Προς το περιεχόμενο

moog muse


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να κάνω ένα σχόλιο (αρχικά) για τον παρουσιαστή -που κάνει λες και ανακάλυψε τον τροχό- αλλά δεν θα το κάνω. ΕΣΡ is watching us...😌

Ας δώσω λοιπόν τόπο στην οργή...😁

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Ιδανικά θα ήθελα να είναι σε minimoog/Voyager format, αλλά υποθέτω για λόγους κόστους επέλεξαν το Matriarch format. Aν η τιμή είναι στα $2,600-2,900 τότε sold out/reselling arbitrage before you can spell moog... Προσωπικά πιστεύω οτι θα είναι στα $4,000-4,500.

 

 https://synthanatomy.com/2024/04/moog-secretly-premiered-a-new-hardware-synthesizer-at-the-2024-super-bowl.html

Επεξεργασμένο από S9F
  • Like 1

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, S9F είπε

Aν η τιμή είναι στα $2,600-2,900 τότε sold out/reselling arbitrage before you can spell moog... Προσωπικά πιστεύω οτι θα είναι στα $4,000-4,500.

...πίσω μου σ''εχω σατανά...😌

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

...πίσω μου σ''εχω σατανά...😌

 

Γνωρίζω την... ιδιαίτερη αδυναμία που τρέφεις για τα moog 🤣

  • Χαχα 1

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγαπημένη μου εταιρεία...❤️🥰😙💘😍

Αν βγει αυτό το synth στην αγορά σε αυτές τις εξωφρενικές τιμές που διαβάζω, σημαίνει ότι οι υπεύθυνοι της Moog δεν έμαθαν τίποτα απολύτως από τις διάφορες πτωχεύσεις που πέρασε η εταιρεία τις τελευταίες δεκαετίες, κυρίως λόγω της ηλίθιας τιμολογιακής πολιτικής που έχει. Ή μήπως θα πρέπει να τα χώνουμε πλέον στα νέα αφεντικά της, μια και η εταιρεία βάρεσε -πάλι- κανόνι το 2022 και αγοράστηκε από την inMusic?🤔

Όπως και να'χει, θα φάνε καλά κι αυτοί αν συνεχίσουν τις ίδιες βλακείες.😁 Η Behringer τρίβει τα χέρια της.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αν και είναι νωρις, μου φαινεται σαν κάτι ενδιαμεσα απο Moog One και Matriarch. 

 

To κακό με τη Moog είναι ότι και με το One, και με τα GM-Matriarch, έχασε την αξιοπιστία που ειχε όσο ζούσε ο κυρΜπαμπης. 

Bugs που μενουν άλυτα, ελαττωματικές παρτίδες και κακο after-sales. Καμιά σχέση με την εποχή που ειχα το Little Phatty. 

 

Χεβινγκ σεντ δατ, πήρα πριν 2 χρονια περιπου το Grandmother, γνωρίζοντας το ρίσκο με τα παραπάνω, όπως και το bug με το hold που κολλαει κάποιες φορες οταν το κλεινεις πριν σταματήσεις το arp. 

 

Το engineering που εχει κανει ο κυρΜπαμπης (και το συνεχιζουν ακομα ευτυχως) στους oscillators και το φιλτρο δεν εχει ξεπεραστεί ακόμα. 

Ναι, πολλά μοιαζουν, αλλά λίγα είναι τόσο «ετοιμα» με το switch on. 

 

Πισω στο Muse, δεν εχω πολλή εμπιστοσύνη ότι θα είναι κάτι εξαιρετικό, περα απο τα βασικα συστατικά του. 

 

Και φοβαμαι ότι με καποιο φιλοδοξο εγχειρημα, θα φανε κατραπακιά. 

 

Η σειρα Mother-DFAM-Subharmonicon ειναι πιο ασφαλης (και επισης εξαιρετικά εργαλεία). 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου