Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή πορείας....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Ωραία η παρομοίωση σου Νεκκωνα, αλλά μην πολυσκας. Κανείς σχεδόν δε τα στέλνει τα ρημαδια τα λεφτά τελικα στο reaper 

Ολοι στον κουβα.

Ουτε το τζαμπα κεικπερπατημα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποστ το έσβησα γιατί άλλο πράγμα κατάλαβα κ σε άλλο αναφέρουν, οπότε νόημα ουδεν

Επεξεργασμένο από vrasidas27

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@dimsonic άλλο είπες, άλλο τελείως κατάλαβα. 

Όχι μόνο δεν έπιασα ποιος είναι ο κουβάς, αλλΑ κ το κειμπερπατημα που το κατάλαβα, το μπερδεψα στο μυαλό μου κ ενώ έγραφα για αυτό στο μυαλό μου είχα... Τον κουβά. 

Περασμένη ώρα βλέπεις... 

 

Τελικά συμφωνώ 100% με την τελευταία σου τοποθέτηση . Για κουβά είμαι κ εγώ κ μάλιστα όσο πιο γρήγορα γίνεται. 

 

 

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
1 ώρα πριν, kpeyos είπε

Το ερώτημα εδώ είναι: Έκανα καλά που δεν πλήρωσα; 

 

μου έχει συμβεί αρκετές φορές μια και έχω συμμετάσχει σε αμέτρητες ανάλογες συναυλίες την χρυσή δεκαετία των προπληρωμένων ονείρων...

 

η απάντησή σου στην δική σου δεύτερη ανάγνωση καθορίζει εν μέρει και την μετέπειτα συμπεριφορά και κατ επέκταση και τον τρόπο σκέψης σου (που δεν μου πέφτει λόγος να τον κρίνω φυσικά και δεν θα το κάνω)... φαντάζομαι λοιπόν ότι η ερώτηση σου είναι ρητορική, γιατί αλλιώς μου φαίνεται απλά περίεργη καθώς δεν δείχνεις κάποιος που θα περίμενες να στην απαντήσουμε (οι όποιοι) εμείς μετά από τόσα χρόνια...

  • Συμφωνώ 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, manosx είπε

 Αφου δεν ηταν αναγκαστικο, καλα εκανες και δεν πληρωσες. Αν καθοσουν ομως στην εισοδο και παροτρυνες και οσους αλλους πηγαιναν να μπουν να μην πληρωσουν, θα εκανες μαλακια.

 

 

Ξεκάθαρα είπα στα υπόλοιπα μέλη της μπάντας που πλήρωσαν πως το θεωρώ too much. Άλλο οι θαμώνες...🤑

1 ώρα πριν, manosx είπε

 Και ξερεις το ΚΚΕ στα μπιφ ξηγιεται στυλιαρι οικοδομικο 😆

Για το ΚΚΕ στα 90s έπρεπε να σαι Νταλάρας ή Αλεξίου έτσι κι αλλιώς για να παίξεις. Σκοτωμός γινόταν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
13 λεπτά πριν, npap είπε

Φαντάζομαι λοιπόν ότι η ερώτηση σου είναι ρητορική, γιατί αλλιώς μου φαίνεται απλά περίεργη καθώς δεν δείχνεις κάποιος που θα περίμενες να στην απαντήσουμε (οι όποιοι) εμείς μετά από τόσα χρόνια...

Ακόμη και σήμερα δε θεωρώ πως έκανα κάτι λάθος αλλά δεν είναι και ρητορική η ερώτηση. Θα μπορούσε πχ κάποιος να επιχειρήσει να με πείσει για το αντίθετο.

 

Είμαι ανοικτός στον διάλογο. Πχ, κάποιος μπορεί να πει πως έπρεπε να στηρίξω αυτούς που διοργάνωναν το event για να συνεχίσουν να υπάρχουν παρόμοια events και να μπορώ να παίζω μπροστά σε αναρχορεμπέτες και χατζημεταλλάδες που με ακούν θελοντας και μη...

 

Γιατί στην τελική ποιος ήμουν εγώ που δεν πλήρωσα; Μπας κι είχα κάνα πτυχίο ωδείου απ' τη Βιέννη ή είχα καμιά παλλαϊκή απήχηση σα μουσικος για να δικαιούμαι την αυτοεξαίρεση;

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, kpeyos είπε

να μπορώ να παίζω μπροστά σε αναρχορεμπέτες και χατζημεταλλάδες που με ακούν θελοντας και μη...

 

Εδώ θα διαφωνήσω.

Κατ' αρχής με τους χαρακτηρισμούς.

Τι σημασία έχει αν παίζεις μπροστά σε αναρχορεμπέτες, χατζημεταλλάδες, γυφτοπρόξενους, σκυλολαϊκούς, μεταλλόγυφτους, μεταλλάδες, ροκάδες, τζαζίστες, κλπ.

Αν έχει σημασία, επιλέγεις που θα παίξεις, αν δεν ήθελες δεν θα πήγαινες, ειδικά από την στιγμή που όπως γράφεις, σε ακούνε χωρίς να τους ενδιαφέρει καθόλου αυτό που παίζεις.

Ήταν επιλογή σου αυτό, όπως επιλογή σου ήταν να μη πληρώσεις.

  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Εδώ θα διαφωνήσω.

Κατ' αρχής με τους χαρακτηρισμούς.

Τι σημασία έχει αν παίζεις μπροστά σε αναρχορεμπέτες, χατζημεταλλάδες, γυφτοπρόξενους, σκυλολαϊκούς, μεταλλόγυφτους, μεταλλάδες, ροκάδες, τζαζίστες, κλπ.

Αν έχει σημασία, επιλέγεις που θα παίξεις, αν δεν ήθελες δεν θα πήγαινες, ειδικά από την στιγμή που όπως γράφεις, σε ακούνε χωρίς να τους ενδιαφέρει καθόλου αυτό που παίζεις.

Ήταν επιλογή σου αυτό, όπως επιλογή σου ήταν να μη πληρώσεις.

Sorry light humour ήταν, δεν εννοούσα ότι χαλάστηκα που στα 20 μου έπαιζα σε λαϊβάκι, σιγά. Και στον προαύλιο χώρο εκκλησίας για τα ΚΑΠΗ μάλλον θα παίζαμε τότε (χιούμορ κι αυτό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Είμαι ανοικτός στον διάλογο. Πχ, κάποιος μπορεί να πει πως έπρεπε να στηρίξω αυτούς που διοργάνωναν το event για να συνεχίσουν να υπάρχουν παρόμοια events...

Το στήριξες ήδη με το να παίξεις αφιλοκερδώς, "κουβάλησα εξοπλισμό και παίζω αφιλοκερδώς" ήταν η σκέψη σου, και σωστά. Το ότι κάποια μέλη της μπάντας πλήρωσαν κιόλας για να παίξουν το θεωρώ -επιεικώς- ανέκδοτο.

Το ότι σαν μουσικό "δεν σε ήξερε η μάνα σου" δεν σημαίνει ότι έπρεπε να παίζεις σε μαγαζιά τζάμπα, ή στην χειρότερη, να πληρώνεις κιόλας. Αυτές οι νοοτροπίες είναι ανεκδοτολογικού ενδιαφέροντος.

Μου θύμισες τώρα μια παρόμοια περίπτωση σε κάποιο live, είχαμε κλείσει τρεις μπάντες σε ένα πολύ γνωστό liveάδικο της πόλης μου να παίξουμε όλοι μαζί ένα βράδυ. Ο ιδιοκτήτης του μαγαζιού πρότεινε και στις τρεις μπάντες να δώσει συμβολικά σε κάθε μέλος από €20, και όλοι συμφώνησαν, αν και αρχικά είχαμε όλοι συμφωνήσει να παίξουμε αφιλοκερδώς, η κάθε μπάντα για τους δικούς της λόγους (απ'τη μεριά της μπάντας μου ο λόγος ήταν καθαρά διαφημιστικός, αν και είμασταν ήδη αρκετά γνωστοί στην "πιάτσα").

Στο soundcheck ο ιδιοκτήτης μάς έβαλε να υπογράψουμε ότι παίζουμε όλοι αφιλοκερδώς για ευνόητους λόγους. Η βραδιά πήγε εξαιρετικά, το μαγαζί τίγκαρε για κάποιες ώρες και ο ιδιοκτήτης έβγαλε ένα σκασμό λεφτά απ'την είσοδο και τα ποτά. Στο τέλος και ενώ μάζευα τα όργανα, έρχεται ένας μπάρμαν και μου ζητάει λίγο ντροπαλά αν μπορώ να του πληρώσω τα...3 ποτά που είχα πιει. Και πριν προλάβω να πω λέξη μού δικαιολογήθηκε ότι το αφεντικό τον είχε στείλει να πληρωθεί τα ελάχιστα ποτά και καφέδες που είχαν πιει κάποια μέλη των γκρουπ που έπαιξαν.

Τουλάχιστον δύο από τα μέλη των άλλων γρουπ πλήρωσαν. Την απάντηση μου στον πιτσιρικά μπάρμαν προς το αφεντικό του καλύτερα να μην την γράψω εδώ γιατί μας διαβάζουν και μικρά παιδιά. Στο τέλος του ζήτησα να του πει να έρθει να μου τα ζητήσει ο ίδιος, αλλά για κάποιον άγνωστο λόγο δεν το έκανε...🤔

Αυτό έγινε το 2017, από τότε δεν έχω ξαναπατήσει στο κωλομάγαζο του ούτε απ'έξω.

 

image.png.88a7ba072255d7d35ac6a135ffa82aab.png

  • Like 2
  • Συμφωνώ 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όλα τα ανωτέρω περιστατικά που αναφέρθηκαν "πάσχουν" απο κάτι κοινό.

Πλημμελή συμφωνία .

Είτε ως προς τα συμφωνηθεντα (συστατικός τύπος) είτε ως πρός την αποτύπωση αυτων (αποδεικτικός τύπος) .

Αν η αναγωγη έγινε για τη συμμετοχή μας στο noiz θυμίζω ότι κατα την εγγραφή μας αποδεχθείκαμε κάποιους όρους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου