Προς το περιεχόμενο

ΥouΤube Vs AdBlockers


ex-Πάνος Χελιδόνης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Άγιος είπε

Δεκτό ότι είναι καλή συμφωνία να δίνεις ένα μικρό ποσό για να μην έχεις διαφημίσεις αλλά ενδεχομένως να μην είναι νόμιμο το YouTube να ελέγχει τον υπολογιστή σου για AdBlockers χωρίς την συγκατάθεση σου

 

Υπάρχει όντως αυτή η συζήτηση στο Μέγα Βασίλειο Της Γραφειοκρατίας (την Ευρωπαϊκή Ένωση) - δεν ξέρω που θα καταλήξει. Τα δικά μου επιχειρήματα δεν έχουν σχέση με αυτό το θέμα - εγώ είμαι από την πλευρά του "χρήστη". Πληρώνω το YouTube για την προστασία του χρόνου ΜΟΥ, όχι επειδή είμαι καλός πολίτης.

 

  • Like 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Επίσης κάτι άλλο που πρόσεξα οτι συμβαίνει: Απο την ημέρα που έκανα το τελευταίο καθάρισμα, το ΥΤ (ή ο Firefox, δε ξέρω) δεν έχει καταφέρει να μου παίξει τίποτα πάνω απο 144p ανάλυση (ασχέτως διάρκειας). Μόλις δοκιμάζω να του βάλω λίγο υψηλότερη πχ 480 κολλάει και δεν παίζει τίποτα πιά, σε βαθμό που ξενερώνω και το κλείνω. Φυσικά δε συζητάμε για 720 και άνω.. όνειρο θερινής νυκτός. Δεν ξέρω αν αυτό σχετίζεται με το πρόσφατο μπλοκάρισμα που μου έκανε το ΥΤ, ή με το Ublock, ή με το σβήσιμο των cookies σε κάθε έξοδο, πάντως πλέον τα βίντεο τα ακούω, δεν τα βλέπω πιά..

πλήρωσέ τους🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, trolley είπε

Ας μείνουμε εκεί. :)

 

Δεν τα ΚΣΕΡΩ, δεν μπορώ να τα ΚΣΕΡΩ όλα όσο ΞΕΡΟΛΑΣ και να είμαι.

 Αλλά λεφτά θέλουμε και όχι άδικες αναπροσαρμογές που φέρνουν ΥΠΕΡΚΕΡΔΗ και ΚΕΡΔΗ ΜΕΣΩ του ΦΠΑ λόγω της ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΕΙΑΣ στο ΚΡΑΤΟΣ για να κάνει ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ με ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΣ.

 

 Αν διορθωθεί αυτό και έρθει στο δυτικό κόσμο η κανονικότητα και δη στις χώρες που τους υποσχέθηκαν πως θα τους βοηθάνε για να συγκλίνουν, τότε θα πληρώνουμε συνδρομές χωρίς γκρίνια στις υπηρεσίες που μας ενδιαφέρουν είτε για τα χόμπι μας είτε για το επάγγελμά μας και θα μειωθεί η ψαλίδα, οι συρράξεις και όλα όσα φέρνει αυτή η κάκιστη ολιγαρχική πολιτική των πολυεθνικών και των funds. Αυτά όλοι τα ΚΣΕΡΟΥΝ και τα ΘΕΛΟΥΝ αλλά δεν τους ακούει ΚΑΝΕΙΣ.

 

 ΚΑΝΕΙΣ!!!!!!!!!!!!

 ΚΑΝΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, manosx είπε

Αν παντως καποιος θεωρει οτι το youtube ειναι το 3ο Ραιχ, και εξακολουθει να προσπαθει να αποκτησει προσβαση σε αυτο, τοτε ειναι και ο ιδιος ναζιστης, σωστα;

 

Εντάξει, δεν θεωρώ ότι το εννοεί. (η διατύπωση) Είναι απλά απόηχος της γενικότερης αμετροέπειας που έχει επικρατήσει, όπου η ψεκ άγνοια βαφτίζει με μεγαλόσχημα ονόματα οτιδήποτε αγνοεί. Έχω συλλάβει και τον εαυτό μου να ξεφεύγει φραστικά, αλλά υπάρχουν και όρια.

 

Το ίντερνετ είναι αυτό που καθημερινά μας θυμίζει ότι είμαστε τμήμα ενός μεγάλου πλανήτη, αλλιώς θα νομίζαμε ότι "κόσμος" είναι η πόλη μας (αν όχι η γειτονιά μας, ή το καθιστικό μας). Δηλαδή είναι το ΑΝΤΙΘΕΤΟ οποιουδήποτε ολοκληρωτισμού.

 

Τελεία.

 

Παύλα.

 

Παράγραφος.

 

Επόμενη Σελίδα.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το ιντερνετ, πριν του δωσουμε πολιτικες και κοινωνικες προεκτασεις, ειναι πανω απο ολα Ο ΘΡΙΑΜΒΟΣ του καπιταλισμου, με τις μεγαλυτερες εταιρείες ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ να ειναι ειτε ΑΜΕΣΑ παιδια του, π.χ. amazon - google, ειτε εμμεσα παιδια του, apple, microsoft κλπ.

 

 Οποιος δε γουσταρει ΑΓΝΟ, ΑΝΟΘΕΥΤΟ, ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ καπιταλισμο, δεν εχει ΚΑΜΙΑ δουλεια ουτε στο youtube, ουτε στο facebook, ουτε στο ιντερνετ γενικα.

 

 Τελεια.

 

 Παυλα.

 

 Παραγραφος.

 

 Επομενη σελιδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και ηρεμια.Κι'εγω το ιδιο προβλημα αντμετωπιζω.Παντως ο Πανος δεν το συγκρινει με το ΑΝΕΒΑΣΜΑ ΤΩΝ ΧΙΤΛΕΡΙΚΩΝ,ΕΞΑΛΛΟΥ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ''ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΤΣΑΝΤΙΛΑ ΜΟΥ'' μπλα,μπλα.Ουτε και ειναι ναζιστης.

Το θεμα μας ειναι αν μπορουμε να το αποφυγουμε (την επιβολη συνδρομης η κατασργηση του adblocking) .

H αληθεια ειναι οτι τοσα χρονια καλομαθαμε στο ελευθερο tube και το χρησιμοποιουσανε κατα κορον οι περισσοτεροι απο εμας.Αλλη αληθεια ειναι οτι το tube εκανε φοβερη ζημια στους απανταχου καλλιτεχνες οσον αφορα τις εισπραξεις απο πωλησεις δισκων και cd ,απο εισητηρια συναυλιων.Ολα αυτα αρχικα ,με την παροδο των ετων νομιζω οτι τα views αντισταθμισαν καποια χαμενα χρηματα (τα περισσοτερα εχαθησαν.)Το YT και οχι μονο αυτο επιβαλει τους κανονες του μιας και καταλαβε οτι πολλοι απο εμας ειναι ορκισμενοι αντιδιαφημηστες(οπου ακομα και στην τηλεοραση οι περισσοτερες περνανε τα μηνυματα που θελουν - οχι αναγκαστικα εμπορικα ).

Ειναι μια μεγαλη κουβεντα που δεν θα καταληξει πουθενα.Προς Θεου οχι εξορκισμους και επιθεσεις σε μελη επειδη καποια στιγμη τσαντιστηκαν (και αυτο ειναι υγιες ,δειχνει το το αιμα κυκλοφορει κανονικα )  ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑΝ ΚΑΤΙ ΑΤΥΧΕΣ Η ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΟΥΣ.

Εκεινο που με προβληματιζει (ελαφρως βεβαια ) ειναι οτι στο ΥΤ ακουγα η εβρισκα καποια μουσικα κομματια/ εργα μουσικα που ηθελα να τα γραψω σε κασσετα η αλλης μορφης μεσο.ΔΗΛΑΔΗ ΣΟΥ ΕΚΟΒΑΝ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΡΙΞΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ.Αυτα μαλλον τελειωσαν ,οποτε επιστρεφω στον κλασσικο δρομο ,αγοραζω βινυλιο ,cd και ξερω οτι τα χρηματα μου πανε στον καλλιτεχνη και οχι στο ΥΤ ..το οποιο δεν ξερω πως και αν αποδιδει τα σωστα δικαιωματα στους καλλιτεχνες η ακομα και στους tubers .Eδω ο καθενας κανει την ''παπαρια '' του και την ανεβαζει στο ΥΤ για να δει ο κοσμος ποσο μεγαλος παπαρας ειναι και να τον μιμηθει .ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΙΟΡΙΣΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ  ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΟΥΝ και αλλοι το ιδιο πιθανως αυτη η μειωση των views  να επιφερει καποιες αλλαγες στο συστημα,ειδαλλως καποια τσακαλια θα βρεθουν να το παρακαμψουν.Α ξεχασα υπαρχει και το VEVO.

Καλο ΣΚ σε ολους

 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εννοειται οτι ο Πανος δεν ειναι ναζι.

 

 Εννοειται.

 

 Ομως, αν καποια εταιρια εχει μια πολιτικη που δε μας αρεσει, απλα παυουμε να ασχολουμαστε.

 

 Οπως εσυ Περικλη πολυ σωστα λες οτι θα προτιμησεις να αγορασεις βινυλια.

 

 Το ολο συστημα στηριζεται στα views και στη δημοφιλια, πολυ περισσοτερο στηριζεται σε αυτο παρα στο αν θα δουμε τη διαφημιση με τη σερβιετα που εχει φτερα.

 

 Αν οντως θεωρουμε το youtube κατι το κακο, δε θα πρεπει να το στηριζουμε ουτε σε επιπεδο views.

 

 Νομιζω;

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kanimothrios είπε

 

Οπότε ζήτω τα adblockers, ζήτω τα λεφτόδετρα, ΠΕΙΝΑΩ, φάτε τους πλούσιους, ουάν σολούσιον ρεβολούσιον..

Tα άλλα της αισχροκέρδειας, της κατάχρησης στην ενέργεια κλπ, την καταχρηστική και παράνομη, ληστρική φορολογία με προστασία των πλουσίων και των ισχυρών και με διύλισης μέχρι πρωκτικής διείσδυσης του μισθωτού, του συνταξιούχου, του μικρομεσαίου και την παγκόσμια διάλυση των εργασιακών σχέσεων δεν τα βλέπουμε, θα έλεγα πωςέχουμε βάλει της παρωπίδες του "μη χείρον βέλτιστον" του δυτικού "φιλελευθερου καπιταλιστικού" κόσμου για να μην μας ισοπεδώσουν τα τάνκς του ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟΥ.

 

 χαχαχαχαχχαχαχχαχαχαχααχ🤣

 Καταρρέει μέρα με τη μέρα η ΔΥΤΙΚΗ ΦΟΥΣΚΑ. 🤣

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, manosx είπε

Εννοειται οτι ο Πανος δεν ειναι ναζι.

Ούτε οι Ναζί ήτανε Ναζί, αν δεν το ξέρετε. Απλά ακολουθούσαν διαταγές.

 

😀😀😀😀😀😀😀😀

 

Το ζήτημα δεν είναι αυτό βέβαια, ούτε με ενδιαφέρει προσωπικά. Ναζί ήταν και ο Κάραγιαν, και τον ακούω κάθε μέρα.

 

Ας μην είμαστε όμως αμετροεπείς στο να συνδέουμε οτιδήποτε δεν μας αρέσει με - και καλά - πολιτικές δηλώσεις τέτοιου τύπου. Γνωρίζουμε πάρα πολύ καλά ποιοι και γιατί - στον καθημερινό δημόσιο λόγο - σπεύδουν σε τέτοιες φραστικές υπερβολές. Δεν ισχύουν, οπότε ας μην τις γράφουμε - απλό είναι.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • πριν Slew Rate κλείδωσε το θέμα
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου