Προς το περιεχόμενο

Διαλειμματική νηστεία στο περίπου - Συμβουλές


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, noe13 είπε

Επικίνδυνες σκέψεις αυτές, να ξέρεις.... 

Ξέρω, ξέρω...Φασισμός,κοινωνικός ρατσισμός,κ.λ.π. 

Στην Ελλάδα μεγάλωσα, την έχω ακούσει την κασέτα από μικρός και δε μου έχει λείψει διόλου..

 

Υ.Γ. Αλλά δε θέλω να παίξει κανά λουκέτο εξαιτίας μου, οπότε συνεχίστε για τις κοιλούμπες και τα αναβολικά 😀 και θα σας διαβάζω με ενδιαφέρον

 

Επεξεργασμένο από Kanimothrios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, μην μιλάμε για πολιτικά και στοχοπποιούμε ΕΜΜΟΝΙΚΑ τους ΔΥ. 🤣

 Θα μας το κλειδώσουν. 

 Η ερώτηση είναι για τη διαλειμματικη νηστεια που μπορεί να αποτελέσει και λύση για τη συνεχή αύξηση των τιμών στα τρόφιμα και τα ποτά μιας και όπως φαίνεται θα πούμε μέχρι και το νερό νεράκι όπως θα πούμε και το αρνί αρνάκι. Μπορεί να φτάσει και τα 20 ευρώ το κιλό. 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, trolley είπε

 

Σύντομα θα έρθει το νήμα "Με τι ξυρίζεστε ενώ κάνετε διαλειμματική νηστεία και σκέφτεστε τι ακουστικά θα πάρετε για να ακούτε στο γυμναστήριο οταν παιζετε με τελε και 10-38;";"

 

 

Corrected 

  • Like 2
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, cos_dr είπε

Αυτός είναι αντικειμενικά ο καλύτερος, ενδεδειγμένος και ασφαλής για την υγεία τροπος για το βέλτιστο αποτέλεσμα. 

 

FB_IMG_1712824586702.thumb.jpg.c83abccf60540b20e07d9daee23e7465.jpg

 

Θέλεις λίγο δουλειά. Σου είπα ότι είμαι καλύτερος

imai.teleios.thumb.jpg.1b1f2236eda48edc5389df5e76b9ab5a.jpg

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και εγώ δεν τρωω μέχρι το μεσημεριανό, μόνο καφέ σκέτο (αν και πρόσφατα καθιέρωσα να το συνοδεύω με κάτι γλυκό, πχ ενα κομματάκι κέικ, αλλά θα το κόψω και αυτό). Το βράδυ ούτε εγώ μπορώ να κοιμηθώ αν πεινάω, αλλά είμαι στην ηλικία (σχεδόν 40) που με ένα τοστ, ένα μικρό κομμάτι τυρί και ένα ποτήρι γάλα και άντε και ένα κριτσίνι είμαι φουλ ΟΚ για βράδυ.

 

Γυμναστικές και γυμναστήρια και διατροφές έκανα στα 20-25 μου (και τώρα πάω που και που) αλλά αν και ήμουν σε ΟΚ κατάσταση, με τιποτα δεν συγκρινόμουν με τους δυο φίλους μου που πηγαίναμε μαζί, οι οποία είχαν σμιλευμένα κορμιά σχεδόν επαγγελματικού επιπέδου. Κατηγορούσα το γεγονός οτι αυτοί έπαιρναν κρεατίνη ενώ εγώ μόνο πρωτεϊνη (και αυτή που και που) χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ούτως ή άλλως ήταν πιο αθλητικοί τύποι από εμένα και στην διατροφή (που και εγώ προσπαθούσα και στα δυο, ακόμα θυμάμαι που ανάγκαζα τον ευατό μου να φάει σκέτο τόνο ρίο μάρε κάθε βράδυ και δεν πρόκειται να ξανα-υποβάλλω τον ευατό μου σε αυτό το μαρτύριο 😅).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, John Goumis είπε

 

 Κατηγορούσα το γεγονός οτι αυτοί έπαιρναν κρεατίνη ενώ εγώ μόνο πρωτεϊνη

Καλά κρεατίνη παίρνανε , δεν παίρνανε και κάνα μαγικό φίλτρο. 😁

Άσε που την κρεατίνη πιο πολύ τη νιώθεις , παρά τη βλέπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LK είπε

Καλά κρεατίνη παίρνανε , δεν παίρνανε και κάνα μαγικό φίλτρο. 😁

Άσε που την κρεατίνη πιο πολύ τη νιώθεις , παρά τη βλέπεις.

 

Αρα σου δίνει κάποιο ενεργειακό boost? Καθόλου περίεργο που αυτοί στις προπονήσεις ανέβαζαν πιο εύκολα τα κιλά σε κάθε σετ και εγώ αγκομαχούσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
12 λεπτά πριν, John Goumis είπε

 

Αρα σου δίνει κάποιο ενεργειακό boost? Καθόλου περίεργο που αυτοί στις προπονήσεις ανέβαζαν πιο εύκολα τα κιλά σε κάθε σετ και εγώ αγκομαχούσα

Σου δίνει ένα boost...εκεί που έβγαζες 15 επαναλήψεις μέχρι την αποτυχία,  να βγάλεις ...18.

Κάνει και ενδο μυϊκή κατακράτηση υγρών,  που σημαίνει ένα καλλίτερο π.χ. μπαλαρισμα στους ώμους. 

Αλλα μιλάμε για ενα + της τάξης του 8% με 10%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kanimothrios είπε

Ξέρω, ξέρω...Φασισμός,κοινωνικός ρατσισμός,κ.λ.π. 

Στην Ελλάδα μεγάλωσα, την έχω ακούσει την κασέτα από μικρός και δε μου έχει λείψει διόλου..

 

Υ.Γ. Αλλά δε θέλω να παίξει κανά λουκέτο εξαιτίας μου, οπότε συνεχίστε για τις κοιλούμπες και τα αναβολικά 😀 και θα σας διαβάζω με ενδιαφέρον

 

Κράτος πρόνοιας και κοινωνική αλληλεγγύη είναι προνόμια ανεπτυγμενων κοινωνιών... Ας μη τα καταδικάζουμε δε θα θέλαμε να ζούμε αλλιως

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου