Προς το περιεχόμενο

Greece's Eurovision 2024 - Μια νέα εποχή για το ελληνικό τραγούδι - Μετα-Τραπ εποχή


Άγιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Σπινθηροβόλος γάιδαρος είπε

Και ο πωπός είναι τέχνη. Η Αφροδίτη η Καλλίπυγος

 

1200px-Venere_Callipige_Napoli.thumb.jpg.63d6dd9e9ee1bf181929e54fe187f1c4.jpg

Έχουν κολλήσει όλοι με τη λέξη καλλίπυγος, υπάρχει όλμος μια αντίστοιχη, φαντάζομαι αρχαιότερη-δεν την έχω βρει σε άλλο αρχαίο κείμενο- από τον Ησίοδο ΠΥΓΟΣΤΟΛΟΣ, στολίδι, πως λαίμαι ΩΛΑΡΑ καμιά σχέση, ακόμα και ο μεταφραστής ντράπηκε και το μετέφρασε ως πισινοστόλιστη 🥳

Αν απορεί κάποιος, ναι και η λέξη στόλος, αυτό είναι το στολίδι.

Οι τύποι, ήταν μερακλήδες, στα πλυντήρια πάνω, όλη μέρα, όχι σαν εσάς τους κακομούτσουνους που θα έπρεπε -ειδικά δι εσέ ΚΟΖ- να απαιτήσουμε απ τη Μαρίνα να βγει με στριγκ.

Αν μη τι άλλο θα αποδείκνυε την ανέχεια του κόσμου, που δεν έχει λεφτά να αγοράσει ούτε σώβρακο και βγαίνει με κορδόνι

Επεξεργασμένο από Σαμη Παραγκα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

ειδικά δι εσέ ΚΟΖ-

Εγώ τι έκανα πάλι ?

 Πάλι εγώ φταίω ?  Όλο σε εμένα τα ρίχνετε.

 Στην πρόβα τη 2 δεν μου αρέσουν τα backing vocals, δεν τα κάμει καλά αυτή και συνηχεί περίεργα με τη φωνή της Σάττι. πρέπει να την αλλάξουν αυτή, δεν κάμει. Θα έχουμε πρόβλημα αν βγει έτσι το κομμάτι, είναι κρίμα.

 Το χορευτικό είναι καλό. Τα δίνει όλα η κοπέλα. Ελπίζω να γίνουν οι απαραίτητες διορθώσεις και να βγει καλά για να μην αναγκαστούμε να τουφεκίσουμε όλη την αποστολή στο Σύνταγμα μετά από λαϊκό δικαστήριο για παραδειγματισμό. 😄

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Θα έχουμε πρόβλημα αν βγει έτσι το κομμάτι...

Θα έχουμε πρόβλημα αν βγει το κομμάτι (παραέξω), σκέτο....😌

Αλλά ποτέ δεν είναι αργά, πάρτε το πίσω τώρα, ακόμα προλαβαίνουμε να γλυτώσουμε τον παγκόσμιο διασυρμό. Πέστε εκεί ότι κάναμε ένα αστείο να γελάσουμε, ζητήστε ένα Συγνώμη για το κάκιστο χιούμορ σας και δηλώστε ότι φέτος δεν θα στείλουμε τραγούδι γιατί ο τελικός πέφτει πολύ κοντά στο Πάσχα και δεν θα έχουμε προλάβει να χωνέψουμε τα χιλιάδες αμνοερίφια και τα εκατομμύρια κοκκινιστά αυγά.☝️

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Waterfall-K είπε

Θα έχουμε πρόβλημα αν βγει το κομμάτι (παραέξω), σκέτο....😌

Αλλά ποτέ δεν είναι αργά, πάρτε το πίσω τώρα, ακόμα προλαβαίνουμε να γλυτώσουμε τον παγκόσμιο διασυρμό. Πέστε εκεί ότι κάναμε ένα αστείο να γελάσουμε, ζητήστε ένα Συγνώμη για το κάκιστο χιούμορ σας και δηλώστε ότι φέτος δεν θα στείλουμε τραγούδι γιατί ο τελικός πέφτει πολύ κοντά στο Πάσχα και δεν θα έχουμε προλάβει να χωνέψουμε τα χιλιάδες αμνοερίφια και τα εκατομμύρια κοκκινιστά αυγά.☝️

Δεν πάμε πίσω τώρα.

Το μόνο που μένει είναι να έχουν προβληματιστεί και αυτοί και να το βελτιώσουν ηχητικά για να πάμε για πρωτιά.

Το κομμάτι μπορεί να βγει καλύτερα.

 Είπαμε και εμένα όταν το πρωτοάκουσα με απογοήτευσε, αλλά το συνηθίσαμε, έχει υποστηρικτές και πρέπει να πάμε να το πούμε τώρα, όλοι μαζί να προσευχηθούμε να κάνει το θαύμα της η Παναγιά να πάμε καλά για να έχουμε και εθνική ανάταση. Και εγώ έκανα βελτιώσεις στο κομμάτι που έβαλα εχθές και τώρα είναι πολύ καλύτερο νομίζω. Μέτριο είναι αλλά το βελτίωσα. Μπορούν και αυτοί και έτσι να βγούμε έστω στην πεντάδα, να τα πάμε καλά.

 Μπορεί να έχουμε και έκπληξή.

 Τα κριτήρια του διαγωνισμού δεν είναι αμιγώς μουσικά, αξίζει σε άλλα η πρωτιά, εμείς πήγαμε έτσι, τι να κάνουμε τώρα, έγινε μια επιλογή, έχει κάνει προσπάθεια το κορίτσι αδιαμφισβήτητα, έχει το πένθος της και τη στεναχώρια της, δεν είμαστε Deep Purple😄, προτεκτοράτο ήμασταν μια ζωή😄, έναν Βαγγέλη βγάλαμε, έναν Ντέμη Ρούσσο, μια Μούσχουρη, μια Ειρήνη Παππα και έναν Λάνθιμο,, τον Χρυσομάλλη και την Κάλλας, τον Βασίλη τον Πολυδούρη, τον Σαβάλα και άλλους, πήραμε την πρωτιά με Παπαρίζου, τρίτοι με τον Σάκη και τη βοήθεια της Vodafone😄

 Μην τη στεναχωρούμε, δική μας είναι😄, ασχολείται με τη μουσική τεχνολογία, είναι άξια, ας ευχηθούμε όλοι μαζί να τα πάει καλά και να βελτιωθεί.

 

 Μήπως σε επηρεάζει τελικά το γεγονός πως έπαιζε με το Komplete Kontrol?  😄

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Μήπως σε επηρεάζει τελικά το γεγονός πως έπαιζε με το Komplete Kontrol?  😄

Μικρή είναι ακόμα, δεν ξέρει η έρμη και παρασύρεται απ'τους trapάδες που συναναστρέφεται.🤢

Δεν τη φοβάμαι, είναι έξυπνο κορίτσι η Satti, σύντομα θα δει τα αδιέξοδα που την οδηγούν τα softs και θα το γυρίσει στα hardware. Στα αναλογικά στην αρχή, κι αφού δει κι εκεί ότι το κάρο δεν προχωράει, θα σκάσει μύτη ένα ωραίο πρωί στον Νάκα και θα πει "τυλίξτε μου ένα Montage M7 για το σπίτι".😁 

Εκείνη τη στιγμή η καριέρα της θα εκτοξευθεί...😌

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

 σύντομα θα δει τα αδιέξοδα που την οδηγούν τα softs και θα το γυρίσει στα hardware.

 

 

image.gif.4af983d72e7c626642b98b7201493f88.gif

🤣

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ok λοιπόν... ομολογώ... το αδίκησα το κοράσιον... αλλά είχαν πάει το πανδαλόνι της Καλλίπυγου στο πλυντήριο όταν την είδα εγώ... δεν πταίω... ε δεν είχα και στο χωριό μου μουσεία... που να ξεύρω τας διαδικασίας των...

 

πρέπει να αποκαταστηθεί η ιστορική αλήθεια όμως όπως και το τελικώς αγνόν κίνητρον της καλλιτέχνιδος... απλά την αρχαιοελληνικήν μας κληρονομιά τιμούσε με την ανάλογη πόζα η έρμη... mea culpa...🤫

 

kalipigos01.thumb.jpg.9c6b4c43b220bf137da949563e641e39.jpg

  • Χαχα 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Συνεχίζω το ρεπορτάζ. 😁

Εδω βλέπουμε close up , και από different angles 🤣

https://www.instagram.com/p/C6W2SZQCLgE/?hl=el&img_index=1

Μέχρι τώρα ήξερα ότι οι φωτογραφίες με ανθρώπινα μέλη είχαν 3 κατηγορίες:

1. "Τέχνη"

2. "Σέξυ."

3. "Προκλητικές"

Μόλις ανακάλυψα μια ολοκαίνουργια κατηγόρια.

4. "Γελοιότητα.".  😁

Image1.jpg

Image2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, LK είπε

Συνεχίζω το ρεπορτάζ. 😁

Αυτό το "ποπο-έπος" που δημιουργήθηκε στο νήμα, είναι δική σου δουλειά κ. συνήγορε 🧐😄

Έχεις λυσσάξει με αυτόν τον ποπό...

Άντε να έρθει η 11η του μηνός, μπας και ησυχάσει το κεφάλι μας με την Eurovision saga και τα... παρελκόμενα της. 😄

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου