Προς το περιεχόμενο

Motif και μνήμη



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά με χαρά μου σας πληροφωρώ οτι μόλις παρέλαβα το MOITIF ES 6 και προς το παρόν όλα δουλεύουν ρολοϊ. Οι ήχοι του , του οποίους ακουσα τώρα για πρώτη φορά απο ηχεία είναι πολύ καλοί . Κάποιοι ακουστικοί ηχοι είναι λίγο πίσω σε σχέση με τον υπολογιστη και αυτό βεβαια ειναι πολυ αναμενόμενο. Πάντως για 175 MB σίγουρα σκίζει στο θέμα ήχος . Είμαι πολύ ικανοποιημένος απο την επιλογή μου . Τα υπόλοιπα εξαρτώνται απο εμένα.

 

Σκέφτομαι να πουλήσω το MikroKorg μιας και επειδή είναι μόνο 2 μηνών , είναι μέσα στην εγγύηση και είναι και πολύ φτηνό. Για να αλαφρήνω τις δόσεις . Και γιατί δεν βλέπω να το χρησιμοποιώ τόσο πολυ , αν και για να πώ την αλήθεια για τα λεφτά του είναι πάρα πολύ καλό. Για τα επόμενα 3 χρόνια το Μοτίφ με υπερκαλύπτει. Το μόνο που μένει είναι να του αγοράσω λίγη μνήμη.

 

Ακόμα είμαι σε δίλημα 1GB ή 512MB???

:roll:

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κοίτα για να φορτώσει 1gb θέλει λέει 20 λεπτά κ ίσως περισσότερο... Εγώ θα έπαιρνα τη 512 αλλά κ πάλι δν είναι κ φτηνή... :?

 

Kαι εγώ αυτό το δίλημα έχω αν και μάλλον την 512 θα πάρω. Βέβαια μπορώ να πάρω την 1GB και να χρησιμοποιώ μόνο το 512 για voice και τα άλλα 512 για μεταφορά αρχείων ( bounced wav song clips from motif for mixing in Ableton Live) μεταξυ του Μοτιφ και του υπολογιστή (όχι αντίστροφα). Ο υπολογιστής απέχει ένα όροφο απο το μοτίφ οπότε θα χρησιμοποιώ USB FLASH.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα για να φορτώσει 1gb θέλει λέει 20 λεπτά κ ίσως περισσότερο... Εγώ θα έπαιρνα τη 512 αλλά κ πάλι δν είναι κ φτηνή... :?

 

Μήπως δίνουν δώρο και κάνα ups για live?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου