Προς το περιεχόμενο

Θέλω να αλλάξω μαγνήτες μόνος μου & να κάνω κάποια extra wiring modifications | Μπορείτε να βοηθήσετε;


LightStringer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello! Εχω μια charvel dk24 SSH ( custom flat - custom flat - Full Shred  ) και για καποιο λογο ο ηχος της ακουγεται τοσο thin! Ειχα μια αντιστοιχη που πουληθηκε με μονο neck ( dimarzio cruiser ) & Bridge ( AT -1 ) αλλα σε series mode και οχι parallel και ακουγοταν τοσο rounded και γεματος ο ηχος της....

Για αυτο σκεφτηκα αφενώς να αλλαξω τον neck που εχω τωρα με εναν air norton & τον Middle με εναν dimarzio bc-2 που μου βρισκεται με σκοπο να  συνδεσω - ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ - σε series mode και με ενα push pull να τους επαναφερω σε parallel αν αυτο ειναι δυνατο.

 

Aρχικα επειδη δεν το εχω ξανακανει παρολο που εχω οτι χρειαζομαι απο εργαλεια χανομαι παντελως με αυτα τα σχεδιαγραμματα που βρισκω online αλλα θα ηθελα να δοκιμασω εστω για να μαθω τα βασικα και να μπορω να αλλαζω κ μελλοντικα 2-3 πραγματα.

 

Μπορειτε να βοηθησετε; Ευχαριστω

Επεξεργασμένο από LightStringer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, 

 

Οι διαφορετικές ρυθμίσεις στον ενισχυτή σου και στα πετάλια σου δεν απέφεραν κάποια προς το καλύτερο αλλαγή στον ήχο? 

 

Περαν αυτού, η σύνδεση σε σειρά και των 3 μαγνητών δεν είμαι βεβαιος ότι θα σου δώσει αυτό που ψάχνεις. Αλλά αν θέλεις να πειραματιστείς, καντο. Στο κάτω κάτω δεν ειναι μη αναστρέψιμο.

 

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Shelter είπε

Καλημέρα, 

 

Οι διαφορετικές ρυθμίσεις στον ενισχυτή σου και στα πετάλια σου δεν απέφεραν κάποια προς το καλύτερο αλλαγή στον ήχο? 

 

Περαν αυτού, η σύνδεση σε σειρά και των 3 μαγνητών δεν είμαι βεβαιος ότι θα σου δώσει αυτό που ψάχνεις. Αλλά αν θέλεις να πειραματιστείς, καντο. Στο κάτω κάτω δεν ειναι μη αναστρέψιμο.

 

πως το κανω ειναι το θεμα :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράξενο που ακούγεται thin.

Στη δικιά μου Charvel οι μόνοι ssl6 ακούγονται huge, λες και φορώ 13αρες χορδές (9αρες φορώ).

 

Οτι mod και να κανεις, φωτογράφησε το παρόν wiring ώστε να μπορείς να το επαναφέρεις.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Παράξενο που ακούγεται thin.

Στη δικιά μου Charvel οι μόνοι ssl6 ακούγονται huge, λες και φορώ 13αρες χορδές (9αρες φορώ).

 

Οτι mod και να κανεις, φωτογράφησε το παρόν wiring ώστε να μπορείς να το επαναφέρεις.

το παρων Mod ειναι αθλιο... οποτε τι να φωτογραφησω ;; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LightStringer είπε

Εχω μια charvel dk24 SSH ( custom flat - custom flat - super distortion ) και για καποιο λογο ο ηχος της ακουγεται τοσο thin!

Ο super distortion που κολλάει στην dk24? Μπήκε μετά από σένα? έχουν γίνει σωστά οι κολλήσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Αρχή Διαλόγου είπε

Ο super distortion που κολλάει στην dk24? Μπήκε μετά από σένα? έχουν γίνει σωστά οι κολλήσεις?

Full Shred  - λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου