Προς το περιεχόμενο

New Telecaster "the Enriqueta"


Shelter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Εντάξει, κι αυτό υπερβολή είναι.

 

 

Τι να σου πω βρε Στράτο,  αντε τους πρώτους 6 μηνες αντε εναν χρόνο, παπαγαλιζοντας ακόρντα..

 

Απο εκει και πέρα δεν μου χρειάστηκαν, ενα δαχτυλο να καπακώνει ολες τις χορδές...οτι χρειάζεται το παιζω διαφορετικά και ο αντιχειρας στο αριστερο θελω να είναι αυτονομος για να παιζει άλλα πράγματα από ότι τα υπολοιπα δάχτυλα...και αυτό οταν χρειάζεται, δεν ειναι αυτοσκοπος προφανως...

 

Αλλά ας μην ξεφευγουμε απο το θέμα...παμε παλι πισω στα σημαντικα...

 

 

@vrasidas27 οτι έχεις γράψει εδω περα μεσα έχει γινει noted. Συνέχισε ετσι και θα φάς κανα penalty +10sec assούμε...

 

 

 

 

  • Like 1
  • Χαχα 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

EDIT: Εμένα στην κιθάρα αυτή, μου αρέσει πάρα πολύ το όνομα, πράγμα που δεν έχει αναφέρει κανείς ακόμα.

Είναι το όνομα της γυναίκας μου.

 

Ήρθε σε μια επιστολή απο το Chicago (το όνομα) τη δεκαετία του 30 εις το όνομα ενός μάλλον ατελέσφορου έρωτα με κάποια Λατίνα, απο τον μετανάστη προπάππου της.

Επεξεργασμένο από shelter
  • Like 2

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Freedom είπε

παπαγαλιζοντας ακόρντα..

 

Αυτό ακριβώς.

Συμφωνώ απόλυτα.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Freedom είπε

 

Απο εκει και πέρα δεν μου χρειάστηκαν, ενα δαχτυλο να καπακώνει ολες τις χορδές

 

 

Γιατι βρε Νικο, αυτο το υπεροχο πιασιμο της A με τις τρεις πεμπτες μεσα ειναι τοσο ωραιο βοισινγκ κ διακριτικο 🤣 (η χαρα του μεταλα), να μη μπορεις να το μεταφερεις παντου, να σπας τα νευρα στους πιανιστες...

 

 

4 λεπτά πριν, Freedom είπε

 

@vrasidas27 οτι έχεις γράψει εδω περα μεσα έχει γινει noted. Συνέχισε ετσι και θα φάς κανα penalty +10sec assούμε...

 

 

 

 

Αν ειναι να ντοζμε μπεναλντυ για τελε, ας ειναι τουλαχιστον για ασημι σπαρκλ με χαμπουργκερ, κοντα στο 10 ρεηντιους κ ταστα που να μπορεις να τα δεις απο μισο μετρο κ πανω οπως αυτη 🤣

  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα πλάκα μια φορά στις 1000 βγάζω και εγώ αντίχειρα για μπάσο πανω απο τη συγχορδία. 1 στις 5000 κάνω hammer on και με τον μέσο απο το δεξί χέρι πάνω στη συγχορδία. Αλλά ως εκει. Αυτά είναι για τους τζαζίστες που παίζουν μονοι τους. Στις μπάντες (τις κανονικές όχι τους αποδεκατισμένους ουλαμούς) έχεις ή μπασίστα ή πιανίστα ή και τα δύο και τότε κανεις και κανα τσιγάρο σαν ανθρωπος.

Επεξεργασμένο από shelter
  • Χαχα 3

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vrasidas27 είπε

με τις τρεις πεμπτες μεσα ειναι τοσο ωραιο βοισινγκ κ διακριτικο

 

1 λεπτό πριν, shelter είπε

Στις μπάντες (τις κανονικές) έχεις ή μπασίστα ή πιανίστα ή και τα δύο και τότε ...

 

Θα ακούς 5-6 πέμπτες ταυτόχρονα.

Τρεις η κιθάρα, δύο το πιάνο είναι σίγουρες.

Κι άμα έρθει και ο μπασίστας στο τσακίρ κέφι, μπορεί να παίξει κι αυτός καμιά πέμπτη.

  • Like 1
  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Γιατι βρε Νικο, αυτο το υπεροχο πιασιμο της A με τις τρεις πεμπτες μεσα ειναι τοσο ωραιο βοισινγκ κ διακριτικο 🤣 (η χαρα του μεταλα), να μη μπορεις να το μεταφερεις παντου, να σπας τα νευρα στους πιανιστες...

 

Φιιιιλουυυοοοοος, τον πρώτο χρόνο ήμανε θρασμεταλλάς assούμε, power ακορντα πρώτη-πεμπτη και πάπαλα...αν ήσουν και κιμπαρης και έπαιζες και την οκτάβα, γινοταν διαγραφη απο το κόμμα assούμε...μου λές εμένα μπαρέδες και μπερέδες...

 

Λιγα χρονια αργότερα έγινα ανθρώποι, assούμε...

Επεξεργασμένο από Freedom
  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, shelter είπε

 1 στις 5000 κάνω hammer on και με τον μέσο απο το δεξί χέρι πάνω στη συγχορδία

Αυτο μη το δοκιμασεις σε λαηβ. Ειναι τοσο ποζεραδικο το ασημι το χρωμα, που μπορει αφου ο μεσος πηγε που πηγε εκει, να θελει να μεινει εκει για ταπινγκ... παραδοσιακο, ποζεραδικο, να ταιριαζει με το χρωμα😛

 

@Freedom οσες πεμπτες επαιξες λογο θρας στο πρωτο χρονο, τις παιζει ο ναμαγαπακιας σ'ενα τριμηνο να ξες.. για πρωινο σε εχουνε 😊

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

 

 

Θα ακούς 5-6 πέμπτες ταυτόχρονα.

Τρεις η κιθάρα, δύο το πιάνο είναι σίγουρες.

Κι άμα έρθει και ο μπασίστας στο τσακίρ κέφι, μπορεί να παίξει κι αυτός καμιά πέμπτη.

 

Και οι Παρασκευές καλές ειναι ρε παιδια, τι κολλημα ειναι αυτό με τις Πέμπτες...

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

Θα ακούς 5-6 πέμπτες ταυτόχρονα.

Τρεις η κιθάρα, δύο το πιάνο είναι σίγουρες.

Κι άμα έρθει και ο μπασίστας στο τσακίρ κέφι, μπορεί να παίξει κι αυτός καμιά πέμπτη.

Εδώ βρίσκεται κρυμμένο το Heavy metal...

2 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Αυτο μη το δοκιμασεις σε λαηβ. Ειναι τοσο ποζεραδικο το ασημι το χρωμα, που μπορει αφου ο μεσος πηγε που πηγε εκει, να θελει να μεινει εκει για ταπιωγκ... παραδοσιακο, ποζεραδικο, να ταιριαζει με το χρωμα😛

Αυτά τα έκανα παλιά τώρα παίζω ότι αναστροφή θες για να μην πολυκουνάω τα χέρια μου.

  • Χαχα 3
  • Συμφωνώ 1

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου