Προς το περιεχόμενο

Some alternate aspects of Eurovision...


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Πολύ πιο δύσκολο πόστο από dj.Ειδικα αν πίνεις τα σφηνάκια που σε κερνάνε. 

Όντως πιο δύσκολο. Το κακό είναι ότι είχα επιτυχίες, ατυχώς όχι στο ωραίο φύλλο. 

  • Λυπάμαι 1
  • Χαχα 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nestoras είπε

Το κακό είναι ότι είχα επιτυχίες, ατυχώς όχι στο ωραίο φύλλο. 

Γίνε πιο συγκεκριμένος. Σε ποιο/α απ'τα 96 (αν θυμάμαι καλά😌) φύλα είχες επιτυχία?

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Waterfall-K είπε

Γίνε πιο συγκεκριμένος. Σε ποιο/α απ'τα 96 (αν θυμάμαι καλά😌) φύλα είχες επιτυχία?

Όχι σ’ αυτό που ήθελα. 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
28 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Γίνε πιο συγκεκριμένος. Σε ποιο/α απ'τα 96 (αν θυμάμαι καλά😌) φύλα είχες επιτυχία?

Μην τα μπλέκεται... Ο άνθρωπος είναι πτυχιούχος γεωπόνος. Αναφέρεται σε πλατανόφυλλα, αμπελόφυλλα κλπ...

  • Χαχα 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Waterfall-K είπε

Το πιο overrated επάγγελμα στον πλανήτη είναι, ηρεμήστε. 

Πως θα σου φαινόταν,αν σε μια αιθουσα δικαστηρίου κατά την διάρκεια μιάς δίκης,εμπαινε ένας άσχετος και έλεγε εγω θα αναλάβω την υπεράσπιση του κατηγορουμένου και μετά την εκδίκασή της,ο έχοντας κλέψει ένα μήλο κατηγορούμενος έτρωγε 30 χρόνια απο τις λαλακίες που θα ξεστόμιζε ο άσχετος.

 

Αυτο συμβαίνει στο επάγγελμα του DJ.Για την ακρίβεια ειναι από τα επαγγέλματα που δέχεται την μεγαλύτερη επίθεση από αυτο.

 

Μοντέλα,ηθοποιοί,πολιτικοί μηχανικοί,Σέφ(γεία σου βασίλη),ραδιοΦΟΝΙΚΟΙ παραγωγοί,άεργοι γόνοι ευκατάστατων οικογενειών(είστε πολλοί,τα χαιρετίσματα μου σε όλους),νίντζα και ότι άλλο μπορείς να σκεφτείς,ανεβαίνει σε μιά κονσόλα και χρίζεται απο μόνος του Dj και η αναζήτηση του άγιου δισκοπότηρου(να πετύχουν ένα σέτ ροής η μία αλλαγή,έστω απο κωλοφαρδία)έχει ήδη ξεκινήσει.Ας είναι καλά τα λάπτοπ,τα κλειδιά και τα sync,που σήμερα αφήνουν επιζώντες στο κοινό.

 

Οπως καλό είναι να ξεχωρίζουμε τους φιδέμπορους με τα γιατροσόφια απο τους πραγματικούς γιατρούς,έτσι είναι καλό να ξεχωρίζουμε  σε όλα τα επαγγέλματα,εναν σωστό επαγγελματία απο έναν αρπακολατζή,ιδίος εάν αυτό που κάνει ανήκει στα ελεύθερα επαγγέλματα και μπορεί να θεωρηθεί και χόμπι.

 

Θέλεις να σου πώ μερικά απο τα "καλά" που πέρασα απο το υπερεκτιμημένο αυτό επάγγελμα,ζώντας αποκλειστικά απο αυτό και προερχόμενος απο μία μικροαστική οικογένεια?

 

Για 20 σχεδόν χρόνια,κάθε 6 μήνες μετακόμιζα,οι καλοκαιρινές σεζόν δεν περιελάμβαναν ρεπό,έχω παίξει με διάσειση μετά απο τροχαίο οπου το αυτοκίνητο μου καταστράφηκε ολοσχερός,έχω παίξει μετά απο χαμό φίλου και υπευθύνου στο club οπου τον θρήνησα πάνω στην κονσόλα,παρέα χουλιγκάνων εγγλέζων έσπασε μπουκάλι και χαράκωσε το πρόσωπο του έγχρωμου άγγλου που είχα για δεύτερο για ένα κομμάτι που ζήτησαν,έφαγα μπουκάλι μπύρας με κίνδυνο να χάσω το μάτι μου επειδή έχασα μία αλλαγή,μου έχουν τραβήξει μαχαίρι πάνω απο 4/5 φορές,κοκαρισμένος χωριάτης που πείραζε σερβιτόρα και ανέλαβα να την πάω σπίτι μου κόλλησε όπλο στο κεφάλι και μέσα σε όλα αυτά είχα να κάνω μία επιχείρηση που βρισκόταν ανάμεσα σε άλλα 150-200 μαγαζιά με Djs απο αγγλία,ιρλανδία,ολλανδία,γερμανία,επικερδές και να την έχω γεμάτη κάθε βράδυ μιξάροντας 3λεπτα κομμάτια για 6-7 ώρες με cds και cd players που υπολειτουργούσαν.

 

Οσα παιδιά έχουν ψηθεί μέσα σε τουριστηκές περιοχές,καταλαβαίνουν ακριβώς τι λέω.

 

Θα ήθελα πραγματικά,ορισμένους απο εσάς που επικαλείστε το "και εγώ έχω κάνει dj και σιγά το δύσκολο" η το "με πιά ακουστικά θα δείχνω πιο όμορφος πάνω στην κονσόλα"να σας πετάξω ένα βράδυ σε ένα χαμηλοτάβανο κλουβί οπου ο ορισμός "θεός η ξαπλωτός" παίρνει σάρκα και οστά και να περιμένω σε πιό λέπτο απο την στιγμή που θα ανεβείτε πάνω θα γίνει η περιφορά του επιταφίου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, MGs είπε

Για 20 σχεδόν χρόνια,κάθε 6 μήνες μετακόμιζα,οι καλοκαιρινές σεζόν δεν περιελάμβαναν ρεπό,έχω παίξει με διάσειση μετά απο τροχαίο οπου το αυτοκίνητο μου καταστράφηκε ολοσχερός,έχω παίξει μετά απο χαμό φίλου και υπευθύνου στο club οπου τον θρήνησα πάνω στην κονσόλα,παρέα χουλιγκάνων εγγλέζων έσπασε μπουκάλι και χαράκωσε το πρόσωπο του έγχρωμου άγγλου που είχα για δεύτερο για ένα κομμάτι που ζήτησαν,έφαγα μπουκάλι μπύρας με κίνδυνο να χάσω το μάτι μου επειδή έχασα μία αλλαγή,μου έχουν τραβήξει μαχαίρι πάνω απο 4/5 φορές,κοκαρισμένος χωριάτης που πείραζε σερβιτόρα και ανέλαβα να την πάω σπίτι μου κόλλησε όπλο στο κεφάλι και μέσα σε όλα αυτά είχα να κάνω μία επιχείρηση που βρισκόταν ανάμεσα σε άλλα 150-200 μαγαζιά με Djs απο αγγλία,ιρλανδία,ολλανδία,γερμανία,επικερδές και να την έχω γεμάτη κάθε βράδυ μιξάροντας 3λεπτα κομμάτια για 6-7 ώρες με cds και cd players που υπολειτουργούσαν.

Να ζητήσεις επίδομα επικίνδυνης και ανθυγιεινής εργασίας, και να βάλουμε το επάγγελμα σας δίπλα σ'αυτό των ανθρακωρύχων. Ή απλά άλλαξε επάγγελμα, δεν λέει να ζεις τόσο επικίνδυνα μιξάροντας CDs (θα μου πεις βέβαια, σε ποιο επάγγελμα θα παίρνεις ένα σκασμό λεφτά για να κάνεις την πλάκα σου...).

Δεν με πείθεις ρε MGs, και δεν με πείθεις γιατί το επάγγελμα σου το έχω ζήσει από τα πολύ μέσα, λόγω του αδερφού μου. Έχω γνωρiσει άπειρους DJs, επαγγελματίες και πασίγνωστες φίρμες, και από όλους αυτούς η πλειονότητα ήταν για κλοτσιές. Υπερόπτες μέχρι αηδίας και μουσικά τραγικά ανίδεοι. Το τι μαλακία έχω ακούσει από DJ φίρμες δεν λέγεται, μιλαμε θα γράψω βιβλίο κάποια μέρα.😆

Ξαναλέω ηρεμήστε και πάρτε το αλλιώς, το DJλίκι δεν είναι τίποτα το σπουδαίο. 

  • Λυπάμαι 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μέχρι τώρα εμπειρία μου απέδειξε ότι α) ΟΛΑ τα επαγγέλματα έχουν τα μυστικά τους, β) ότι πολλές συμπεριφορές που ξενίζουν όσους βρίσκονται εκτός κάποιου επαγγέλματος, είναι στην πραγματικότητα υποχρεωτικό να υιοθετούνται από τους εξασκούντες το επάγγελμα, για την προστασία της ποιότητας της εργασίας τους και της ηρεμίας τους (π.χ. η υπεροψία που αναφέρθηκε).

 

Σκέψου π.χ. το επάγγελμα του μοντέλου: εκεί να δεις πόση υπεροψία, πόσο "μη με πολυκοιτάτε", πόσο "χαμογελώ και μοιράζω εμφράγματα", για άτομα που μερικές φορές δεν έχουν καν τελειώσει το Λύκειο και λες μέσα σου "μα καλά, αξίζει τα λεφτά που παίρνει" και η εκ' Θεού απάντηση "μία φορά έφτιαξα τη Δούκισα, μόρτη, μετά έσπασα το καλούπι".

 

Για τη συγκεκριμένη, γράφει κάποιος από κάτω σήμερα στο Πρώτο Θέμα:

 

Το απόλυτο τίποτα
16.05.2024, 17:55

Μαγκιά, κλ@νια και δηθενια...

 

Και το γράφει, διότι κοντεύει να φάει τα άντερά του/της από τη ζήλεια. Τι; Όχι;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, trolley είπε

Η μέχρι τώρα εμπειρία μου απέδειξε ότι α) ΟΛΑ τα επαγγέλματα έχουν τα μυστικά τους, β) ότι πολλές συμπεριφορές που ξενίζουν όσους βρίσκονται εκτός κάποιου επαγγέλματος, είναι στην πραγματικότητα υποχρεωτικό να υιοθετούνται από τους εξασκούντες το επάγγελμα, για την προστασία της ποιότητας της εργασίας τους και της ηρεμίας τους (π.χ. η υπεροψία που αναφέρθηκε).

 

Σκέψου π.χ. το επάγγελμα του μοντέλου: εκεί να δεις πόση υπεροψία, πόσο "μη με πολυκοιτάτε", πόσο "χαμογελώ και μοιράζω εμφράγματα", για άτομα που μερικές φορές δεν έχουν καν τελειώσει το Λύκειο και λες μέσα σου "μα καλά, αξίζει τα λεφτά που παίρνει" και η εκ' Θεού απάντηση "μία φορά έφτιαξα τη Δούκισα, μόρτη, μετά έσπασα το καλούπι".

 

Για τη συγκεκριμένη, γράφει κάποιος από κάτω σήμερα στο Πρώτο Θέμα:

 

Το απόλυτο τίποτα
16.05.2024, 17:55

Μαγκιά, κλ@νια και δηθενια...

 

Και το γράφει, διότι κοντεύει να φάει τα άντερά του/της από τη ζήλεια. Τι; Όχι;

 

 

Ωραία, δικαιολογήσαμε και την υπεροψία μερικών γελοίων, ψώνιων και τριμάλακων. 👍

Πάμε πίσω στο θέμα μας.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Waterfall-K είπε

Πάμε πίσω στο θέμα μας.

 

Ποιο θέμα μας;

Το θέμα που άνοιξε ο OP;

Το πόσο μου τη σπάνε οι DJ;

Ποιο είναι το θέμα μας ρε παιδιά, πείτε μου και ´μένα, μη με αφήνετε στο σκοτάδι... 😀

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, trolley είπε

Ποιο θέμα μας;

"Some alternate aspects of Eurovision"

Θα μιλάμε για τη φετινή Eurovision μέχρι να κερδίσει τον πόλεμο ο Ζελένσκι...

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου