Προς το περιεχόμενο

Greece's Eurovision 2024 - Μια νέα εποχή για το ελληνικό τραγούδι - Μετα-Τραπ εποχή


Άγιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να μην νομίζετε ότι δεν έχω καταλάβει τι γίνεται εδώ μέσα

https://www.yupiii.gr/gossip/c366382/andreas-mikroutsikos-osoi-lene-katapliktika-logia-gia-to-zari-libanizoun-tin-ert-gia-mellontiki-sunergasia

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Εδώ ΄φίλος ο @npap μας έδωσε στεγνά. Μας κρέμασε στα μανταλάκια κανονικότατα 😂

Διότι επιδιώκει μελλοντική συνεργασία μαζί μας. 

  • Χαχα 2

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/3/2024 στις 8:55 ΜΜ, harilatron είπε

 

Ίσως θέλει να εμφανίζεται ως "το λουλούδι που ανθίζει στα ερείπια". 

 

Έπιασα τη μύγα που γυρνούσε τόση ώρα πάνω από το κεφάλι μου..Thanks!

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Avanti...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Άγιος είπε

Για να μην νομίζετε ότι δεν έχω καταλάβει τι γίνεται εδώ μέσα

https://www.yupiii.gr/gossip/c366382/andreas-mikroutsikos-osoi-lene-katapliktika-logia-gia-to-zari-libanizoun-tin-ert-gia-mellontiki-sunergasia

Μόλις άρχισα να συμπαθώ τον Μικρούτσικο...

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
23 ώρες πριν, cos_dr είπε

 

❤️❤️❤️🙏🙏🙏🦄

 

γεια σας παιδιά του noiz κι από μένα... εντάξει mea culpa... να ζητήσω "συγχώρεσις" για το γέρικο μυαλό μου... μου το λέγατε εδώ αλλά που να το πιάσω... αλλά όμως μου το "εξήγησε επιστημονικά" ο φίλος μου στο φουμπου, θα μας δείξει και η αοιδός "πως γίνεται" όπως μας λέει ταπεινά και χαριτωμένα στο βιντεάκι παραπάνω (αφού μας έδειξε ήδη "πως γίνεται" αλά ελληνικά και στην διαδικασία επιλογής) και όλα καλά όλα ανθηρά... της εύχομαι και να πετύχει ειλικρινά γιατί ο φούστης ο γουορχολικός  χρόνος είναι αδυσώπητος όταν ξεχειλώνει υπεροπτικά...

 

"...Είναι πράγματι ένα μικρό αριστούργημα! Από τα καλύτερα που έχει να επιδείξει η Ελληνική μουσική σε όλη την ιστορία της (αν όχι ότι καλύτερο)! Ο αρχαίος ελληνικός Δωρικός τρόπος, βυζαντινά ισοκρατήματα, νύξεις στο νεώτερο ελληνικό έντεχνο τραγούδι (ειδικά στην προεισαγωγη), ο παγκόσμιος ρυθμός των 8/8, Πεντερετσκικές συνηχήσεις στην ενορχήστρωση, και ιδιοφυής χρήση του βασικού μοτίβου, το οποίο βρίσκεται σε καρκινική αναστροφή στο μπάσο, ενώ η μελωδία του ζουρνά αποτελεί αντικατοπτρισμό της μελωδίας της φωνής με βάση το μεσαίο σολ ως προς το τονικό περιεχόμενο, ενώ ρυθμικά εξελίσσει το κύριο μοτίβο σύμφωνα με τις τεχνικές του Olivier Messiaen! Κι όλα αυτά καταφέρνοντας συγχρόνως να τηρεί της βασική φόρμα του 3/I , 2/V, 1/I της Σενκεριανης ανάλυσης!!!..." 🤣

  • Χαχα 4
  • Συμφωνώ 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@npap OK, είπαμε να το υποστηρίξουμε, ελληνική συμμετοχή είναι, χαλάλι της...

 

Αλλά όπως λέει και το γνωστό ανέκδοτο, "κόψε κάνα, δύο μέτρα...". 😄

  • Χαχα 3

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Μόλις τώρα, Terry RoscoeBeck5 είπε

@npap OK, είπαμε να το υποστηρίξουμε, ελληνική συμμετοχή είναι, χαλάλι της...

 

Αλλά όπως λέει και το γνωστό ανέκδοτο, "κόψε κάνα, δύο μέτρα...". 😄

 

καλά χιούμορ κάνει ο φίλος αλλά κατ ουσίαν "στηλιτεύει" την υπερβολή γιατί όντως να την στηρίξουμε (παρά τις ενστάσεις των ξινών γερόντων σαν του λόγου μου) αλλά υπάρχουν και όρια...😉

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
5 λεπτά πριν, npap είπε

καλά χιούμορ κάνει ο φίλος αλλά κατ ουσίαν "στηλιτεύει" την υπερβολή

Καλά που το αποσαφηνίζεις, καθώς μπορεί να ήταν κάποιος "Μαέβιους Παχατουρίδης" (ο γνωστός "κριτικός τέχνης" από το Ράδιο Αρβύλα), που να τα εννοούσε 😄

Ξέρεις, κάποιος της βαθιάς "κουλτούρ" και "διανόησης" που να έκανε ανάλυση σε ανώτερο... gestalt 🧐

Έξυπνο λοιπόν το κείμενο.

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου