Προς το περιεχόμενο

Greece's Eurovision 2024 - Μια νέα εποχή για το ελληνικό τραγούδι - Μετα-Τραπ εποχή


Άγιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, gutter είπε

Φανταστείτε να μην είχε πάει και στο berklee.

Θα τραγούδαγε τις ίδιες π@π@ριές σε χειρότερα βίντεο

 

Με την ίδια συλλογιστική, φαντάσου να είχες πάει ΕΣΥ στο "berklee".

Μπορεί και να σου φαινόντουσαν αριστουργήματα.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gutter είπε

Ναι έχουν το καλύτερο τμήμα στο turd polishing, μαθαίνει κανείς να εκτιμά την προσπάθεια

 

Άσε μας ρε φίλος που θα συζητήσουμε τώρα για το συγκεκριμένο σχολείο με σκατολογικούς όρους.

Είμαστε πολύ λίγοι, και εσύ ειδικά έχεις και μία ροπή ("Κουράδια και Αποκούραδα", έγραφες πρόσφατα).

Δεν θες να ασχολείσαι με Eurovision, μην ασχολείσαι.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κοιτώντας από μακριά το παρόν θρεντ, τον Μπαχ να είχαμε αναστήσει και να έπαιζε στο Μέγαρο τον προσεχή Μάιο, 62 σελίδες θρεντ δεν θα είχαμε γράψει. 

  • Like 1
  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Jet72 είπε

Πάντως κοιτώντας από μακριά το παρόν θρεντ, τον Μπαχ να είχαμε αναστήσει και να έπαιζε στο Μέγαρο τον προσεχή Μάιο, 62 σελίδες θρεντ δεν θα είχαμε γράψει. 

 

Είναι μέχρι να έγραφε κάποιος "Καλά, δεν μπορούσαμε να στείλουμε κάτι πιο σύγχρονο;".

  • Χαχα 3

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Εμένα μου αρέσει ο διαγωνισμός αυτός,  δεν είναι πανηγυράκι όπως κάποιοι τον χαρακτήρισαν αλλά πανηγυράρα, όλος ο κόσμος ασχολείται. Η συμμετοχή μας τρισάθλια ωστόσο

Επεξεργασμένο από Άγιος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
24 λεπτά πριν, Jet72 είπε

Πάντως κοιτώντας από μακριά το παρόν θρεντ, τον Μπαχ να είχαμε αναστήσει και να έπαιζε στο Μέγαρο τον προσεχή Μάιο, 62 σελίδες θρεντ δεν θα είχαμε γράψει. 

Η μόνη περίπτωση θα ήταν αν έβγαινε καμιά "συνθεταρα" και τον κατηγορούσε ότι του έφαγε κάποιο "ρεφρέν". Εκεί να δεις... πανηγύρι 😄

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όταν άκουσα το τραγούδι ένα πράγμα σκέφτηκα.

 Ευτυχώς, που δεν πήγα στο Berklee γιατί θα ξέχναγα και αυτά που ξέρω🤣

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
9 ώρες πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Και ερωτώ, είναι οι Κροάτες Βαλκάνιο κιτς;

 

ΝΑΙ είναι και λοιπόν; ΔΕΝ ΤΟ ΠΛΕΡΩΝΩ όμως οπότε στα έτσι μου και στα αλλιώς μου τι είναι (και μη με προκαλέσει κανένας περί αυτού γιατί θα φάμε τα μούσια μας και έχω μπόλικα καθώς είμαι αποδεδειγμένα από τους ελάχιστους μ@λ@κες ελ επαγγελματίες που πλερώνω τα πάντα🤓)...

 

την "παρεούλα" της μικρής όμως (που "τυχαία" και "φωτογραφικά"  είχε τα "καλύτερα" γι αυτήν από 200 άλλους) την πλερώνω να 'ούμε και έχω απαιτήσεις (ειδικά αφού μπορεί) πέραν των αμφιλεγόμενων καλών προθέσεων της (που τελικά μόνο αυτή μπορεί να γνωρίζει αλλά εσείς περιέργως για το επίπεδό σας απριόρι προεξοφλείτε)... εγώ είμαι αυτός και αυτή είναι η συγκεκριμένη αισθητική μου μαζί με την απέχθειά μου για τις συγκεκριμένες διαδικασίες... αφού εσείς γουστάρετε το αποτέλεσμα και αδιαφορείτε για τις χρόνια δυσώδεις πρακτικές που το καθορίζουν ok σεβαστόν...

 

αλλά μη μου το βάζεις ρε Τέρρυ κι εσύ στην κιτσοζυγαριά να τα μετρήσουμε ποιο είναι πιο πολύ κιτς για να δώσουμε άλλοθι στο δικό μας αν ζυγίζει λιγότερο..

 

τες πα.. τόπα πάλι όσο πιο ευγενικά μπορούσα ότι θεωρώ τον συμψηφισμό το μεγάλο πρόβλημα μας... έτσι δικαιολογούμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ από την πολιτική αηδία για να μην προδώσουμε το όραμά μας μέχρι την μ@λ@κι@ του παιδιού μας μην εκτεθούμε ως σόι και παραμένουμε φρεναριστοί στην εν γένει κατρακύλα που κατά τα άλλα όμως αλά καρτ κράζουμε...

 

και μη μου πεις πάλι ότι "ναι ρε κι εσύ από την eurovision που είναι πανηγύρι κλπ κλπ βρήκες να κάνεις θέμα;"...

ε ναι ρε Τέρυ (τρως την μπόρα για όλους κράτα άμυνα😛) ΚΑΙ από την eurovision... γιατί είναι θέμα... είναι το θέμα της ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ που τρώω στην μάπα ειδικά τα τελευταία 10 χρόνια όποτε συνεργάζομαι σε προτζεκτ που εμπλέκεται δημόσιος φορέας με τα μαγειρέματα και τον ωχαδερφισμό του αρκεί να "φάμε" το κάτι τις μας όλοι και στα τέτοια μας το παραγόμενο...

 

και αυτό το όντως ελάσσων του "τα τα τα" μπορεί να είναι μεν το κερασάκι αλλά αρνούμαι πια να κοιτάω μόνο αυτό και να προσπερνάω ότι βλέπω δικαιώνοντας πρακτικές που με προσβάλουν... υπάρχει και μια τούρτα από κάτω που το στηρίζει... και γω δεν γουστάρω να τρώω πια από αυτή χωρίς να κρατάω την μύτη μου όταν "βρωμάει"... anyway..

 

προσπάθησα να περάσω ανώδυνα την θέση μου γιατί το φόρουμ πρέπει να κρατάει τον χαρακτήρα του... σταματάω εδώ (αυτή τη φορά σίγουρα) γιατί θα πάει αλλού η κουβέντα και 60νταρίζω σιγά σιγά... ένα πράγμα που έμαθα είναι το να μην βάζω πια πρώτος το χέρι στην τρύπα... από μακριά κι αγαπημένοι... είπα ότι είχα να πω όποιος κατάλαβε κατάλαβε και πάμε παρακάτω να πούμε για καμιά tele...

 

σόρυ αν κακοκάρδισα κάποιους αλλά τελικά γερνώντας γίνομαι όλο και πιο χαζός στις εκτιμήσεις μου για τους άλλους και πέφτω εύκολα από τα σύννεφα... το καλό είναι ότι έχω μάθει επίσης να μην χτυπάω πολύ και πονάω λιγότερο πηγαίνοντας μπροστά έστω και με κουτσό...😎

 

Ν.

 

  • Like 3
  • Συμφωνώ 3

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου