αρέσει... εμένα περισεύει...  ;D ;D ;D ;D ;D ωραίος.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό......  ;)

Βασικά τα sweepακια είναι πολύ καλά.... και τα έχεις "πετάξει" σε ωραία φάση στο τράκ.... λίγο στην αρχή η μελωδία σου είναι κούκου, αλλά αμα σ αρέσει... εμένα περισεύει...  ;D ;D ;D ;D ;D ωραίος.

Thanks φιλαρα!

Αφου ξερει πως παντα μ' αρεσε να φευγω λιγο απο την κλιμακα. ;D

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου φίλε κι από μένα.

Αυτά που γράφω αφορούν και στα άλλα κομμάτια που ανέβασες.

Τα δάχτυλα σου πηγαίνουν μια χαρά αλλά καμιά φορά μου δίνεις την εντύπωση ότι δεν ακούς το κομμάτι που παίζει από πίσω και βαράς μόνος σου.

 

Επίσης πρόσεχε τα dynamics σου. Όταν παίρνεις φόρα δεν σταματιέσαι, το οποίο είναι μεν καλό για σένα που τα δίνεις, αλλά ο ακροατής βαριέται.

 

Αυτά, φιλικά

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας το video σου μου ξαναγεννήθηκε ο προβληματισμός που έχω χρόνια τώρα:

 

Πώς γίνεται κάποιοι κιθαρίστες να παίζουν τόσο γρήγορα (για τα δικά μου "κυβικά"...εξωφρενικά γρήγορα), αλλά ταυτόχρονα το παίξιμό τους σε αργά tempo να πάσχει; ::)

 

Στο κομμάτι που πόσταρες, μου φαίνεται λες και παίζουν 2 διαφορετικοί κιθαρίστες: άλλος στην αρχή και άλλος μετά... ???

 

Μη το πάρεις προσωπικά, απλά το διέκρινα ΚΑΙ σε σένα αυτό, όπως και σε πάρα πολλούς άλλους γρήγορους παίκτες! Κατά καιρούς έχω συναντήσει κιθαρίστες τους οποίους τους βλέπω και μου ...κόβεται η ανάσα από τις απίστευτες ταχύτητες, αλλά μόλις προσπαθούν να παίξουν κάτι πιο αργό ή λίιιγο πιο ρυθμικό, λες και η τεχνική τους εγκαταλείπει... :-\

 

Προς Θεού δεν το ρωτάω ειρωνικά! Είναι απόλυτα ειλικρινής η απορία μου, γιατί απλά προσωπικά θεωρούσα τόσο καιρό, ότι εφόσον μπορείς να παίξει κανείς με ευχέρεια γρήγορα, μπορεί κάλιστα και αργά...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου