Προς το περιεχόμενο

Les Paul bridge pickup test (Holmes, Dry Z, Maxon)


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μου άρεσε η πρώτη και στους νεκ η τρίτη.

Όλες κοντά όμως

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
1 ώρα πριν, dimsonic είπε

μου άρεσε η πρώτη και στους νεκ η τρίτη.

Όλες κοντά όμως

Λογικό να σου αρέσει η κούφια στον νεκ - δεδομένης της μουσικής σου κατεύθυνσης, έχει κάποιον αέρα 335 στον ήχο της και σε καθαρά σέτινγκς σίγουρα θα έβγαζε καλό ήχο για τζαζ παιξίματα.

  • Like 1

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παρόλο που έχω και τους Tom Holmes και το Beano, και παίζω με το ίδιο ακριβώς σετ χορδών στις LP (11-48 Ernieball) δεν κατάφερα να πετύχω τίποτα! 😅🤣

 

Δεν άκουσα όμως τα πιο καθαρά κλιπς. Μου έκαναν φοβερή εντύπωση τα τραγουδιστά πριμομεσαία του U-1000. Τον περασα ξεκάθαρα για τον Holmes.  ΄Έπρεπε να εχω χτυπήσει ένα σετάκι, κάπου εδώ στις αγγελίες τους έδιναν σχεδόν τζάμπα...

 

Επίσης τον Dry-Z τον περίμενα πιο πριμάτο και άγριο. Βέβαια σε όλα αυτά παίζουν πολύ μεγάλο ρόλο και οι κιθάρες πάνω τους οι μαγνήτες.

 

Τέλος έχω να πω, ότι το χέρι και το βιμπράτο του @ez είναι αληθινά εξωπραγματικό για 11-48 σετ. Η άνεση και το expression μου θύμισε τον Dickey Betts, που έπαιζε με 9ρες. Περισσότερο γι αυτό τον ρώτησα κιόλας. 

 

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ez είπε

σε καθαρά σέτινγκς σίγουρα θα έβγαζε καλό ήχο για τζαζ παιξίματα.

Τζαζ....ενταξει τωρα...γρατζουνάμε μερικές φορές λιγο πιο παράτολμα και με περισσότερο θράσος απο το πρεπον

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου