Προς το περιεχόμενο

Motif και μνήμη



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

x_pap :

 

Αποκλείεται να χρησιμοποιησω και τα 16 ταυτοχρόνως... οπότε ναι και εγώ το ξέρω οτι τα 512 με υπερκαλύπτουν. Θα σώζω σε στυλ clip format στο μοτιφ. Oποιος έχει δουλέψει ableton live ξερω για τι πράγμα μιλάω. Oπότε ένα clip δεν είναι πάνω απο 30'' ( το πιο υπερβολικό σενάριο) δηλαδή 5ΜΒ , 100 clips να χρησιμοποιήσω το πολύ (επίσης υπερβολικό σενάριο καθως όλο και κάτι θα λουπαρει). Δηλαδή 500 MB τραβηγμένο απο τα μαλλια.

 

Macron:

 

Αυτα τα 512 που δίνουν τα Multirama είναι συμβατά με το Μοτίφ???? (pc300???)

 

ΟΥΠΣ με προλαβες 12_plus :lol:

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά θα ήταν να υπάρχει κάτι φτηνό κ συμβατό στα 512 γιατί πλησιάζουν τα γεννέθλιά μου :P

 

Απο αυτά που κοίταξα δεν υπάρχει κάτο συμβατό με τεχνολογία pc300 οπότε οι μνήμες του multirama δεν είναι για μοτίφ. Όπως πάντα εδώ είναι η καλύτερη λύση http://www.thomann.de/gr/mutec_dimm_sdram_256mb.htm

 

12_plus δεν έχεις ήδη μνήμη για το Μοτιφ σου??? Γιατί θες να αγοράσεις??

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Macron: Μήπως μπορείς να μας πεις για ποια μνήμη μιλάς; Ίσως κάποιο link? Είναι ΔΙΑΠΙΣΤΩΜΕΝΟ πως είναι συμβατή με το Motif?

 

Μιλάω γι' αυτή τη μνήμη...

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=MemoryPC&cp_id=7400

 

Το ότι είναι συμβατή με το MotifES είναι σιγουρότατο γιατί απλούστατα τη χρησιμοποιώ ...εγώ.

 

Απλά θα πρέπει να αγοραστεί ζευγάρι (2x256) όπως άλλωστε και οποιαδήποτε μνήμη για MotifES.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Macron: Μήπως μπορείς να μας πεις για ποια μνήμη μιλάς; Ίσως κάποιο link? Είναι ΔΙΑΠΙΣΤΩΜΕΝΟ πως είναι συμβατή με το Motif?

 

Μιλάω γι' αυτή τη μνήμη...

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=MemoryPC&cp_id=7400

 

Το ότι είναι συμβατή με το MotifES είναι σιγουρότατο γιατί απλούστατα τη χρησιμοποιώ ...εγώ.

 

Απλά θα πρέπει να αγοραστεί ζευγάρι (2x256) όπως άλλωστε και οποιαδήποτε μνήμη για MotifES.

 

Φίλε μου macron, πραγματικά ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! :D Να σου πω, είσαι ικανοποιημένος;

 

(Χε χε 68€ μια χαρά το βρίσκω...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου macron' date=' πραγματικά ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! :D Να σου πω, είσαι ικανοποιημένος;

 

(Χε χε 68¤ μια χαρά το βρίσκω...)[/quote']

 

Να'σαι καλά , δεν κάνει τίποτε.

 

Αν είμαι ευχαριστημένος εννοείς από τη μνήμη ; Τη δουλειά της την κάνει μια χαρά και νομίζω είναι υπεραρκετή . Δεν ασχολούμαι πάντως με sequencing φορτώνω μόνο samples για τους ήχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου macron' date=' πραγματικά ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! :D Να σου πω, είσαι ικανοποιημένος;

 

(Χε χε 68¤ μια χαρά το βρίσκω...)[/quote']

 

Να'σαι καλά , δεν κάνει τίποτε.

 

Αν είμαι ευχαριστημένος εννοείς από τη μνήμη ; Τη δουλειά της την κάνει μια χαρά και νομίζω είναι υπεραρκετή . Δεν ασχολούμαι πάντως με sequencing φορτώνω μόνο samples για τους ήχους.

 

Και εγω θα ήθελα να σε ευχαριστήσω και να προσθέσω οτι πήγα στο κατάστημα και μου είπανε ότι τα 256 θέλουν 2 μέρε να έρθου κατόπιν παραγγελείας και τα 1GB (2x512) είναι περίπου στα 150 Ευρω.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πήρα τη μνήμη (2x256) απο τα Multirama την τοποθετησα στο ΜΟΤΙΦ και δουλεύει μια χαρά. Kαι πάλι ευχαριστώ macron. Εχω αρχίσει να γεύομαι την μαγεία του resample.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου