Προς το περιεχόμενο

Korg Wavestate / Opsix / Modwave modules


Προτεινόμενες αναρτήσεις

image.thumb.png.750ac1febfb0abffd16266a732ce7638.png

image.thumb.png.e24b33ef38f087064ff2d45bd2fd1178.png

 

Είμαι περίεργος να δω σε πόσες ακόμα versions θα κυκλοφορήσουν αυτά τα τρία synths. Ήδη έχουν κυκλοφορήσει στην original version των 37 πλήκτρων, στην mk2 version (πλην του Opsix), στις 61-key SE & SE Platinum versions (πλην του Modwave) και τώρα σε module version. Η Korg πραγματικά το τερμάτισε, μια και εδώ έχουμε να κάνουμε ουσιαστικά για τα ίδια ακριβώς synths σε διαφορετικό "περιτύλιγμα". Τι θα βγάλουν μετά? Τα Wavestate / Opsix / Modwave racks?🤔 Μάλλον απίθανο, αλλά με την Korg ποτέ δεν ξέρεις. Στοιχηματίζω ότι θα ακολουθήσουν και κάποιες χρωματικές παραλλαγές, η Korg (καλώς) το συνηθίζει αυτό.

Πέρα βέβαια από την αρπαχτή που κάνει η Korg με τις διάφορες versions, τα συγκεκριμένα synths παραμένουν εξαιρετικές περιπτώσεις. Η ιδέα των module versiοns δεν είναι καθόλου κακή, μένει να δούμε τις τιμές που θα ανακοινώσουν, που φαντάζομαι θα είναι αρκετά κάτω του €1Κ, μια και τα Modwave & Wavestate mk2 παίζουν στα €915 & €925 αντίστοιχα. 

 

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K
  • Like 5

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχασες να αναφέρεις και τα software versions που Κατα την ταπεινή μου άποψη είναι η καλύτερη λύση και πιο οικονομική , τουλάχιστον για την περίπτωση του wavestate που εχει δύσκολο προγραμματισμό στο hardware version , το vst βοηθάει πάρα πολύ. Εννοείται ότι η ποιότητα ήχου είναι απολύτως ίδια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Dimitris Pap είπε

Ξεχασες να αναφέρεις και τα software versions που Κατα την ταπεινή μου άποψη είναι η καλύτερη λύση και πιο οικονομική , τουλάχιστον για την περίπτωση του wavestate που εχει δύσκολο προγραμματισμό στο hardware version , το vst βοηθάει πάρα πολύ. Εννοείται ότι η ποιότητα ήχου είναι απολύτως ίδια.

Δεν ανέφερα τις soft versions λόγω της φύσης τους, που είναι...soft.😎 Αναφέρονται στο βίντεο έτσι κι αλλιώς.

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Thomann τα έχει βάλει ήδη στη λίστα του και με τιμή €666.🤘🧛‍♂️

Επίσης έρχεται και το αργοπορημένο Opsix mk2 στα €925.

 

image.png.71a2720373702f20f06ded3c52783d61.png

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Για 6 κατοστάρικα μια χαρα μου φαινονται

Μια χαρά σε σύγκριση με τις 37-key mk2 versions, καθόλου μια χαρά σε σύγκριση με τις original versions που έπαιζαν γύρω στα €600 και οι οποίες είναι κατά 99,9% τα ίδια synths, εξωτερικά και εσωτερικά. Το δικό μου Wavestate το αγόρασα €615 τον Αύγουστο του 2022. Μας δουλεύει κανονικά η Korg αλλά κάνουμε πως δεν το καταλαβαίνουμε...🥱

 

image.png.0fe0d488235e6056cfb00c3bbfa5b7fc.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενα σε Μodule μια καλύτερη τιμή τι να πω γενικά δεν μου αρέσει αυτό που κάνει αυτή η εταιρεία τα τελευταία χρόνια  οκ κοροιδια 😠

Επεξεργασμένο από foxxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου