Προς το περιεχόμενο

Some alternate aspects of Eurovision...


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Εδώ τώρα ανοίγεις ένα ζήτημα... μεγαδιαστάσεων.

 

Όχι και τόσο.

Η τέχνη βλέπει πια τον καλύτερο εαυτό της προς τα πίσω.Η απόσταση αλλάζει ανάλογα με τη μορφή της αλλά το γεγονός όχι...Για λόγους που όντως θα κάλυπταν τόμους.

 

Το πάνω χέρι πλέον στις ανθρώπινες επιθυμίες και επιδιώξεις ανήκει στην τεχνολογία και εκεί θα παραμείνει...μπορεί και για πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Grey είπε

Η τέχνη βλέπει πια τον καλύτερο εαυτό της προς τα πίσω.

Το οποίο βέβαια είναι "σταθερά" ανά τους τελευταίους αιώνες... Δεν αποτελούμε εξαίρεση σε αυτή τη διαπίστωση και σίγουρα θα είναι και μελλοντική "σταθερά".  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Το οποίο βέβαια είναι "σταθερά" ανά τους τελευταίους αιώνες... Δεν αποτελούμε εξαίρεση σε αυτή τη διαπίστωση και σίγουρα θα είναι και μελλοντική "σταθερά".  

 

Aν εννοείς ότι κάθε γενιά ανθρώπων θεωρούσε τη δική της εποχή ως σημείο αναφοράς,ίσως εσύ να έχεις δίκιο αλλά σίγουρα δεν είχαν αυτοί που το πίστευαν.Δεν έφτασαν όλες οι τέχνες και τα γράμματα στο πικ τους την ίδια περίοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, Grey είπε

 

Aν εννοείς ότι κάθε γενιά ανθρώπων θεωρούσε τη δική της εποχή ως σημείο αναφοράς,ίσως εσύ να έχεις δίκιο αλλά σίγουρα δεν είχαν αυτοί που το πίστευαν.Δεν έφτασαν όλες οι τέχνες και τα γράμματα στο πικ τους την ίδια περίοδο.

Νομίζω πώς ναι. Το οποίο βέβαια ανοίγει μια άλλη τεράστια κουβέντα. Και είναι η θέση του Χ καλλιτέχνη στην εποχή του και η θέση του ίδιου καλλιτέχνη στο μέλλον.

Ουκ ολίγα τα παραδείγματα καλλιτεχνών που οι σύγχρονοι τους δεν τους πήραν χαμπάρι ή ακόμα και τους χλεύασαν, για να έρθει το πέρασμα του χρόνου και αυτοί να αποθεωθούν από μεταγενέστερους.   

 

9 λεπτά πριν, Grey είπε

Aν εννοείς ότι κάθε γενιά ανθρώπων θεωρούσε τη δική της εποχή ως σημείο αναφοράς

Δεν ξέρω τι μουσική, τι τέχνες θα είναι το "σημείο αναφοράς" μελλοντικά, αλλά μάλλον και αυτοί θα έχουν την εποχή τους ως το σημείο αναφορά τους. Είναι μια κατάσταση που όπως την αντιλαμβάνομαι είναι διαγενεακή. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το ψάχνουμε και πολύ. Όταν ήμουν μαθητής και άκουγα το You ain’ t seen nothing yet θυμάμαι τον παππού μου να μου λέει. Τι είναι αυτά που ακούς; 
Τον ρώτησα τι θα έπρεπε ν’ ακούω και μου είπε το μαντήλι καλαματιανό. 
Τώρα ρωτάω τις κόρες μου ακριβώς το ίδιο και…

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Nestoras είπε

Όταν ήμουν μαθητής και άκουγα το You ain’ t seen nothing yet θυμάμαι τον παππού μου να μου λέει. Τι είναι αυτά που ακούς; 

 

Ήσουν γιε-γιες δηλαδήΣ;

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Κάποιος που άκουγε από μικρός YES, καλή ώρα όπως εγώ

 

α,απο εκει το επαθες...παλι καλα να λες που εισαι ζωντανος (εμενα αν μου βαλεις Yes να ακουσω θα αΦτοκτονισω αμεσΟσ κσι με συνοπτικας διαδικασιας) 

 

😅 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου