Προς το περιεχόμενο

Nevermore - My Acid Words (Full Cover) | BGkakos


BGkakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερίζω την ομάδα!
Καιρό έχω να postάρω κάτι... Ήρθε η ώρα λοιπόν και πάλι!
Μεγάλη αγάπη η διαφαινόμενη μπάντα και δυστυχώς πλέον δεν υπάρχει το ενδεχόμενο κάποιου reunion λόγω του χαμού του Warrel (RIP)...
Ύψιστος δίσκαρος το This Godless Endeavor (το 1ο ολοκληρωμένο άλμπουμ που άκουσα όταν πρωτοκυκλοφόρησε) και...My Acid Words....


Για τα τεχνικά θέματα και για όποιον ενδιαφέρεται:
--- Ηχογραφημένο, μιξαρισμένο στο Reaper.
--- Masterαρισμένο με T-racks.
--- Τα ντραμς είναι ένας συνδιασμός από ML Drums, EZ Drummer 2 και Perfect Drums
--- Μπάσο έχω γράψει με ένα μπάσο της Harley Benton και σαν amp software έχω το Bass Knob.
--- Βασικές Ρυθμικές κιθάρες είναι ηχογραφημένες με BOSS Metalzone---> return ενός modαρισμένου Randall--->καμπίνα Randall με (κάθε φορά ξεχνάω ποια) ηχεία Celestion---> Shure SM57
--- Έχω και άλλο ένα ζευγάρι ρυθμικών κιθαρών με amp software από Amplitube 4 (δεν θυμάμαι τώρα ποιες ρυθμίσεις καθώς τις είχα rendered τις κιθάρες - είναι παλιό το ηχογραφημένο project)
--- Κάρτα ήχου η Focusrite Scarlett 18i20.


Αυτά τα ολίγα. Ελπίζω να σας αρέσει... Περιμένω γνώμες!!! 
Keep it heavy!!!

 

https://www.youtube.com/watch?v=P_f7U_01SfE

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι δεν το ήξερα, δεν την έχω ψάξει αυτή την μπάντα, είσαι πολύ καλός πάντως,  θυμάμαι και το cover στους Blind Guardian που είχες κάνει, πολύ ποιοτικό αποτέλεσμα, μπράβο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου