Προς το περιεχόμενο

μπασο στα 300-400¤


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάω τώρα, να τσεκάρω και κανένα rockbass. Τα ξαναλέμε τ'απόγευμα. Αν έχει κανείς καμιά άλλη ιδέα παρακαλώ να τη ρίξει. Thanks...8)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το SR300 της Ibanez (δεν παράγεται πλέον) από το '98. Απλά ΦΟΒΕΡΟ μπάσο παρόλο που ήταν το φθηνότερο της σειράς. Όποιος το πιάνει στα χέρια του λέει ότι έχει φοβερή ταστιέρα και όταν το ακούει με ρωτάει αν έχω αλλάξει μαγνήτες.

 

Γι'αυτό εγώ προτείνω Ibanez με χίλια!

 

edit: lol τελικά υπάρχει SR300 πάλι αλλά είναι upgraded :p

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω πάρει το φτηνιάρικο 5χορδο της Cort, παίζω metal (αν και το παίξιμό μου δεν είναι και κάργα metal..! :P ) και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος για τα λεφτά που έδωκα :)

url=http://www.echidna-band.com]Echidna

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και εγώ θα έλεγα ότι μάλλον το ιμπανέζ θα σου κάνει. Καλά μπασάκια είναι για τα λεφτά τους. Καλά αυτό που είδες, το SRX305, δεν βγαίνει σε άλλο χρώμα;

THE WORLD IS A VAMPIRE....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, εκανα μια βόλτα το μεσημερακι και ειδα και μερικά άλλα. εξακολουθώ να προτιμώ ibanez SRX305 η squier P Bass Special καθώς και το OLP (θυγατρική της music man), το αντίστοιχο του stingray. Πολυ ωραίο και το τελευταίο, αρκετά γεμάτο και με όγκο, αλλά μικρό ευρος στους ήχους του. Δυστυχώς δεν πρόλαβα τον Λογοθέτη ανοικτό για ν'ακούσω το Rockbass Streamer. :(

 

Πάντως και εγώ θα έλεγα ότι μάλλον το ιμπανέζ θα σου κάνει. Καλά μπασάκια είναι για τα λεφτά τους. Καλά αυτό που είδες' date=' το SRX305, δεν βγαίνει σε άλλο χρώμα;[/quote']

 

Το SRX305 (στο οποίο και με βλέπω να καταλήγω) βγαίνει μόνο στο vintage blue, όπως θέλει να το λέει η Ibanez. :x :x

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα και στο OLP μπορείς να επέμβεις εαν θέλεις να βελτιώσεις τον ήχο αλλάζοντας μαγνήτη και γέφυρα. Τώρα εαν σου αρέσει το ibanez ρώτα κανά μάστορα να δεις πόσο θα σου πάρει για μια αλλαγή χρώματος, εαν αξίζει τον κόπο βέβαια. Ψάξ' το πάντως μέχρι να βρεις αυτό που σου κάνει. Δες οτι υπάρχει σε αυτά τα λεφτά. Κανά YAMAHA είδες;

THE WORLD IS A VAMPIRE....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα στην πλάκα, δεν ειδα κανένα Yamaha... Κάτι θα έχουν και αυτοί σε αυτά τα λεφτά. Αρκεί να μην το σκίζει ο νάκας στις τιμές. Υπάρχει και ο Thommann βέβαια..

 

Και LTD δεν κοίταξα ακόμα.. Αυριο, που είναι και τ'απόγευμα ανοιχτά...

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εψαχνα μπασο για ηχογραφησεις στο σπιτι και εγω μεταξυ του srx300 και του squire prec ημουν.Το θεμα ειναι οτι δεν θυμαμαι γιατι πηρα το ibanez ενω δεν μου αρεσε εμφανισιακα :lol:

Επειδη ειμαι heavy picker μετα αντιμετωπισα fretbuzzoπροβληματα,που δεν λυθηκαν παρα μονο με ενα υπολογισιμα upbow μπρατσο(μην το παρεις σοβαρα σαν κριτηριο αυτο,το μπασσο με το παιξιμο αλλων δεν buzzarei)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου