Προς το περιεχόμενο

Το νέο μου ....κομοδινάκι σύντομα καθ'οδόν


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το χρωμα ειναι super...

 

Βεβαια η πιθανοτητα να την κουρδισεις ειναι...μηδενικη :lol: μια και ειναι απο....καπλαμα!! (laminated hardwood)

 

:lol:

 

Οποτε θα εχεις μια πτωση στους 546,5 χιλιοκυκλους ,ενω σε συνδιασμο με τον πολυεστρερα και το rosewood στο μπρατσο (αλλα και το γεγονος του single ply pick guard) οι 3456 χιλιοκυκλοι θα ειναι υπερτονισμενοι!! :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μη μασάς!

 

Οι φτηνές κιθάρες δεν είναι απαραίτητα για κάψιμο επειδή δεν είναι Japan ή US made. Μόλις απέκτησες ένα τίμιο για τα λεφτά του training axe.

 

Τώρα τελευταία απέκτησα μια strat copy από τον "Θωμά" για ¤79 και σε πληροφορώ οτι στην τιμή που αποκτάς έναν καλό μαγνήτη, παίρνεις μια κιθάρα που δεν θα λυπάσαι να κάνεις ό,τι λυπάσαι να κάνεις σε άλλες.

 

Μπορείς να εξελίξεις τις τεχνικές setup ας πούμε ή να μάθεις (αν δεν ξέρεις ήδη) να ρυθμίζεις μπράτσα (λέμε τώρα 1-2 παραδείγματα...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο πράμα που πρέπει να προσέξεις Μήτσο με την νεα σου κιθάρα με το ΘΕΙΙΙΙΙΚΟ χρώμα είναι ότι ο καπλαμάς ΔΕΝ συγχωρεί χτυπήματα και κακομεταχείριση γενκότερα, ούτε πολλά-πολλά σφιξίματα στις βίδες. Γιαυτό προσέχουμε για να έχουμε.

Υπάρχει μια περίπτωση να είναι πιό βαριά από τις squier που είναι από solid wood, ειδικά αν ο μεξικανοκινεζοκορεάτης που έφτιαξε τον καπλαμά έβαλε μπόλικη κόλλα. Μην μασάς όμως, έχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ χρώμα. Αν βγώ ποτέ support στους Slayer να το ξέρεις, θα στην ζητήσω δανεική.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι ο καπλαμάς ΔΕΝ συγχωρεί χτυπήματα και κακομεταχείριση γενκότερα,

 

εδω θα διαφωνησω,τα laminates δινουν στο ξυλο ΤΕΡΑΣΤΙΑ αντοχη (για αυτο αλλωστε χρησιμοποιηθηκαν αρχικα απο τους αρχαιους Αιγυπτιους....)

 

εχω κατι laminated ΜΠΑΚΕΤΕΣ απο το 1983 & ακομα δεν εχουν σπασει!!!!!! :lol: (για να μην αρχισω να πλεκω το εγκωμιο των round lam μπρατσων των tele μου που απο το 70 που φτιαχτηκαν δεν εχουν χρειαστει ρυθμιση!!)

 

για αυτο αλλωστε και οι φθηνες ακουστικες απο laminates δεν σκευρωνουν ποτε .

 

αλλωστε δεν ειναι αναγκαστικα κακος τροπος κατασκευης,ακομα και οι GIBSON ES335 (oπως και τα περισσοτερα σκαφακια αλλωστε) απο laminates(δηλ. καπλαμα) ειναι φτιαγμενα (μια και εκτος της οικονομιας & της ευκολοτερης κατασκευης,προσφερουν και σημαντικα λιγοτερο feedback απο ενα solid top)

 

για να καταλαβεις ποσο ΓΕΡΕΣ ειναι οι laminated κατασκευες απο ξυλο,οι ΠΡΟΠΕΛΕΣ πολλων αεροπλανων ειναι φτιαγμενες απο laminates....

 

 

http://www.abc.net.au/science/k2/moments/s888510.htm

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλάω για σκεύρωμα Νίκο, μιλάω για επιφανειακά χτυπήματα κλπ, συνήθως ο καπλαμάς που βάζουν σε φτηνά όργανα είναι της πλάκας, όπως γνωρίζεις ύπαρχουν διάφορες ποιότητες και στον καπλαμά.

Ελπίζω πάντως αυτός που χρησιμοποιεί η squier να είναι της προκοπής, κρίμα το ΧΡΩΜΑ άλλωστε. Λίγη προσοχή παραπάνω άλλωστε κανέναν δεν έβλαψε, εκτός και αν θες να ρελικιάσεις την κιθαρούλα! ;)

 

Γνωρίζω περί αντοχής των laminated κατασκευών, άλλωστε τα περισσότερα κτηνώδη μπράτσα για 5-6-7-27χορδα μπάσα με αυτήν την μέθοδο κατασκευάζονται, όπως και τα περισσότερα αν όχι όλα neck-thru όργανα.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως λεει και η γιαγια μου

''ποτε μην εμπιστευεσαι γυναικα που φοραει ροζ..'' :lol:

εγω παντα αντιθετος .... :roll:

 

Μαζί σου και ο Δημήτρης.. χεχεεεε :lol: :wink: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όλους μάγκες.Εχω κοκκαλιάσει με την ιδέα να την πήρε άλλος...θα μάθω που μένει και θα τον ανατινάξω....αλλιώς θα πώ στους Θωμαίτες να μου βάψουν μια άλλη ροζ και να στείλουν...δε γυρίζω πίσω....ΡΟΖΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΕ ΘΕΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

:lol: :lol: :lol:

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού σου αρέσει τόσο το ροζ μπορείς να πάρεις και τα υπόλοιπα αξεσουάρ για να συμπληρωθεί το σετ:

 

Ερωτιάρικη ακουστική (για την παραλία):

 

pink_guitar.jpg

 

Μπλουζάκι ασορτί:

1146262371_ss%20electric%20guitar%20pink%20150x150.jpg

 

και βεβαίως, σκουλαρίκια:

 

Poster_17121.jpg

 

:lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου