Προς το περιεχόμενο

Βαρέθηκα πια στη Γερμανια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, LK είπε

και λογικά βαριέσαι.

 

μπα, τα εχω περασει και χειροτερα στην ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ στα 80s ,7 noma se ena doma και καθε σεντσι μετρημενο συν 20 ωρες δουλεια (και σπουδες) την ημερα, δεν βαρεθηκα ουτε ενα λεπτο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Superfunk είπε

 

σου ξανα-ματα-λεω:

 

-θα δεις αν η ΔΟΥΛΕΙΕΣ σας "υπάρχουν"στην Ελλαδα (δηλ. αν εχουν ΖΗΤΗΣΗ και ΕΦΑΡΜΟΓΗ) 

 

-θα δεις αν μπορεις να γραψεις τα παιδια στη ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ σχολη ,αν γυρισεις στην Αθηνα/Θεσσαλονικη ωστε και να μπορουν να φυγουν αργοτερα ξανα στον τοπο που γεννηθηκαν για σπουδες/ζωη και θα αποφυγουν και το τρισαθλιο ελληνικο εκπαιδευτικο συστημα (η Γερμανικη ειναι πολυ φθηνη γυρω στα 4-5 χιλιαρικα το χρονο και αξιζει και το τελευταιο σεντς) 

 

-θα δεις αν μπορουν να παρουν την ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΥΠΗΚΟΟΤΗΤΑ αν δεν μενετε στη Γερμανια (κανονικα αν μενατε στη Γερμανια απο τη στιγμη που γεννηθηκαν εκει μπορουν στα 18) αυτο ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ (μη κανεις το λαθος και ΔΕΝ την παρουν αν μπορουν)

 

τωρα για τα ψυχολογικα δεν ξερω...εγω "φίλους","σκυλους","συγγενεις","παραλια και τσιπουρο" ,"ζεστους άνθρωπους" κτλ βρισκω ΠΑΝΤΟΥ με εξαιρεση τους συγγενεις που δεν πολυψοφαω να τους βλεπω ετσι κι αλλιως 😅 επισης οσο μεγαλωνεις θα καταλαβαινεις οτι αυτα ειναι ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ και με μικρη βαρυτητα ασε δε που ΕΞΑΝΕΜΙΖΟΝΤΑΙ οταν κατσει η στραβη (εγω ας πουμε στο δημοψηφισμα του 2015 καταλαβα οτι τα 2/3 των "φιλων" μου ηταν μαλακες και τους διεγραψα αμεσα  και trust me my life is MUCH better without them)...

 

για να κλεισω σκεψου τελικα ΕΝΑ και μονο πραγμα: τι θα ειναι καλυτερο για ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ,δυστυχως οταν εχουμε παιδια ΟΛΑ τα αλλα μπαινουν σε δευτερη/τριτη/τεταρτη προτεραιοτητα.

 

Αγαπητέ ΟΡ, 

 

Έχω να πω ότι η απάντηση του superfunk ειναι η σοβαρότερη και η πιο τεκμηριωμένη. Αν κρατήσεις αυτή είσαι οκ. Μετά φαντάζομαι είδες ότι σου εξηγεί ότι έχει ζήσει στο εξωτερικό, οπότε έχει την εμπειρία και δεν τα γράφει με την ασφάλεια του πληκτρολογίου.

 

Από τα γραφόμενα σου είναι ξεκάθαρο ότι πριν καν ποστάρεις το θέμα είχες πάρει την απόφαση σου. Σχεδίασε την επιστροφή σου όπως μπορείς καλύτερα.

 

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, solega είπε

Ζωή σημαίνει σίγουρα όχι η Γερμανία.

 

εμ για αυτο σου ειπα να πας ΒΕΡΟΛΙΝΟ.

περασε ενα απλο weekend εκει και μου λες μετα

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, Superfunk είπε

 

μπα, τα εχω περασει και χειροτερα στην ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ στα 80s ,7 noma se ena doma και καθε σεντσι μετρημενο συν 20 ωρες δουλεια (και σπουδες) την ημερα, δεν βαρεθηκα ουτε ενα λεπτο.

Το 80 ήσουν 18 χρόνο...

Το location -location -location με όποιο τίμημα φτουραει βαριά μέχρι τα 27.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, solega είπε

Καλά τα δυόμισι.

 

σορρυ αρχηγε μου αλλα αν μιλαμε για 2500 τον μηνα ΔΕΝ ειναι καλα ουτε για Γερμανια ουτε για Ελλαδα,νομιζα οτι εβγαζες πολυ καλα λεφτα, αν τα βρεις αυτα τα 2500 στην Ελλαδα γυρνα χθες. 

  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, solega είπε

Αυτό που δε μπορείς να χωνέψεις  είναι το να ανάβεις το γκριλ σου να ψήσεις και να φωνάζει την αστυνομία αυτή που μένει στο διπλανό κτήριο. Αυτό δε το χωνεύεις ποτε όχι δυόμισι, ούτε δέκα να παίρνεις. 

 

 

Δηλαδή ρε παλικάρι, έπρεπε να φτάσουμε 17 σελίδες για αρχίσεις να μας λες τι πραγματικά συμβαίνει?

Με το τσιγκέλι θα στα βγάζουμε?

 

Λύση.

Φώναξε την καρακάξα που καλεί την αστυνομία ένα μεσημέρι για grilled greek loukaniko ston popo tis.

'"Διάλεξε από που θέλεις να το φας μωρή. Από το στόμα ή ..."

Ακόμα και η αστυνομία θα έρχεται να φάει μαζί σας μετά.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι η Σαλόνικα ρε παίδες...

Φαΐ καλό και σχετικά φτηνό έχουμε, δουλειές έχουμε, κορίτσα σαν τα κρύα τα νερά έχουμε, τι θέτε;

  • Χαχα 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Miltos23 είπε

Από τα γραφόμενα σου είναι ξεκάθαρο ότι πριν καν ποστάρεις το θέμα είχες πάρει την απόφαση σου.

Όπως έχω γράψει εδώ και τριάντα σελίδες.

  • Συμφωνώ 2

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LK είπε

Το 80 ήσουν 18 χρόνο...

Το location -location -location με όποιο τίμημα φτουραει βαριά μέχρι τα 27.

 και τωρα 18χρονο ειμαι και πολυ λεΓω (η γυναικα μου μου λεει οτι ειμαι 5χρονο)

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου