Προς το περιεχόμενο

jackson randy roads ή gibson zakk wild


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε καταλαβαίνω πως το λές κ έχεις ένα δίκιο...

 

Απλά νομίζω πως με τον κατάλληλο μαγνήτη κ το κατάλληλο effect rack όλα τα χαρακτηριστικά της κιθάρας ισοπεδώνονται.

 

Γιαυτό τονίζω τα στοιχείο του παιξίματος κ της εφάνισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συμφωνω απόλυτα φίλε μου! Γι αυτό και πιστεύω ότι δεν λέει να σκάσεις ενα σεβαστό ποσοστό για μια κιθάρα και έπειτα να κρύψεις τον χαρακτήρα της κάτω από δεκάδες effects...

 

Και βεβαια, εννοείται ότι το playability είναι ιδιαίτερα σημαντικό!

raco Dormiens Nunquam Tittilandus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά νομίζω πως με τον κατάλληλο μαγνήτη κ το κατάλληλο effect rack όλα τα χαρακτηριστικά της κιθάρας ισοπεδώνονται.

 

 

Αυτό θα ίσχυε στην περίπτωση που

 

1)Παίζεις με πάρα πολύ gain

2)Έχεις όλη την ώρα πατημένο phaser flanger και pitch shifter

3)Έχεις 3 EQ στην αλυσίδα σου επειδή είσαι πειραγμένος :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά νομίζω πως με τον κατάλληλο μαγνήτη κ το κατάλληλο effect rack όλα τα χαρακτηριστικά της κιθάρας ισοπεδώνονται.

 

Ολα;!;;;!;;!!

Νομιζω πως ουτε οι προυποθεσεις που θετει ο janick αρκουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ φίλε,

Τάσομαι υπέρ της Gibson λόγω classic...κατάστασης.

Δεν θα πρότεινα randyroads λόγω ιδιαίτερης ποζεράδικης εμφάνισης και για τον ίδιο λόγο απορίπτω και την wylde...Όμως η Gibson lespaul custom (3.500e) sto τηομανν , ;;έχει τα ίδια specs με την wylde με την εμφάνιση που δεν θα βαρεθείς ούτε στα 80 σου (black ebony baby)

Δέξου οποιαδήποτε διαφωνία για την άποψη αυτή από όλους,.....κοίτα όμως και τα μούτρα τους (με τρόπο) κάθε φορά που την βγάζεις από την θήκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ φίλε,

Τάσομαι υπέρ της Gibson λόγω classic...κατάστασης.

Δεν θα πρότεινα randyroads λόγω ιδιαίτερης ποζεράδικης εμφάνισης και για τον ίδιο λόγο απορίπτω και την wylde...Όμως η Gibson lespaul custom (3.500e) sto τηομανν , ;;έχει τα ίδια specs με την wylde με την εμφάνιση που δεν θα βαρεθείς ούτε στα 80 σου (black ebony baby)

Δέξου οποιαδήποτε διαφωνία για την άποψη αυτή από όλους,.....κοίτα όμως και τα μούτρα τους (με τρόπο) κάθε φορά που την βγάζεις από την θήκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Les Paul είναι πολύ ιδιαίτερες κιθάρες με μοναδικό ήχο. Το πρόβλημα είναι οτι πληρώνεις πάρα πολλά για ένα όργανο με ηλικία σχεδίασης γύρω στον μισό αιώνα.

 

Θα σου πρότεινα ως υπέρτατη λύση να φτιάξεις κάτι με ξύλα από Warmoth (ή αντίστοιχα) για να είναι 100% αυτό που θέλεις.

 

Επειδή όμως ρωτάς αποκλειστικά για τις RR και την Zakk Wylde, σε βλέπω για Jackson, αν φυσικά δεν είσαι φανατικός του καθιστικού παιξίματος.

 

Φοβερό όργανο και σε πολύ καλύτερη τιμή από την Gibson!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι les paul ειναι πολυ διαφορετικες κιθαρες απο τις jackson ειδικα απο το συγκεκριμενο μοντελο,και δεν καταλαβαινω τη συγκριση αυτη γιατι ειναι δυο πολυ διαφορετικοι κιθαριστες.τελοςπαντων αμα θες συμβουλη,για les paul μην προτιμισεις την zakk γιατι με μια standard les paul μπορεις να παιξεις πολλα και διαφορετικα ειδη μουσικης εκτος αν εισαι ταυτισμενος με τον ηχο του zakk.opote gia mena ή standard les paul ή την jackson.

hell aint a bad place to be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν παιρνεις μια TELE??? :D :D

 

 

 

Μην το γελάς, εγώ τελικά μετά απο αναγνώσεις των post του SF και του elavd,

ψήθηκα και χτύπησα (και την τετάρτη παρέλαβα) αυτη:

 

http://www.thomann.de/gr/fender_telecaster_lite_ash_natural.htm

 

περιττό να πώ οτι είμαι απολύτως ικανοποιημένος.Είναι τρομερό όργανο.

Και αν και κορεάτικο, τα standar είναι υψηλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου