Προς το περιεχόμενο

Billie Jean Jam


ex - v27, bk27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα το προηγουμενο πειραμα με τις λουπες, βολευτηκα με την ευκολια που φτιαχνεις κατι

Μεσα σε λιγη ωρα που πιανεις κιθαρα, φτιαχνεις μια χαζομαρα κ χαιρεσαι

Σημερα εφτιαξα αυτο. 

Ηθελα να βγαλω τα μπασοακορντακια με fingerstyle. Μου πηρε κανα μισαωρο να μη μπερδευομαι κ να μπορω να το παιξω με μια κιθαρα.

Μετα λεω δε βαζεις κ ενα σολο απο πανω?

 

....Τελικα..... δε μου πολυαρεσε 😊 κ δε θα το ανεβασω στα γιουτιουμπια μαλλον.

Το σολο ειναι πολυ σλοπυ. Το ανακαλυψα αφου τελειωσα κ με το βιντεακι.

 

Το ανεβαζω εδω για χαβαλε. Μην το παρετε κ πολυ στα σοβαρα 🤣

 

 

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Like 11

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@fusiongtr ημουν αναμεσα σε σλοπυ κ βαρετο. Διαλεξα το πρωτο αν κ οταν το ξανακουω μαλλον επρεπε να γραψω το δευτερο 

 

Κατι εχει τελος παντων που ενω εκεινη τη στιγμη δε μ'ένοχλησε, μετα μου σπαει τα νευρα 🤣

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 παρατηρήσεις Μπιλάκο αν μου επιτρέπεις...

 

1) Πάλι τίγκα delay και reverb ΡΑ? AAAAAAAAAA?

 

2) Χρησιμοποιείς λάθος την λέξη "sloppy", αυτό δεν είναι sloppy παιξιμο...την επόμενη φορά που θα βρεθούμε θα σου κανω μια επιδειξη για να καταλάβεις την διαφορά, είμαι βιρτουόζος sloppίστας...

 

Μετά τιμής,

 

Sloppy Joe

 

ΥΓ: μπα που να κακουν όλα τα delay και τα reverb πεταλακια, plugins και δεν ξέρω και γω σε ποια άλλη μορφή...

Επεξεργασμένο από Freedom
  • Συμφωνώ 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Freedom είπε

2 παρατηρήσεις Μπιλάκο αν μου επιτρέπεις...

 

1) Πάλι τίγκα delay και reverb ΡΑ? AAAAAAAAAA?

 

2) Χρησιμοποιείς λάθος την λέξη "sloppy", αυτό δεν είναι sloppy παιξιμο...την επόμενη φορά που θα βρεθούμε θα σου κανω μια επιδειξη για να καταλάβεις την διαφορά, είμαι βιρτουόζος sloppίστας...

 

Μετά τιμής,

 

Sloppy Joe

 

ΥΓ: μπα που να κακουν όλα τα delay και τα reverb πεταλακια, plugins και δεν ξέρω και γω τι...

Τίγκα στο κορους είναι το μπασοακορντο.

Ρηβερμποντηλεη δεν έχει.

 

Η σόλοκιθάρα έχει πολύ ντηλεη, καθόλου ρηβερμπ σχεδόν. Είπα θα τη βάλω στο πλάι κ δε θα πειράζει ...😪

 

Άφησα στη μέση το μπασοακορντοκιθαρο κ το έκανα τεράστιο με το κορους να δείξω πως αυτό είναι το φοκους...

 

Όπως κατάλαβες... Ντιντ νοτ θινκ τι θρου κ πολύ .. Μίξη δεν έχει καθόλου...

 

Κ θα την έβγαζα καθαρή ... μέχρι που μπήκες εσύ κ με ξεφτιλησες 😫

 

Δε θα σε πετύχω πουθενά?

Δε θα με φωνάξεις σπίτι σου?

Μέτριο καφέ θα μου πεις, γλυκό θα φέρω.

  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Τίγκα στο κορους είναι το μπασοακορντο.

Ρηβερμποντηλεη δεν έχει.

 

Η σόλοκιθάρα έχει πολύ ντηλεη, καθόλου ρηβερμπ σχεδόν. Είπα θα τη βάλω στο πλάι κ δε θα πειράζει ...😪

 

Άφησα στη μέση το μπασοακορντοκιθαρο κ το έκανα τεράστιο με το κορους να δείξω πως αυτό είναι το φοκους...

 

Όπως κατάλαβες... Ντιντ νοτ θινκ τι θρου κ πολύ .. Μίξη δεν έχει καθόλου...

 

Κ θα την έβγαζα καθαρή ... μέχρι που μπήκες εσύ κ με ξεφτιλησες 😫

 

Δε θα σε πετύχω πουθενά?

Δε θα με φωνάξεις σπίτι σου?

Μέτριο καφέ θα μου πεις, γλυκό θα φέρω.

 

Αφου ξέρεις οτι δεν ασχολουμαι με μιξεις, μιξες και παραγωγες Μπιλ, αυτα ειναι το τελευταιο πραγμα που θα σχολιαζα ποτέ εκτός και αν κάτι έβγαζε ματι.

 

Αλλα το delay στο σολο, να βαρας μια τωρα, να την μιουταρεις και να ακουγεται για κανα μισάωρο, μου την δινει...ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ ΛΕΩ!!! ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ Ο ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ!!!

 

(οχι στο δικο σου κομματι μόνο, στο 99% των κομματιών που ακουω στα οποια θεωρω οτι 500 κιλα delay και 700 κιλα reverb δεν έχουν θέση, κλείστε τα τα ρημάδια να ακουσουμε το όργανο και τα δαχτυλάκια σας!).

 

Σε ξεφτίλησα γιατί πας να το παίξεις sloppίστας αλλά εισαι wannabe sloppίστας...εμ, είναι βαριά η καλογερική Βρααά, έλα να σου κάνω μερικά μαθηματακια δωρεάν, να θέλεις να χτυπήσεις την ΣΙ της κιθαρας που κρατάς, και τελικά να βαράς την ΛΑ της κιθαρας που ειναι διπλα στο στάντ assούμε...

 

ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΕ ΑΠΕΙΛΕΙΣ ΕΜΕΝΑ!!!

 

Μισο τετραγωνο πιο κατω παιζει ντελιβερι, το πρωτο πραγμα που τσεκαρα όταν μπηκα μεσα ναούμ.

 

🤩

 

Επεξεργασμένο από Freedom
  • Like 2

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Freedom είπε

 

Αφου ξέρεις οτι δεν ασχολουμαι με μιξεις, μιξες και παραγωγες Μπιλ, αυτα ειναι το τελευταιο πραγμα που θα σχολιαζα ποτέ εκτός και αν κάτι έβγαζε ματι.

 

Αλλα το delay στο σολο, να βαρας μια τωρα, να την μιουταρεις και να ακουγεται για κανα μισάωρο, μου την δινει...ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ ΛΕΩ!!! ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ Ο ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ!!!

 

(οχι στο δικο σου κομματι μόνο, στο 99% των κομματιών που ακουω στα οποια θεωρω οτι 500 κιλα delay και 700 κιλα reverb δεν έχουν θέση, κλείστε τα τα ρημάδια να ακουσουμε το όργανο και τα δαχτυλάκια σας!).

 

Σε ξεφτίλησα γιατί πας να το παίξεις sloppίστας αλλά εισαι wannabe sloppίστας...εμ, είναι βαριά η καλογερική Βρααά, έλα να σου κάνω μερικά μαθηματακια δωρεάν, να θέλεις να χτυπήσεις την ΣΙ της κιθαρας που κρατάς, και τελικά να βαράς την ΛΑ της κιθαρας που ειναι διπλα στο στάντ assούμε...

 

ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΕ ΑΠΕΙΛΕΙΣ ΕΜΕΝΑ!!!

 

Μισο τετραγωνο πιο κατω παιζει ντελιβερι, το πρωτο πραγμα που τσεκαρα όταν μπηκα μεσα ναούμ.

 

🤩

 

Το συνεχίζεις? Το συνεχιζειιιιιις?

 

Θα το κλειδώσω!

 

Μπήκες επιτέλους?

Άσε μη λες εδώ. Μας παρακολουθούν 👁️

Θα σου στείλω φαξ σε λίγο που θα βγάλω το τρελό βόλτα 

  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vrasidas27 είπε

Το συνεχίζεις? Το συνεχιζειιιιιις?

 

Θα το κλειδώσω!

 

Μπήκες επιτέλους?

Άσε μη λες εδώ. Μας παρακολουθούν 👁️

Θα σου στείλω φαξ σε λίγο που θα βγάλω το τρελό βόλτα 

 

Βρε δεν πας να μάθεις να sloppάρεις λέω εγώ...

 

Αντε από εκεί, γίναμε όλοι sloppίστες...

 

Φιλουουουουουοοοοοοοζζζζ, πριν απο κανά μηνα που κατάφερα και επιασα κιθάρα, επαιζα στον καναπε και διπλα μου ηταν ο Τζίνο...απο τις 100 πενιες, οι μισές ήταν στις χορδές και οι άλλες μισές στα αυτια και στα μουστάκια του Τζινο...ψυχολογικο τράλαλά έπαθε το ζωντανο...

 

Θα μου πεις εμένα...

 

ΝΑ ΣΑΙΒΕΣΕ!

 

🤩

 

ΥΓ: ΦΑΚ ΔΕ ΝΤΙΛΕΗ!!! (κατά το φακ δε πολίς assούμε)

  • Χαχα 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Δε μιλάω άλλο σε σρεντερς μπάσου.

 

ΠΟΙΟΝ ΕΙΠΕΣ ΣΡΕΝΤΕΡΣ ΡΑ?

 

ΕΓΩ ΣΡΕΝΤΕΡΣ??

 

Reported!

  • Χαχα 2

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου