Προς το περιεχόμενο

Roland GAIA 2 (Nο2)


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, manosx είπε

πολυφωνια 5, monotimbrality και ενα oscillator με μονη επιλογη τη saw, γιατι θα "κανουν ενα πραγμα αλλα θα το κανουν καλα" 😆

Βαρύτονο σαξόφωνο περιγράφεις, ξεκινάει από 1,5 χιλιάρικο ο κινέζος.

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσουν πολύ όλα αυτά που γράφετε για τα σύνθια, και τα παρακολουθώ με μεγάλο ενδιαφέρον.

Άσχετα αν δεν καταλαβαίνω τίποτα.

  • Χαχα 5
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Βαρύτονο σαξόφωνο περιγράφεις, ξεκινάει από 1,5 χιλιάρικο ο κινέζος.

 

 Πολυφωνια 5 σε σαξοφωνο; Φαντασου τι γινεται με τις χαλασμενες βαλβιδες, για αυτο μου εβαλες κινεζικο σαξοφωνο για παραδειγμα ε;

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Μου αρέσουν πολύ όλα αυτά που γράφετε για τα σύνθια, και τα παρακολουθώ με μεγάλο ενδιαφέρον.

Άσχετα αν δεν καταλαβαίνω τίποτα.

Αμ, εγώ; που έχω αρχίσει να καταλαβαίνω τι λένε τούτοι, και δεν καταλαβαίνω τι είναι τα προφάιλερ τα μόντελερ τα FIR αθηνών και όλα αυτά που λέτε δίπλα;😁

5 λεπτά πριν, manosx είπε

 

 Πολυφωνια 5 σε σαξοφωνο; Φαντασου τι γινεται με τις χαλασμενες βαλβιδες, για αυτο μου εβαλες κινεζικο σαξοφωνο για παραδειγμα ε;

Όχι ρε συ. Σένιο το όργανο ρυθμισμένο λέμε! Πολυφωνία 5 ειναι άμα πατήσεις τη βούζα. 🤣

 

(Συγγνώμη, εννοώ: "όταν τρίξει/σφυρίξει το καλάμι)

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε με ρομαντικό, πείτε με ηδονιστή, αλλά, βασικά, είναι ΑΣΧΗΜΟ, οπότε δε κοιτάω παραπέρα. Τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Αμ, εγώ; που έχω αρχίσει να καταλαβαίνω τι λένε τούτοι, και δεν καταλαβαίνω τι είναι τα προφάιλερ τα μόντελερ τα FIR αθηνών και όλα αυτά που λέτε δίπλα;😁

 

Άσε με κυρ Αλή μου.

Πάνω που άρχισα να καταλαβαίνω για το sag και τις ανορθώτριες, έρχομαι εδώ με όλη την καλή διάθεση, και διαβάζω για va, για μουλτιτιμπράλιτυ πως-το-λένε, για τα saw του καρχαρία, για vco, για fm και ραδιόφωνα, εεεεε, πόσο να αντέξω ο άνθρωπας.

 

EDIT: Συνεχίστε όμως, σας παρακολουθώ με μεγάλο ενδιαφέρον.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 4

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Μου αρέσουν πολύ όλα αυτά που γράφετε για τα σύνθια, και τα παρακολουθώ με μεγάλο ενδιαφέρον.

Άσχετα αν δεν καταλαβαίνω τίποτα.

 

Τυχεράκια!

Με 200 ευρώ μπορείς να πάρεις κάτι που φαίνεται ως Tele και με λίγο setup μπορεί να παίζει και αξιοπρεπώς. 

Εμείς με 200 ευρώ αγοράζουμε πλήκτρα χωρίς ήχο (κοντρόλερ) ή βιρτσουαλ συνθ για τον υπολογιστή. Κανονικό σύνθι που θέλουμε όμως δεν μπορούμε να πάρουμε. 

Ά ρε Τόμανν, δεν γίνεται να βγάλει Harley Benton Polymoog/Prophet/OBX/JP8/whatever με δυο κατοστάρικα; Και ας ακούγεται περίπου ως τέτοιο, έτσι για την χαρά του μπλιμπλικιάσματος!

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Jet72 είπε

Εμείς με 200 ευρώ αγοράζουμε πλήκτρα χωρίς ήχο (κοντρόλερ) ή βιρτσουαλ συνθ για τον υπολογιστή. Κανονικό σύνθι που θέλουμε όμως δεν μπορούμε να πάρουμε. 

Μπορείς όμως μεταχειρισμένα , πχ ένα sy77 το οποίο οκ είναι παλιό με τις δυσκολίες του και τους περιορισμούς του, με τεράστιες όμως δυνατότητες σύνθεσης. Ή λιγότερο παλιά όπως ένα novation x-station ,ή με λίγο περισσότερα απο 200 ένα ultranova, και χωρίς να έχουν να ζηλέψουν τιποτα σπουδαίο απο τα καινούρια. Σιγουρα υπάρχουν κ αλλα απλα αυτα μου ηρθαν τωρα στο νου 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Στάθης Π. είπε

 και που να πιασουμε για operators και feeback loops..μακαρι να μη γινει δηλαδη 😜

 

 

Να τα πιάσετε Στάθη μου.

Χώσε Χοσέ.

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου