Προς το περιεχόμενο

H εξέλιξη στην βιντεοσκόπηση με Drone.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η βιντεοσκόπηση με drone εξελίσεται.

 

Η τεχνολογία συνεχώς βελτιώνεται.

 

Δείτε που η Red Bull Racing και το τμήμα της Formula 1 έχουν φτάσει αυτή την εξέλιξη.

 

Απολαύστε υπεύθυνα!

 

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Vale Rossi είπε

Η βιντεοσκόπηση με drone εξελίσεται.

 

Η τεχνολογία συνεχώς βελτιώνεται.

 

Δείτε που η Red Bull Racing και το τμήμα της Formula 1 έχουν φτάσει αυτή την εξέλιξη.

 

Απολαύστε υπεύθυνα!

 

 

Ξεφτίλισε την chase κάμερα στα racing video games😃

 

 Πραγματικά, αξιοθαύμαστο και περιμένω να δω και αντίστοιχες εφαρμογές σε οπλικά drone συστήματα σε μαζικές επιθέσεις στους AI WARS που θα ζήσει σύντομα η ανθρωπότητα😀

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Ξεφτίλισε την chase κάμερα στα racing video games😃

 

 Πραγματικά, αξιοθαύμαστο και περιμένω να δω και αντίστοιχες εφαρμογές σε οπλικά drone συστήματα σε μαζικές επιθέσεις στους AI WARS που θα ζήσει σύντομα η ανθρωπότητα😀

Έχω παραγγείλει ήδη  ένα  τηλεκατευθυνόμενο μπαϊρακτάρη πιτόγυρο για να σπάσω τα χαμούνδ του Καταρράκτη στη Χαλκίδα τον άλλο μήνα  σε ζωντανή μετάδοση στο Τοκ-τοκ με μουσική υπόκρουση βαθύ μωβ 🤪

  • Λυπάμαι 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Έχω παραγγείλει ήδη  ένα  τηλεκατευθυνόμενο μπαϊρακτάρη πιτόγυρο για να σπάσω τα χαμούνδ του Καταρράκτη στη Χαλκίδα τον άλλο μήνα  σε ζωντανή μετάδοση στο Τοκ-τοκ με μουσική υπόκρουση βαθύ μωβ 🤪

 

 

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου άρεσε καθώς μοιάζει πολύ με video game.Προτιμώ την κάμερα μέσα από το μονοθέσιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετική τεχνολογία, εξαιρετικά πλάνα.👍

Δεν θέλω να μάθω τι θα γίνει αν αυτό το drone πάθει βλάβη και πέσει πάνω στους θεατές με αυτή την ταχύτητα...🤔

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Εξαιρετική τεχνολογία, εξαιρετικά πλάνα.👍

Δεν θέλω να μάθω τι θα γίνει αν αυτό το drone πάθει βλάβη και πέσει πάνω στους θεατές με αυτή την ταχύτητα...🤔

 

Όντως τα πλάνα είναι εξαιρετικά και φυσικά παίζει τεράστιο ρόλο πέρα από την τεχνολογία που εξελίσσεται συνεχώς και ο οπερατέρ - πιλότος , που εδώ δίνει ρέστα!

 

Τώρα στη εύλογη σκέψη σου για το τι θα συμβεί αν συμβεί βλάβη στο drone και πέσει στους θεατές, πιστεύω ότι εφόσον μπορούν να σχεδιάσουν και υλοποιήσουν σχεδόν τα πάντα, θα μπορούν ] να χαράξουν ιδανικές διαδρομές για την πτήση των drones που θα τηρούν αποστάσεις ασφαλείας από τις θέσεις των θεατών.

 

Ενδιαφέρον παρουσιάζει το σκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που ξαναβλεπω το βίντεο (δεν είχα δει τον ολόκληρο γύρο στο τέλος ) αρχίζει και μου αρέσει. Δίνει μία άλλη αίσθηση καθώς διακρίνονται πιο εύκολα κάποιες λεπτομέρειες όπως πχ τη συμπεριφορά του μονοθεσίου όταν χανει πρόσφυση και τη διορθωτική κίνηση του πιλότου. Τέτοιου είδους πλάνα θα δώσουν άλλη διάσταση σε μονομαχίες κατα τη διάρκεια του αγώνα. Φανταστείτε τι αίσθηση θα είχε η παρακολούθηση της μάχης του τίτλου τη σεζόν 2021 οπου κρίθηκε το πρωτάθλημα στην τελευταία στροφή, εαν είχε καταγραφεί με τέτοιου είδους πλάνα! Εαν καθιερωθεί πιστεύω θα δώσει μία άλλη διάσταση στη μετάδωση της F1. Ωραίο.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου