Προς το περιεχόμενο

Steve Harris


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακουγα πρόσφατα άλλη μια φορά την δισκογραφία των maiden. Και μου δημιουργήθηκε η εξής απορία...: Γιατί ο harris εγκατέλειψε το υπέροχο ηχόχρομα που είχε στον 1ο δίσκο τους και κάθε album που περνάει γίνεται όλο και πιο "κλανγκα κλανγκα" ( :P :P ) ό ήχος του;;; :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ο harris εγκατέλειψε το υπέροχο ηχόχρομα που είχε στον 1ο δίσκο τους

 

Παρεμπιπτόντως να σ'ενημερώσω ότι ο Harris δε γούσταρε καθόλου τον ήχο του πρώτου δίσκου. Γούστα...

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διότι πολύ απλά ακόμη απεχθάνεται τον ήχο του ομώνυμου άλμπουμ.... και έπειτα τον άλλαξε.....

 

σήμερα έχει ίσως τον ομορφότερο ήχο που έχω ακούσει ποτέ σε μπάσο, πραγματικά.... (εκτός αν μου διαφεύγει κάποιος...)

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διότι πολύ απλά ακόμη απεχθάνεται τον ήχο του ομώνυμου άλμπουμ.... και έπειτα τον άλλαξε.....

 

σήμερα έχει ίσως τον ομορφότερο ήχο που έχω ακούσει ποτέ σε μπάσο' date=' πραγματικά.... (εκτός αν μου διαφεύγει κάποιος...)[/quote']

 

Aκου μπασο, στο "perfect element part 1" απο Pain of Salvation ή το "remedy lane".

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλός ο Kristoffer (ο οποίος πρόσφατα αποχώρησε) αλλά μιλάμε πάντα για ήχο και ο ήχος του Harris πραγματικά με τρελαίνει....

 

 

Στη συναυλία τον Μάρτιο ακεί που έκαναν soundcheck οι τεχνικοί και έπαιζε μόνο του το μπάσο σε κάποια φάση, ζουρλάθηκα.....:lol: :lol: :lol:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα έχει ίσως τον ομορφότερο ήχο που έχω ακούσει ποτέ σε μπάσο' date=' πραγματικά.... (εκτός αν μου διαφεύγει κάποιος...)[/quote']

 

ακου και λιγο velvet revolver... ο duff παιζει πολυ γαματο μπασο... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια,τετοιες γραμμες που πιανει ο harris στο μπασο δεν νομιζω να τις εχει ξαναπαιξει αλλος μπασιστας.

υ.γ=τον ειδα και στο δρομο και εμεινα μ.....ς.

hell aint a bad place to be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου