Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το νέο Yamaha Montage?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

 Ο άνθρωπος μπορεί να ζήσει και τρώγοντας σκυλιά, μένοντας σε σπηλιές.

 

Ηρεμα κινέζε, μην αμολύσω τον Τζίνο και βεντουζάρει στην μάπα σου σαν baby alien.

 

ΗΡΕΜΑ ΕΙΠΑ!!!

  • Χαχα 2

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Freedom είπε

μην αμολύσω τον Τζίνο

Αμόλα τον εσύ, κι άμα τον ξαναδείς να με φτύσεις!😍

Όοοοοοσι μωρέ δε θα το φάω το παιζί, θα το απαγάγω!🥰

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

ποιά προοπτική απόσβεσης μωρέ?

 

Δεν αγοράζω ποτέ κάτι σε αυτό το κόστος αν δεν έχω κάποια ιδέα για το πως θα πάρω τα χρήματά μου πίσω. Οι εποχές που έδινα λεφτά με το σκεπτικό "τέχνη για την τέχνη" έχουν περάσει για 'μένα, άλλωστε γι' αυτό προσπάθησα (και πέτυχα) να έχω ενσωματώσει μερικά από τα "χόμπυ" μου στο βιοποριστικό μου πλάνο.

 

Δεν έχω τίποτε εναντίον σε κάποιον που απλώς δίνει χρήματα για την χαρά του να δίνεις χρήματα, απλά εγώ δεν ήθελα να το κάνω άλλο. Όλος ο εξοπλισμός που έχω (πληροφορικής, βίντεο, μουσικός, γραφιστικός, φωτογραφικός) συμμετέχει σε κάποιο ποσοστό στο μηνιαίο μου εισόδημα, αλλιώς δεν ανανεώνεται (και σίγουρα δεν ενισχύεται με νέες αγορές).

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

🥸

Επεξεργασμένο από cos_dr

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Σε αυτά τα παραπάνω θα συμφωνήσω απόλυτα.

 

παιδιά ας μην δαιμονοποιούμε το αντικείμενο αντί για την πρακτική.

Η πιστωτική είναι εργαλείο, ήταν παλιότερα πολύ πιό αποδοτικό εργαλείο γιατί αν θυμάστε είχε 40 ημερών περίοδο χάριτος (έχω πιστωτική 40 χρόνια) ΑΝ ξέρεις να την χρησιμοποιήσεις.

Εχω γνωστούς που τα παιδιά τους αποποιήθηκαν κληρονομιές (ενδεχόμενες) λόγω υπερβολικής χρήσης κάρτας τους.

Αλλά μια λογική χρήση είναι σημαντική και απαραίτητη.

Όπως και το δάνειο. Σίγουρα μπορει να σου έρθει στραβά, αλλά μόνο με δάνειο πχ κάποιοι θα μπορούσαν να αγοράσουν σπίτι (κάνοντας γενικώς οικονομία), μεταξύ τους και εγώ.

 

Επεξεργασμένο από dimsonic
  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, cos_dr είπε

εγώ πήρα τα περισσότερα πράγματα που έχω με γραμμάτια και δόσεις, προσφορες και άτοκα κυρίως και το ρίσκαρα.

 

Το θέμα είναι να ακολουθείς κάποιους κανόνες στον δανεισμό και στη χρήση των δανείων.

 

Τζογαδόρος δεν είμαι Cos, παραείμαι ρεαλιστής.

 

Ειδα και τους μαγκες που πηραν δανεια για σπιταρώνες τα 90 και 00...η ζωή ειναι πολυπλοκη και οταν ο ανθρωπος κανει σχέδια, ο Θεός γελάει...και όταν τα δανεια κοκκινησαν, αρχιζαν να σκουζουν, σαν να μην ηξεραν που εμπλεξαν, και αν τους πάρουν τα σπιτια (ακριβως επειδή δεν συνεχιζουν να πληρώνουν) οι κακοι ειναι ολοι οι υπολοιποι...

 

Απο την άλλη εγω ειμαι ο λακαμας που μαζευα σαν τον φουστη και καταφερα να αγορασω ενα ρημαδι στα 50 μου όταν οι μαγκες εβαζαν δανεια για νεοδμητα τότε.

 

Μην μου αρχίζεις τα περι οικονομολογιας...αν εχεις κεφάλαιο τότε πολύ ευκολα βγάζεις φραγκάκια, δεν θέλει καθόλου φιλοσοφία το θέμα. Το θέμα ειναι αν δεν έχεις...

 

ΕΦΑΓΕΣ ΡΕ ή οτι γράφεις ειναι αποτέλεσμα καμιάς υπογλυκαιμίας assούμε? 🤩

7 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Στα παραπάνω θα διαφωνήσω.

 

Διαφωνεις δεν διαφωνείς, ο Κωστάκης παιζει μπαλα μονος του assούμε... 🤩

  • Like 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

🥶

Επεξεργασμένο από cos_dr

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, trolley είπε

 

Δεν αγοράζω ποτέ κάτι σε αυτό το κόστος αν δεν έχω κάποια ιδέα για το πως θα πάρω τα χρήματά μου πίσω. Οι εποχές που έδινα λεφτά με το σκεπτικό "τέχνη για την τέχνη" έχουν περάσει για 'μένα, άλλωστε γι' αυτό προσπάθησα (και πέτυχα) να έχω ενσωματώσει μερικά από τα "χόμπυ" μου στο βιοποριστικό μου πλάνο.

 

Δεν έχω τίποτε εναντίον σε κάποιον που απλώς δίνει χρήματα για την χαρά του να δίνεις χρήματα, απλά εγώ δεν ήθελα να το κάνω άλλο. Όλος ο εξοπλισμός που έχω (πληροφορικής, βίντεο, μουσικός, γραφιστικός, φωτογραφικός) συμμετέχει σε κάποιο ποσοστό στο μηνιαίο μου εισόδημα, αλλιώς δεν ανανεώνεται (και σίγουρα δεν ενισχύεται με νέες αγορές).

 

 

δεν εχεις καταλάβει ακόμα ότι δεν είναι η τέχνη για την τέχνη.

Είναι επιβίωση.

Είναι κόστος επιβίωσης.

Εγώ τα τελευταία 10 -15 χρόνια που αποφάσισα να ασχοληθώ με τη μουσική (όπως ήθελα σε όλη μου τη ζωή αλλά δεν μπόρεσα) έχω πάψει ουσιαστικά και να ΑΚΟΥΩ μουσική, γιατί το θεωρώ παθητική δραστηριότητα. Αλλωστε έχω ακούσει αρκετή μουσική μέχρι τώρα.

 

Αλλοι επιβιώνουν ακούγοντας μουσική. Εχω φίλους που δεν έχουν αυτοκίνητο πούλησαν το σπίτι τους και έχουν στερεοφωνικό. Τρέφονται με μουσική.

 

Αλλά παίζοντας μουσική έβγαλα λεφτά μόνο στο στρατό που έτρεχα τα ΣΚ στα πανηγύρια στο Δομοκό και στη Λειβαδιά....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

για να έχω τόσα ακίνητα δεν έπαιρνα συνθεσάιζερ μόλις έβγαιναν. 🤣

 Οι πλούσιοι είναι τσιγγούνηδες, θα σε βγάλουν για φαΐ και θα σου λένε να πληρώσεις ότι έφαγες, θα μετράτε τα ορεκτικά και θα βγάζουν κομπιουτεράκι

χααχαχαχαχχααχαχαχαχαχα🤣

 

Μου σπαράζεις την καρδιά πτωχέ Κωστάκη...

 

Ελα τσωπα, τσωπα...

 

https://www.e-food.gr/

 

Διαλεξε οτι θέλεις...

 

Ο Μπαρουτης κερνάει αρκει να είναι κινεζικο assούμε...🤩

 

  • Χαχα 2

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

😰

Επεξεργασμένο από cos_dr

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου