Προς το περιεχόμενο

patch panel!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρετε

 

Μήπως κάποιος έχει φτιάξει ή μπορεί να μου πει έναν τρόπο να φτιάξω ένα patch panel προκειμένου να έχω όλες τις συνδέσεις μου μπροστά και όχι πίσω από pc, κονσόλες και περιφερειακές, και έτσι να μην κάνω κάθε φορά τον Τιραμόλα για να αλλάξω κάποια σύνδεση; Δε θέλω καμμιά επισταμένη περιγραφή, μόνο κάποια ιδέα :idea: για να βρω ένα μπούσουλα.

 

Ευχαριστώ και καλό καλοκαίρι

Parsifal

πΛΗκτΡΑ ΑγγΙζΩ ΚΑΙ Σ' αυΤΑ ΠανΤΑ ελΠΙΖΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αυτό εξαρτάται από το τι έχεις να συνδέσεις.
Υπάρχουν patchbays έτοιμα που μπορούν να σου λύσουν το πρόβλημα όπως αυτά της Behringer, σε πολύ φτηνές τιμές, εφ' όσον μιλάμε για χαμηλού budget home studio.

Αν μιλάμε για κάτι ποιό επαγγελματικό, τότε θα πρέπει να τα ακουμπήσεις και να μπείς στη διαδικασία να αναθέσεις σε κάποιο σχετικό μαγαζί να στο κάνει custom ή έαν ξέρεις 2-3 πράγματα από κόληση και έχεις μεγαααάλη υπομονή να το προσπαθήσεις μόνος σου.

Τι μηχανήματα; (keyboards, κάρτες, κονσόλες)

Πόσα in/out, send/return.

Τι είναι balanced και τι unbalanced.

Δες πόσες απολήξεις είναι. Αν είναι μικρό είσαι τυχερός! Μετά χρειάζεσαι ένα σχεδιάγραμμα. Ποιό πάει πού...

Κοίτα αυτά και τα ξαναλέμε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου