Προς το περιεχόμενο

μπασο στα 300-400¤


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δες και κανένα Schecter μπάσο. Οι κιθάρες τους φαίνονται πολύ καλές οπότε μάλλον και τα μπασάκια τους θα ειναι καλά.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα φερνει κανεις τα Schecter στην Ελλάδα; Παλιά είχε ο Διαμαντόπουλος κάτι λίγα, αλλά τώρα έχω πολύ καιρό να δω. Σε ποιόν να απευθυνθώ;

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε παίρνει να δώσεις παραπάνω, έχω ένα Warwick (όχι rockbass) corvette 5άρι στα 700 ευρώ που είναι σούπερ για metal. Στα λεφτά σου θα σου πρότεινα να ακούσεις cort (τα οποία μοιάζουν αρκετά με ibanez αλλά είναι φτηνότερα) και yamaha.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα λεφτά σου θα σου πρότεινα να ακούσεις cort (τα οποία μοιάζουν αρκετά με ibanez αλλά είναι φτηνότερα) και yamaha.

 

Συμφωνώ με Dragonlord, άκουσε οπωσδήποτε Cort, Yamaha και σίγουρα Rockbass!

Να κάνω και μια πρόβλεψη?

Μάλλον με Rockbass σε βλέπω σε λίγο καιρό και να δούμε αν θα πέσω μέσα! :)

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vrass θα σου πρότεινα να μην αγοράσεις σε αυτά τα χρήματα μπάσο 5-άρι γιατί απλά η B δεν υπάρχει. Η ποιότητα των ξύλων δεν μπορεί να σου δώσει τόσες χαμηλές που χρειάζεται η Β σε ένα μπάσο. Όσον αφορά την αγορά σου σε αυτά τα λεφτά από Ibanez μπορείς να δεις και το SR 300 το οποίο όμως έχει πιο εναλλακτικό ήχο και όχι τόσο ογκώδη όσο το SRX. Για YAMAHA άκουσέ τα αλλά η προσωπική μου άποψη είναι πως δεν αξίζουν τα λεφτά τους. Το Rock bass είναι καλό μπασάκι αλλά είναι μονοδιάστατο. Θα σου έλεγα να το ακούσεις και να κρίνεις. Τα CORT είναι μία καλή αντιγραφή των Ibanez (κατασκευάζονται στο ίδιο εργοστάσιο στην Κορέα).Για αγορά οργάνου μέσω Internet δε θα το συνιστούσα γιατί απλά κανένα όργανο δεν είναι ίδιο με το άλλο ας είναι και το ίδιο μοντέλο.

Αν πραγματικά χρειάζεσαι την πέμπτη χορδή πρέπει να ανέβεις τουλάχιστον στα 900 Euro.

Αν το σκέφτεσαι εδώ είμαστε πάλι να το συζητήσουμε!!!

 

 

 

My Low Frequency Greetings!!

azobasix

www.myspace.com/planitesenplo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks προς όλους. Αρχικά για rockbass corvette πήγαινα αλλά στράβωσε λίγο το πράγμα στο οικονομικό, έκατσε και ένα live οπότε αναγκαστικά παίρνω κάτι σε αυτά τα λεφτά ψιλοάμεσα.. Θέλω βέβαια να τσεκάρω και το rockbass streamer και κάποιο cort. Κάτι μου λέει και'μένα πάντως οτι προς τα εκει θα καταλήξω. Ίδωμεν...

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα προς όλους. μετά από το τυπικό ψάξιμο-ακούσματα, κατέληξα σε Cort. Συγκεκριμένα το Αction V-A.

http://www.cort.co.kr/english/products/common/view.asp?product_id=152

5-χορδο, active eualizer, 2 Jazz style μαγνήτες, maple μπράτσο, rosewood ταστιερα και σώμα agathis (ποτε δεν κατάλαβα τι πράμα ακριβώς είναι αυτό το agathis...) Αυτό που με εντυπωσίασε στο συγκεκριμένο όργανο ήταν το μπράτσο-ταστιέρα. Το πιο καλοφτιαγμένο σε αυτά τα χρήματα (μόνο το ibanez το κοντράρει) και πολύ βολικό στο (δικό μου) χέρι. Ηχητικά πολύ ωραίο και ευέλικτο λόγω active eq, με το Ibanez να υπερέχει ελαφρώς στα πολλά μπάσα, αλλά χωρίς σημαντική διαφορά. Με λίγη βοήθεια από το eq του ενισχυτή είναι απολύτως οκ. Το συνολικό κόστος με μια θηκη rockbag deluxe και μια ωραία ζωνούλα πήγε στα 400¤. Καθ'όλα ικανοποιημένος λοιπόν... :D :D :D :D :D :D

Ευχαριστώ όσους ασχολήθηκαν και είπαν τη γνώμη-συμβουλή τους. 8) 8) :wink:

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου