Προς το περιεχόμενο

Cubase Απο SX Σε LE-4


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Σήμερα μου ήρθε η πεταλιέρα RP500, μαζί έχει το Cubase LE4 και σκέφτηκα οτι αφου είναι full functional να το εγκαταστήσω στα PC μου (laptot & Desktop).

Βέβαια μέχρι τώρα έχω και στα δύο την έκδοση SX 3 (και τις όποιες αναβαθμίσεις έχει).

 

Η ερώτηση είναι η εξής:

Πρέπει να απεγκαταστήσω το SX3 ή μπορώ να έχω και τις δύο εκδόσεις μαζί?

Για να το θέσω και αλλιώς:

Αν έχω μόνο το LE4, θα τρέχουν όλα τα plugins που έχω, ακόμα και τα DX ή υπάρχει θέμα?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι εκδόσεις LE ,αν κρίνω απο την LE 1.0 που είχε η lexicon, έχουν κάποιο περιορισμό στα export που μπορείς να κάνεις.

 

Μπορείς να έχεις και τις δυο εκδόσεις εγκατεστημένες χωρίς πρόβλημα. αλλα δεν υπάρχει λόγος αφού δουλεύεις με το SX και είσαι οκ.

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι εκδόσεις LE ,αν κρίνω απο την LE 1.0 που είχε η lexicon, έχουν κάποιο περιορισμό στα export που μπορείς να κάνεις.

 

Μπορείς να έχεις και τις δυο εκδόσεις εγκατεστημένες χωρίς πρόβλημα. αλλα δεν υπάρχει λόγος αφού δουλεύεις με το SX και είσαι οκ.

Τα export που κάνω είναι όλα σε wav, αν εννοείς οτι δεν κάνει export σε mp3 και τέτοια δεν με πειράζει.

Βέβαια, θα δοκιμάσω με το 3 και αν όλα δουλεύουν κανονικά δεν θα το αλλάξω.

 

Άλλη μία ερώτηση:

Σε 64bit θα δουλέψει το LE4 άραγε?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ντεν ξέρει για 64bit ... το πιθανότερο ναι.

όταν λέω περιορισμο εννοώ σε αριθμο .... εγώ αυτό έπαθα και ανγκαστηκα να πάρω το 5.

 

δεν υπάρχει θέμα πάντως ... εγκατέστησε και τα 2 και διαλέγεις  :)

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμάσω πρώτα με το SX-3 και τους Drivers της RP και μετά θα δω, αν δουλευει καλά μπορεί και να μην το βάλω.

Πάντος αν δουλεύει σε 64bit θα το βάλω στον desktop που έχω και πάλι 6GB Ram. ;)

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου