Προς το περιεχόμενο

"Scott's Synth Stuff" studio tour 2024


Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Άγιος είπε

 στο ξερονήσι θα έπαιρνα τη στρατοκάστερ μου που κάνει και για κουπί και για άγκυρα για να δένω τη σχεδία μου

Από κουπιά και άγκυρες είσαι οκ. Για να παίζεις μουσική τι θα έπαιρνες?

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Από κουπιά και άγκυρες είσαι οκ. Για να παίζεις μουσική τι θα έπαιρνες?

Η μόνη ρεαλιστική επιλογή είναι η ακουστική κιθάρα και τα ακουστικά όργανα γενικά. Το Montage που θα το κουμπώσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry κιόλας αν στεναχωρώ κάποιον αλλά αυτό που άκουσα στο βίντεο από το Montage M θα το έλεγα επιεικώς μέτριο. Δεν ξέρω αν φταίνε τα patches που διάλεξε να παίξει ο φίλος ή κάτι άλλο, σίγουρα δεν θα έπαιρνα το Montage M στο ερημονήσι μαζί μου με βάση αυτό το βίντεο.

Και οκ, για να λένε πολλοί ότι είναι κορυφαίο workstation κλπ σίγουρα κάτι θα ξέρουν και έχω δει κι άλλα βίντεο του Montage M που ήταν πολύ πιο πειστικά. Αλλά αυτό το βίντεο ήταν κάτι σχεδόν απογοητευτικό για το συγκεκριμένο μηχάνημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, TakisB είπε

Sorry κιόλας αν στεναχωρώ κάποιον αλλά αυτό που άκουσα στο βίντεο από το Montage M θα το έλεγα επιεικώς μέτριο. Δεν ξέρω αν φταίνε τα patches που διάλεξε να παίξει ο φίλος ή κάτι άλλο, σίγουρα δεν θα έπαιρνα το Montage M στο ερημονήσι μαζί μου με βάση αυτό το βίντεο.

Και οκ, για να λένε πολλοί ότι είναι κορυφαίο workstation κλπ σίγουρα κάτι θα ξέρουν και έχω δει κι άλλα βίντεο του Montage M που ήταν πολύ πιο πειστικά. Αλλά αυτό το βίντεο ήταν κάτι σχεδόν απογοητευτικό για το συγκεκριμένο μηχάνημα.

 

Εννοείς τους 4 ψιλομέτριους ήχους που έπαιζε ο τύπος για ενάμισι λεπτό στο βίντεο (το οποίο ήταν μπουρμπουρμπουρ 90% και παίξιμο 10% / κρίμα γιατί είχε και ωραίο στούντιο);;;

Όποιος θέλει ας δει εδώ μερικούς καλούς Analog ήχους:

(έχω δει 3-4 ώρες βίντεο Montage M και ανάθεμα αν έχω ακούσει το 1% των δυνατοτήτων).

 

 

Επεξεργασμένο από John Tzinieris
  • Like 1

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε καποια φαση σκεφτηκα μηπως υπνοπληκτρολογισα καποια στιγμη το βραδυ / εχω καποιο δευτερο προφιλ στη σελιδα!!!!! Δευτερο προφιλ, δεν εχω!!!!! δεν μπορω να συμφωνησω παραπανω με το προηγουμενο ποσταρισμα!!!!! και να διαφωνησω ταυτοχρονα και με εναν συμφορουμητη παραπανω, που ειχε γραψει οτι, (τελος παντων αφισε να εννοηθει) οτι ο ανθρωπος στο βιντεο πηρε χρηματα για να διαφημισει το μηχανημα. Με αυτο διαφωνω! δεν πηγε καν το μυαλο μου, οτι θα σε πληρωνε καποιος για να διαφημησεις ενα μηχανημα παραγογης/επεξεργασιας/παιξηματος μουσικης και, εσυ για να το δειγματισεις θα διαλεγες αυτους τους ηχους!!!!!!!!!! τα συμπερασματα δικα μας!!!!!

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@John Tzinieris Αυτό το βίντεο που παρέθεσες όντως έχει πολύ πιο ενδιαφέροντα πράγματα από το Montage M. Και δεν καταλαβαίνω που διαφωνούμε, είπα κι εγώ ότι είχα ακούσει καλύτερο υλικό σε σχέση με το βίντεο του Scott.

Ο προβληματισμός μου ήταν ότι ένα μηχάνημα τόσο καινούριο και φορτωμένο με δυνατότητες μπορεί να ακουστεί τόσο μέτρια. Και θα μου επιτρέψεις ελπίζω να χρησιμοποιώ όλα τα δείγματα που μπορώ να βρω από ένα μηχάνημα προκειμένου να σχηματίσω μια σχετική άποψη, ακόμη κι αν πρόκειται για ένα λεπτό βίντεο με 4 ψιλομέτριους ήχους, γιατί κι αυτοί από το Montage M βγήκαν στην τελική.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, TakisB είπε

@John Tzinieris Αυτό το βίντεο που παρέθεσες όντως έχει πολύ πιο ενδιαφέροντα πράγματα από το Montage M. Και δεν καταλαβαίνω που διαφωνούμε, είπα κι εγώ ότι είχα ακούσει καλύτερο υλικό σε σχέση με το βίντεο του Scott.

Ο προβληματισμός μου ήταν ότι ένα μηχάνημα τόσο καινούριο και φορτωμένο με δυνατότητες μπορεί να ακουστεί τόσο μέτρια. Και θα μου επιτρέψεις ελπίζω να χρησιμοποιώ όλα τα δείγματα που μπορώ να βρω από ένα μηχάνημα προκειμένου να σχηματίσω μια σχετική άποψη, ακόμη κι αν πρόκειται για ένα λεπτό βίντεο με 4 ψιλομέτριους ήχους, γιατί κι αυτοί από το Montage M βγήκαν στην τελική.

 

Δε διαφωνούμε. Απλά το βίντεο ήταν ακατάλληλο για προβολή του μηχανήματος.

  • Συμφωνώ 1

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου