Προς το περιεχόμενο

Κιθαρίτσα & μπουζουκάκι & φωνούλες 2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ότι γράφει ο τίτλος.

 

Δυο οργανοπαίκτες. Με το έγχορδο του ο καθένας.

Τα όργανα έχουν τους μαγνήτες τους αλλά έχουμε και τα μικρόφωνα.

 

Το ζητούμενο

Να  ηχογραφούμε τις πρόβες - μελέτη - δοκιμές, αν κάτι βγήκε στο παίξιμο ενδιαφέρον.

Στο σπίτι

Σε laptop

Να χωράει ο εξοπλισμός σε τσαντούλα . 

 

Ρίχτε ιδέες.

 

ΥΓ.  Το editing  σε αυτή την φάση από αδιάφορο έως άχρηστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό είναι Antelope ZenQ. Έχει δύο εισόδους DI και δύο για μικρόφωνα, έχει zero latency fx (αν θέλετε να βάλετε, λίγο βάθος, κανα κομπρεσσοράκι για να μην τσιρίζει ο μαγνήτης κλπ.). 

 

Δεν ξέρω το budget σας και υπάρχει και κάτι αρνητικό στις Antelope, ότι δεν είναι οι πιο εύχρηστες κάρτες του κόσμου, μάλλον το αντίθετο. Προϋποθέτουν κάποια υπομονή και σίγουρα απευθύνονται σε ανθρώπους που το χουν λίγο με την τεχνολογία. Ποιότητα ήχου πάρα πολύ καλή όμως και έχουν στρώσει και το customer support, πρόσφατα επισκεύασαν τη δική μου τζάμπα και μου την έστειλαν πίσω, πλήρωσα μόνο τα μεταφορικά για να πάει Βουλγαρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μικρα Zoom ειναι μια χαρα μηχανηματακια για ηχογραφηση on the go. Αν τυχον χρειαζεστε παραπανω απο 4 καναλια υπαρχουν και τα παλαιοτερα Zoom R16, αν βρειτε καποιο σε καλη τιμη μεταχειρισμενο ειναι μια επιλογη και αυτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τα ζουμάκια. Μπαίνουν και τσέπη.

Ευχαριστώωωω.

 

Όσο για το Antelope ZenQ    , δεν το γνώριζα ,  σε δεύτερη φάση νομίζω θα ξαναρίξω μια ματιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχαμε παλιά το zoom R24.Τα έκανε όλα και εγγραφή κατευθείαν σε SD.Επισης δούλευε και με μπαταρίες και είχε και εφέ.Πολυ καλό αλλά από ότι βλέπω τώρα δεν υπάρχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου