Προς το περιεχόμενο

Greece's Eurovision 2024 - Μια νέα εποχή για το ελληνικό τραγούδι - Μετα-Τραπ εποχή


Άγιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru
2 ώρες πριν, LK είπε

Εγώ δεν θα ήθελα να συνδέσω την άθλια (αισθητικά) ανάρτηση στο FB με το μνημόσυνο.....

 

@LK δεν είναι θέμα επιθυμίας η σύνδεση... και δεν είναι μόνο θέμα αισθητικής (και στο λέει κάποιος που θα ταν ο τελευταίος στη γη που θα χαρακτήριζες πουριτανό)...  οι συνειρμοί γίνονται ανακλαστικά όπως προανέφερα... με το να τους παραβλέπουμε σε δεύτερο χρόνο απλά στρουθοκαμηλίζουμε... έτσι νοιώθω εγώ... δεν είναι απαραίτητο να συμφωνήσουμε...

 

αλλά θα συμφωνήσουμε φυσικά στο ότι ο καθένας πενθεί με τον δικό του τρόπο...  όμως ελπίζω να μου επιτρέπεται (όχι -τε) να βγάζω κι εγώ τα θυμικά συμπεράσματά μου για το (δημόσιο αυτό) άτομο (και) από τον "τρόπο πένθους" του (που επίσης εκούσια δημοσιοποίησε)...

 

ε για μένα δεν μπορεί να περάσει στο ντούκου... ακόμα και τα καλύτερα να πίστευα γι αυτήν (ή την οποιονδήποτε) θα έχανα πάσα ιδέα μόνο και μόνο από αυτόν... εδώ απλά μπήκε το κερασάκι λοιπόν και για να μιλήσω στη γλώσσα σου, κατερρίφθη αυταπόδεικτα το "τεκμήριο αθωότητας" της σταχτοπουτοκορασίδος που η κακή η κενωνία (το "χωριό" ντε σύμφωνα πάλι με λεγόμενά της) της φέρθηκε άστοργα... κι όλα αυτά πριν καν της φύγει το γοβάκι τρέχοντας μη χάσει στην ώρα των φαντασμάτων (ή των τρελών κατ άλλους) την κολοκύθ.. σόρυ άμαξα...😉

  • Like 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ, την επόμενη μέρα του θανάτου των γονιών μου, συνέχισα να κάνω τη δουλειά μου.  Δεν ξέρω αν άλλοι κάνουν κάτι άλλο.

 

Η δουλειά μου δεν περιλαμβάνει δημόσιες εμφανίσεις, συμμετοχές σε διεθνείς διαγωνισμούς και τακτική συμμετοχή σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης.

 

Τώρα που το θυμήθηκα, μία ώρα πριν την κηδεία της μάνας μου έκανα σεξ με την κοπέλα να είναι καθιστή πάνω σε ένα πλυντήριο. Την ώρα που με ενημέρωσαν ότι πέθανε ο πατέρας μου άκουγα Santana (το Amigos) και δεν σταμάτησα το CD να παίζει.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, trolley είπε

Εγώ, την επόμενη μέρα του θανάτου των γονιών μου, συνέχισα να κάνω τη δουλειά μου.  Δεν ξέρω αν άλλοι κάνουν κάτι άλλο.

Μα δεν μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο (εκτός και αν δεν εργάζεσαι).

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, trolley είπε

Η δουλειά μου δεν περιλαμβάνει δημόσιες εμφανίσεις, συμμετοχές σε διεθνείς διαγωνισμούς και τακτική συμμετοχή σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης.

 

Το πιο κοντινό και τραγικό που έχω ακούσει είναι η περίπτωση του ντράμερ του Prince o οποίος έμαθε για τον θάνατο του γιου του μισή ώρα πριν ανέβει στη σκηνή και φυσικά... ανέβηκε και έπαιξε.

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Μα δεν μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο (εκτός και αν δεν εργάζεσαι).

 

 

Μπορείς να πάρεις 2-3 μέρες άδεια... 

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Μα δεν μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο (εκτός και αν δεν εργάζεσαι).

 

 

https://www.kepea.gr/aarticle.php?id=1996

 

Οι εργαζόμενοι έχουν δικαιώματα. Είμαστε στο δυτικό κόσμο. 😄

 

 Για τη Μαρίνα είναι θλιβερό που δεν έχει επιλογή, πνίγει ξεκάθαρα τον πόνο της για εμένα συναισθανομενη την ευθύνη που φέρει έναντι του κράτους, του έθνους θα έλεγα αλλα και έναντι της παραγωγής και των απαιτήσεων, του concept αλλα και του προσωπικού καλλιτεχνικου στυλ που και η ίδια  θέλει να προώθησει επί της ευκαιρίας. 

 Αισθάνομαι δεος στο μεγαλείο της ψυχής της που βάζει το καθήκον της πσνω από όλα και είμαι σίγουρος πως παρόλο τον πόνο της θα δώσει τον καλύτερο της εαυτό. Στο μεγαλείο αυτό, σε αυτή την ανθρώπινη υπέρβαση, εγώ υποκλίνομαι ταπεινά. 

 

 Είναι η νικήτρια μου. 

 Με κσνει ΥΠΕΡΉΦΑΝΟ. 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cos_dr είπε

https://www.kepea.gr/aarticle.php?id=1996

 

Οι εργαζόμενοι έχουν δικαιώματα. Είμαστε στο δυτικό κόσμο. 😄

 

 Για τη Μαρίνα είναι θλιβερό που δεν έχει επιλογή, πνίγει ξεκάθαρα τον πόνο της για εμένα συναισθανομενη την ευθύνη που φέρει έναντι του κράτους, του έθνους θα έλεγα αλλα και έναντι της παραγωγής και των απαιτήσεων, του concept αλλα και του προσωπικού καλλιτεχνικου στυλ που και η ίδια  θέλει να προώθησει επί της ευκαιρίας. 

 Αισθάνομαι δεος στο μεγαλείο της ψυχής της που βάζει το καθήκον της πσνω από όλα και είμαι σίγουρος πως παρόλο τον πόνο της θα δώσει τον καλύτερο της εαυτό. Στο μεγαλείο αυτό, σε αυτή την ανθρώπινη υπέρβαση, εγώ υποκλίνομαι ταπεινά. 

 

 Είναι η νικήτρια μου. 

 Με κσνει ΥΠΕΡΉΦΑΝΟ. 

 

image.gif.6b7a2fdaa3b8dcd609949dae9c5e42be.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Waterfall-K είπε

image.gif.6b7a2fdaa3b8dcd609949dae9c5e42be.gif

Είμαι υπερήφανος για αυτή. Εγω συγκινηθεί αυτές τις ημέρες με το μεγαλείο της ψυχής της. Καλή Ανάσταση. 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, μια και το έφερε η κουβέντα για τον πατέρα της Satti, την συμπεριφορά της κτλ, δείτε το παρακάτω σχετικό βίντεο.

 

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου