Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XIV


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Καταρράκτη να προσέξεις τα γούστα σου, θα με πιεις εσύ δεν έχεις σχέση με ροκνετρόλ, οπότε, δεν πραζ

 

Επεξεργασμένο από Σαμη Παραγκα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιστοίχως, σε παρόμοια περίσταση, πάλι από τοπικό δισκάδικο είχα αγοράσει το παρακάτω άλμπουμ, μόνο και μόνο επειδή είχα ακουστά ότι "υπάρχει ένα μεγάλο γκρουπ που λέγονται Λεντ Ζέπελιν".

 

Αυτό ερχότανε μέσα σε ένα χάρτινο καφετί περίβλημα, ίσα για να κρύβει ποια φωτογραφία έχει στο εξώφυλλο, καθώς είχε κυκλοφορήσει με έξι (αν θυμάμαι καλά), ελαφρώς διαφορετικές εκδόσεις της ίδιας φωτογραφίας, αναγκάζοντας τους συλλέκται να παίρνουν όλο και περισσότερα αντίτυπα μέχρι να τα μαζέψουν όλα.

 

Το δικό μου αντίτυπο είχε αυτή την έκδοση που δείχνει το παρακάτω βίντεο, αν έχει οποιαδήποτε σημασία. Μουσικώς, μου φάνηκε μία μαλακία και μισή (διάβαζα μετά ότι "έχει σπάσει η φωνή του" και τέτοια). Χρειάστηκαν πάνω από είκοσι πλας χρόνια για να "πιάσω" τη φάση των Led Zeppelin και να αποκατασταθεί εντός μου το In Through The Out Door.

 

Μιας και αναφέρθηκαν λοιπόν:

 

 

  • Like 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
10 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Μουσικώς, μου φάνηκε μία μαλακία και μισή

 

 

 

 

Αν ήσουν ντράμμερ  και άκουγες το Fool in the rain, θα σου φαινόταν μεγαλοφυές από την πρώτη στιγμή.....τουλάχιστον ο Μπόναμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, LK είπε

Αν ήσουν ντράμμερ  και άκουγες το Fool in the rain, θα σου φαινόταν μεγαλοφυές από την πρώτη στιγμή.....τουλάχιστον ο Μπόναμ.

 

Δεν ήμουν όμως, ήμουν δοκιμαζόμενος πληκτρείδης και είχα κολλήσει με το σόλο του All My Love. Έχω αναθεωρήσει, όπως εξήγησα. Love Isn't Always On Time, που λένε.

  • Συμφωνώ 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oi Paragas ψαχνουν μπασίστρια, Διατί ?

Ας εξαιρέσουμε αυτή την αηδία χρώμα μπάσσου που έχει και ο ΠΑΡτερης και  ας επικεντρωθούμε σε πιο βασικά θέματα.

1.Δεν έχει δύο μέτρα ποδάρες, συνήθως δε, είναι ΚΑΙ αξύριστες. Οσάκις ήρθε με μίνι φούστες ήταν αξύριστη

2. Δεν έχει ωραίο πωπό που να τον τονίζει με απαστράπτοντα καυτά σορτσάκια. Και να είχε δλδ, δεν μας νοιάζει, αξύριστος θα ήταν, επίσης. 

3. Δεν ρίχνει ένα κεφάλι στο Τζόνι Μαρ ούτε με παντόφλες

4. Οι Paragas  ψωνίζουν πάντα απ τα πάνω ράφια και ουχί τύπους που ψάχνουν να βρουν μηχανή ξυρίσματος .

΄Ημαρτόνε δλδ, υπάρχουν και τα κεριά

5. αν ήθελα να παίξω με μουσικό των DP θα προτιμούσα το Καταρράκτη που ξεύρει και Πατατανατσίου

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

 

8 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

@Yannis Methenitis Εδώ δύο μπασάρες 😎

 

 

 

Όντως. Αλλά εγω δεν μιλούσα για μπασάρα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου