Προς το περιεχόμενο

Neural Amp Modeler (NAM)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Δεν έχεις?

Ηχεία έχεις? 

 

 

Δεν έχω πια.

Ηχεία έχω (για pc, όχι μόνιτορ).

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είμαι απόλυτα καλυμμένος με Helix Native και Neural DSP, αλλά το κατέβασα πρόσφατα να δω τι παίζει.

 

Θα εκτοξευτεί όταν γίνει λίγο πιο εύκολο το να δοκιμάζεις presets-IRs. Προς το παρόν το βρήκα λίγο αγγαρεία, αλλά ηχητικά δεν είναι καθόλου κακό.

 

 

  • Like 2

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Fusion, αν δεν εχεις καρτα ηχου, κανεις το εξης:

 

 Βαζεις τα asio4all για να εχεις μικρο latency.

 

 Στην onboard καρτα ηχου, επιλεγεις την line in εισοδο, ισως χρειαστει και καποια ρυθμιση στο software της καρτας.

 

 Εκει συνδεεις την κιθαρα, χρειαζεται ομως να εχεις μια πεταλιερα η κατι τετοιο για να κανει το σημα της κιθαρας line.

 

 Την πεταλιερα τη βαζεις φλατ τελειως, χωρις εικονικο ενισχυτη και τετοια,  αντε το πολυ με κανα κομπρεσσορα για να δωσεις γκαζια στο σημα.

 

 Πλεον παιζεις κανονικα μπαλα με το software της αρεσκειας σου, επιλεγοντας στις ρυθμισεις του το asio4all.

 

 Δεν ειναι το ιδανικο, ουτε μπορω να ξερω αν θα λειτουργησει σωστα, και επισης driver βαζεις, ολα ειναι πιθανα ακομα και να παει τα συστημα για τσαι. Δε φερω καμια ευθυνη. 😆

 

 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου