Προς το περιεχόμενο

gretschοσυζητησεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Nekkon είπε

Και βάζεις αναλογικό drive μπροστά από το ampero;

 

Κατά κύριο λόγο, ναι. Έχω κάμποσα πεταλια μπροστά από το ampero. Ή θα χρησιμοποιώ αυτά σε κάθαρό κανάλι, ή θα χρησιμοποιώ βρώμικο ενισχυτή από το ampero (με λίγο boost από κανενα πετάλι).

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.effekt-boutique.de/reverend-soft-touch-spring.html?___store=en&___from_store=en    Μόλις παρήγγειλα μέσω ενός φίλου που μένει Γερμανία και έρχεται Ελλάδα. Διαβασα πολυ θετικα σχολια και θα το δοκιμασω....Ειχε ενα τελευταιο και δεν μπορεσα να παρω δυο που ηθελα δυστηχως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, geka είπε

https://www.effekt-boutique.de/reverend-soft-touch-spring.html?___store=en&___from_store=en    Μόλις παρήγγειλα μέσω ενός φίλου που μένει Γερμανία και έρχεται Ελλάδα. Διαβασα πολυ θετικα σχολια και θα το δοκιμασω....Ειχε ενα τελευταιο και δεν μπορεσα να παρω δυο που ηθελα δυστηχως

 

αυτο καΜει δουλεια, you will love it.

  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αυτός ο διακόπτης έχει μια θέση που δουλεύει τέλεια και 2 θέσεις που δεν ξέρω τι σκεφτόταν αυτός που τις έβαλε. (Μην μου εξηγήσετε, ξέρω, εγώ δεν βρίσκω χρήση). 

image.thumb.jpeg.aa22cf083f76d03ba913c55dd34ba7ef.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, harilatron είπε

Αυτός ο διακόπτης έχει μια θέση που δουλεύει τέλεια και 2 θέσεις που δεν ξέρω τι σκεφτόταν αυτός που τις έβαλε. (Μην μου εξηγήσετε, ξέρω, εγώ δεν βρίσκω χρήση). 

image.thumb.jpeg.aa22cf083f76d03ba913c55dd34ba7ef.jpeg

Παλιά με εκνευριζαν πράγματα που δεν έβρισκα χρήση. Πχ δε μου αρέσει το extra gain stage στον ενισχυτή μου και το xlr out. Μετά αποφάσισα απλά να μην τα χρησιμοποιώ και να μην τα δίνω σημασία.

 

Υγ: ο έβενος στην ταστιέρα είναι πολύ ποιοτικότερος από τον παλίσανδρο;

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, harilatron είπε

2 θέσεις που δεν ξέρω τι σκεφτόταν αυτός που τις έβαλε

κανονικα τι κανει? ειναι επιλογρεας μαγνητων ή tone?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
49 λεπτά πριν, geka είπε

κανονικα τι κανει? ειναι επιλογρεας μαγνητων ή tone?

Ο ένας διακόπτης είναι επιλογέας μαγνητών (φυσιολογικός, neck-both-bridge) και ο άλλος διακόπτης (που λέω "άχρηστο") είναι tone bypass (η καλή θέση) και δύο διαφορετικά preset για tone (roll-off highs). 

 

1 ώρα πριν, Nekkon είπε

ο έβενος στην ταστιέρα είναι πολύ ποιοτικότερος από τον παλίσανδρο;

Ο έβενος πάντα δίνει μια αίσθηση "χλιδής" αλλά δεν με ενδιαφέρει πολύ. 

Μεταχειρισμένη έφτασε σ εμένα. Όταν τη δοκίμασα και άκουσα αυτό που άκουσα θα την έπαιρνα ακόμα και αν είχε ΛΑΣΤΙΧΟ στην ταστιέρα (χαχα). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, harilatron είπε

tone bypass (η καλή θέση) και δύο διαφορετικά preset για tone (roll-off highs)

αυτο ειναι αντι του κλασσικου tone η εχει και τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nekkon είπε

Εμένα έχει treble bleed. Πολύ χρήσιμο 

νομιζω σχεδον ολες οι gretsch εχουν...αλλα αυτο ειναι απο τα ευκολα σχετικα να μπει....πιστευω παντως οτι το χαμηλωμα του volume στους filtertron ειναι απο τα δυνατα σημεια αυτων των μαγνητων , δεν καθαριζουν καλα

treble bleed εννοειται..και γω σχεδον παντα το βαζω...μονο στην τελε μου δεν εχω γτ καθαριζουν ωραια απο μονοι τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου