Προς το περιεχόμενο

Τι θα γίνουν όλα όσα έχουμε... όταν φύγουμε από τον μάταιο τούτο κόσμο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι λίγο διχασμένος με το συγκεκριμένο θέμα... Από τη μια μου αρέσει να μαζεύω αντικείμενα, να επισκευάζω, φρεσκάρω κλπ από την άλλη σκέφτομαι ότι μήπως γινόμαστε σκλάβοι των υλικών και ότι θα έπρεπε να ξοδεύουμε τον χρόνο μας αλλιως

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πίκρα θα είναι να αποδειχθεί ότι έχουμε ήδη πεθάνει και ότι τώρα ζούμε την μετά-θάνατο ζωή μας, εγκλωβισμένοι σε αυτή τη διάσταση, με assets που συγκεντρώσαμε σε προηγούμενες ζωές και τώρα πουλάει ο ένας στον άλλο.

  • Χαχα 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

κομματακι δυσκολο μια και ειμαστε οι καλυτεροι φιλοι απο το 1972 😅 (εκτος βεβαια αν τον γνωρισες το 1971 🤣)

 

εξω απο την πλακα με τον Γιαννη μεγαλωσαμε μαζι και πορευομαστε και μαζι εδω και 52  χρονια... 😉  (εκτος απο απιστευτος ντραμμερ  ειναι δε και απιστευτος ανθρωπος, proud to call him a friend)

Λυπάμαι φυσικά που με πρόλαβες απ όσο λες.

Άνθρωποι είμαστε σφάλματα κάνουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, trolley είπε

Η πίκρα θα είναι να αποδειχθεί ότι έχουμε ήδη πεθάνει και ότι τώρα ζούμε την μετά-θάνατο ζωή μας, εγκλωβισμένοι σε αυτή τη διάσταση, με assets που συγκεντρώσαμε σε προηγούμενες ζωές και τώρα πουλάει ο ένας στον άλλο.

 Αυτά τα assets να τα ζητήσεις απ τη γυναίκα σου και τα παιδιά σου και εύχομαι ειλικρινά τα assets όλου του κόσμου.

ΆΚΟΥ  μωρό μου  ΡΟΚ Ν ΡΟΛ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να απασχολεί κάποιον το τι θα γίνει σε οτιδήποτε (από το τι θα γράφει ο τάφος του μέχρι το μέλλον του κόσμου) είναι μια εν ζωή πλάνη. Τίποτα από αυτά δεν αφορούν κάποιον που έχει φύγει μια και οποιαδήποτε ικανοποίηση επιθυμίας θα είχε νόημα μόνο αν ήταν εδώ να δει τα αποτελέσματα. Παρόλα αυτά η φαντασίωση ότι πάνω από τον τάφο μας θα είναι μιλιούνια κόσμος που θα κλαίει και θα μονολογεί "πόσο δίκιο είχες σε ΟΛΑ", προσφέρει ομολογουμένως μια πολύ μεγάλη ναρκισσιστική ικανοποίηση.

 

Ως εκ τούτου, ,μετά το θάνατό μου, θα ήθελα οι κιθάρες μου να μπουν σε ατομικές βιτρίνες σε κάποιο κεντρικό σημείο της πόλης ενώ στη βάση τους θα υπάρχει πλάκα με τεράστια χρυσά γράμματα με το όνομά μου.

  • Like 2
  • Χαχα 4

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
50 λεπτά πριν, noe13 είπε

..... και ότι θα έπρεπε να ξοδεύουμε τον χρόνο μας αλλιως

Όπως; 

Σε ρωτάω γιατί δεν θεωρώ πως είμαι μονοδιάστατος καθόλου,  υπό την έννοια ότι ασχολούμαι με πάρα πολλά πράγματα,  μήπως πάρω καμιά ιδέα. 

Βέβαια,  η πραγματική πληθώρα των ασχολιών μου ,έχει έναν κοινό παρονομαστή... "εμένα ".

Οπότε ,αν η πιθανη απάντηση είναι  "με τις ανθρώπινες σχέσεις" ή με "τα παιδιά μας", κατανοητό,  αλλά προσωπικά δεν θα πάρω. 

Τα χω ξεκαθσρισμένα αυτά στο μυαλό μου.

Το περίεργο βέβαια είναι,  πως μολονότι δεν έχω καμία διάθεση για κοινωνικές συναναναστροφες , όταν βρεθώ με κόσμο,  έχω την ικανότητα να είμαι, the life and the death of the party,  και μάλιστα με τοποθετούν οι άλλοι στο επίκεντρο,  χωρίς να το θέλω. 

Ίσως γιατί μπορούν να διαγνώσουν την ειλικρινή μου αδιαφορία για τη γνώμη τους ή ακόμα- ακόμα και για την ύπαρξή των.. και αυτό μάλλον είναι θελκτικό.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, LK είπε

Όπως; 

Σε ρωτάω γιατί δεν θεωρώ πως είμαι μονοδιάστατος καθόλου,  υπό την έννοια ότι ασχολούμαι με πάρα πολλά πράγματα,  μήπως πάρω καμιά ιδέα. 

Βέβαια,  η πραγματική πληθώρα των ασχολιών μου ,έχει έναν κοινό παρονομαστή... "εμένα ".

Οπότε ,αν η πιθανη απάντηση είναι  "με τις ανθρώπινες σχέσεις" ή με "τα παιδιά μας", κατανοητό,  αλλά προσωπικά δεν θα πάρω. 

Τα χω ξεκαθσρισμένα αυτά στο μυαλό μου.

Το περίεργο βέβαια είναι,  πως μολονότι δεν έχω καμία διάθεση για κοινωνικές συναναναστροφες , όταν βρεθώ με κόσμο,  έχω την ικανότητα να είμαι, the life and the death of the party,  και μάλιστα με τοποθετούν οι άλλοι στο επίκεντρο,  χωρίς να το θέλω. 

Ίσως γιατί μπορούν να διαγνώσουν την ειλικρινή μου αδιαφορία για τη γνώμη τους ή ακόμα- ακόμα και για την ύπαρξη των.. και αυτό μάλλον είναι θελκτικό.😁

Ναι αυτό ακριβώς θα έλεγα... Τον προσανατολισμό μας στις ανθρώπινες σχέσεις, ή στην ανάπτυξη κάποιου ταλέντου τέλος πάντων ο καθένας μπορεί να βρει τον τρόπο... Ή αφορμή για αυτή την τοποθέτηση μου είναι ένας συγγενής που δίνει υπερβολική προσοχή στα πραγματα(στεναχωριέται υπερβολικά όταν χαλάσει κάτι, έχει ένα σπίτι 200τμ κ δεν υπάρχουν 3τμ αέρα, χρόνος να τα ξεσκονισεις, να τα φτιάξεις κλπ) σχεδόν στεναχωριέμαι με αυτό του το δεσιμο

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, noe13 είπε

Ναι αυτό ακριβώς θα έλεγα... Τον προσανατολισμό μας στις ανθρώπινες σχέσεις, ή στην ανάπτυξη κάποιου ταλέντου τέλος πάντων ο καθένας μπορεί να βρει τον τρόπο... Ή αφορμή για αυτή την τοποθέτηση μου είναι ένας συγγενής που δίνει υπερβολική προσοχή στα πραγματα(στεναχωριέται υπερβολικά όταν χαλάσει κάτι, έχει ένα σπίτι 200τμ κ δεν υπάρχουν 3τμ αέρα, χρόνος να τα ξεσκονισεις, να τα φτιάξεις κλπ) σχεδόν στεναχωριέμαι με αυτό του το δεσιμο

Αυτόν θα ήθελα να τον γνωρίσω 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, noe13 είπε

Εγω σχεδόν τον λυπαμαι

Δεν θα έπρεπε...."one man's poison,  is another man's medicine ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου