Προς το περιεχόμενο

Βαρέθηκα πια στη Γερμανια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

 

Απαντώ

1. Το γουστάρω, την ζέστη δεν αντέχω

2. Μια χαρά είναι οι φάτσες τους, και δεν έχουν αυτή την κουτοπονηρίστικη έκφραση που έχουν οι δικές μας

3. Δεν την μιλάω, προτιμώ τα αγγλικά

4. Σωστός, αλλά κι εδώ για εκεί βαδίζουμε (ψάξε να νοικιάσεις σπίτι στην Αθήνα και θα καταλάβεις)

5. Γιατί να κλείνεσαι? Επιλογές υπάρχουν πάντα

6. Μια χαρά φίλους μπορείς να έχεις κι εκεί (Γερμανούς, Έλληνες, Τούρκους, ότι γουστάρεις)

7. Μου αρέσει ο μουντός καιρός αρκεί να μην είναι κουφόβραση

8. Είμαι σχεδόν δίπλα στην θάλασσα, και δεν έχω πάει ούτε για βόλτα. Είμαι του βουνού και τους δάσους εγώ.

 

:classic_smile:

Να πας στη Γερμανία εσύ, θα περάσεις καλά 😁

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελάτε, ελάτε πίσω.

 Η χώρα είναι πλέον παράδεισος, γεμάτη ευκαιρίες και για εργαζόμενους και για επιχειρηματίες.

 Καθαρό περιβάλλον, εξαιρετικό οδικό δίκτυο, εξαιρετικές συγκοινωνίες, επικοινωνίες, υπηρεσίες υγείας, υπηρεσίες για τον πολίτη, food και fuel pass, εξοικονομώ, τα πάντα.

 

 Μην το σκέφτεστε, ελάτε πίσω, κυρίως για το μέλλον των παιδιών.

 

 Θα μπορείτε να βγαίνετε όλη μέρα και όλη νύχτα γιατί είναι όλα τα μαγαζιά διασκέδασης χειμώνα καλοκαίρι παντού ανοιχτά. Υπάρχουν δουλειές με πολύ καλούς μισθούς και φοροαπαλλαγή και προνομιακός δανεισμός για τους νέους επιχειρηματίες, υπάρχει ειδικό δάνειο για κατοικία για νέα ζευγάρια και αυτό είναι καλό αφού είστε γονείς, υπάρχει το καλάθι του νοικοκυριού για φθηνότερα προϊόντα για όλους για να μην κατεβάσουμε τον ΦΠΑ αφού άμα το κάναμε δεν θα υπήρχε όφελος για τον πληθωρισμό, υπάρχει παρατηρητήριο τιμών και ποιότητας καυσίμων για να μην αισχροκερδούν εις βάρος σας με συνεχείς ελέγχους.

 

 Δεν ξέρω τι ακούτε για την Ελλάδα αλλά εδώ και 4 χρόνια τα πράγματα είναι φανταστικά, αυτό φάνηκε και από την υποδειγματική διαχείριση της πανδημίας με τα λιγότερα θύματα αλλά και την εγκαιρότητα των μέτρων που μας έκαναν να ελευθερωθούμε πολύ πιο γρήγορα.

 

 Μιλάω πολύ σοβαρά.

 Είναι η καλύτερη περίοδος να γυρίσετε πίσω ιδιαίτερα αν έχετε ιδιόκτητο σπίτι.

 

 Γυρίστε πίσω σε αυτή την υπέροχη, καθαρή, ασφαλή, ταχέως αναπτυσσόμενη χώρα, που απαγκιστρώθηκε από τις παθογένειες του παρελθόντος, ένα κράτος που λειτουργεί με αμεσότητα και αποτελεσματικότητα διότι ενδιαφέρεται ΠΡΩΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΗ

 

 Σας περιμένουμε πίσω με χαρά❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

  • Χαχα 2

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, solega είπε

Πιθανότατα θα κάνω τη μαλακια φίλε 😂😂

Περίμενε τουλάχιστον 4 χρόνια, μέχρι να βγει ξανά ο Τσίπρας και μπει η χώρα σε μια σοσιαλιστική αναπτυξιακή πορεία. image.gif.0545f760f4c8dd3e4a979df898e24be1.gif

 

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K mk2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LK είπε

Να πας στη Γερμανία εσύ, θα περάσεις καλά 😁

 

Μωρέ αν μπορούσα να φύγω από εδώ, θα καθόμουνα?

Πιο μικρός που μπορούσα, έκανα τον δύσκολο.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Μωρέ αν μπορούσα να φύγω από εδώ, θα καθόμουνα?

Πιο μικρός που μπορούσα, έκανα τον δύσκολο.

Δεν πειράζει , τώρα γερασες κατσε εδω 😝😁

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, LK είπε

οκ εξαιρώ την Heidi Klum

Πλάκα με κάνεις ρε Λάκη; Αυτή που πήγε και παντρεύτηκε τον κιθαρίστα των Tokyo Hotel δεν είναι;

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, solega είπε

Πιθανότατα θα κάνω τη μαλακια φίλε 😂😂

 

Οκ, λέω να αρχίσουμε τα στοιχήματα, όπως γίνεται κάθε χρόνο με τους προπονητές των ομάδων για το αν θα προλάβουν την παρέλαση.

 

Αν έχετε δικό σας σπίτι, έτοιμη δουλειά όχι επισφαλή με 2 χιλιάρικα τον μήνα εσύ και 1 με 1,5 η σύζυγος, εγώ σου δίνω πιθανότητα αντοχής έναν χρόνο.

Μέχρι να κάνετε την φορολογική δήλωση δηλαδή.

Άντε δύο χρόνια, το πολύ.

Μετά θα ψάχνετε που να πάτε, για να μεγαλώσουν τα παιδιά σας σωστά, και να ζήσετε εσείς σαν άνθρωποι ανάμεσα σε ανθρώπους.

Γι' αυτό αν γυρίσετε, μην κόψετε δεσμούς με την Γερμανία.

Κάτι μου λέει ότι μπορεί να τους χρειαστείτε στο μέλλον.

  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου