Προς το περιεχόμενο

Μετασχηματιστής για mooer ultra drive mkii


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru
1 λεπτό πριν, Σπινθηροβόλος γάιδαρος είπε

@Μανώλης Χναράκης ναι, μόνο η φωτό του τόμαν έχει με την ευρωπαϊκού τύπου πρίζα

Και του κατασκευαστή. Δες το δεύτερο link την δεύτερη φωτό από τις τέσσερις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Σπινθηροβόλος γάιδαρος είπε

Αν και πιθανότατα στο μαγαζί να έχει το σωστό τροφοδοτικό, η φωτό που έχει βάλει είναι λάθος.

 

Το ξέρω, φαίνεται από το φις που είναι νομίζω Αμερικανικό, οπότε η φωτό είναι προφανώς λάθος, δεν θα μπορούσε ένα Ευρωπαϊκό μαγαζί να διαθέτει αυτό το μοντέλο. Ο κωδικός όμως είναι σωστός, το "EU" στο τέλος του κωδικού έτσι κι αλλιώς σημαίνει ότι είναι για την Ευρωπαϊκή αγορά, οπότε αγοράζει άφοβα.

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Makis.man είπε

Παιδιά χίλια ευχαριστώ . Τελικά έφταιγε η πολικότητα . Που να φανταστώ .Μέχρι τώρα νόμιζα ότι αυτές οι συνδεσμολογίες είναι fix. Τώρα ένα θεματακι που έχω είναι ένα μικρό βουητό ,πιθανόν απ'ότι διάβασα να ευθύνεται το τροφοδοτικό . Μπορώ να κάνω κάτι γι'αυτό ή να κοιτάξω για πιο αξιόπιστο τροφοδοτικό ( αυτό που μου προτείνατε)

 

Το βουητό βέβαια μπορεί να μην είναι λόγω του τροφοδοτικού αλλά του πεταλιού ή της κιθάρας και να μην αλλάξει δραματικά αν πάρεις άλλο τροφοδοτικό οπότε μην πετάς τα λεφτά σου.

 

Αν η κιθάρα της κόρης σου έχει μονοπήνιους μαγνήτες (πχ στρατοκάτερ-τελεκάστερ) και βάζεις πολύ ψηλά το gain του πεταλιού ένα hum  θα το έχεις πάντα (εκτός αν πάρεις κάποιο noise gate).

 

Να το πω απλά, αν την ώρα που παίζει η κόρη σου το βουητό δεν ακούγεται, παρά μόνο όταν απλά είναι συνδεδεμένη η κιθάρα με ενεργοποιημένο το πετάλι αλλά χωρίς να παίζεις, μην ασχοληθείς καν, είναι θέμα της κιθάρας (ή πάρε ένα noise gate αλλά θα σου βγει 3 φορές πιο ακριβό από το πετάλι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου