Προς το περιεχόμενο

All about ηχογράφηση κιθάρας "ερωτήσεις κι απαντήσεις&q


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω κατι ερωτήσεις καθώς με το search δεν βρήκα κάτι και σκέφτηκα καλό ειναι εδώ να χώνουμε ερωταπαντήσεις περι κιθάρας recording.

 

1) Εχει διαφορά στα προγράμματα τύπου revalver να γράφεις μονοφωνική κιθάρα ή στέρεο; Τι να προτιμάμε; Εχω ακουσει ότι επαγγελματίες προτιμουν μονοφωνικές ηχογραφήσεις σχεδόν σε όλα για πολλούς λόγους. Μπορεί κάποιος να πει τι ξέρει περί του θέματος; Εγω νομίζω ότι καποια εφέ πχ που εχει το guitar rig απαιτούν στέρεο..

 

2) Στην κιθάρα ισχύει αυτό που ισχύει και στα ντραμς που πολλοί επαγγελματίες προτίνουν να μπαίνει κι ενα equalizer στο τέλος μετά τον κομπρέσορα ώστε να κάνεις τις τελευταίες πινελιες; Γενικώς στην κιθάρα πως επεξεργάζεται καλύτερα σύμφωνα με τα πρότυπα της δισκογραφίας; Παναρισμα 70% αριστερά και δεξιά? Αλλες ιδέες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά για παραγωγή κιθάρας, βλέπε και αυτό το θέμα http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=6000&postdays=0&postorder=asc&start=0

:wink:

Ιντονέησον ημάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου