Προς το περιεχόμενο

Σωστό setup Windows για ήχο;


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δ) ας ειρωνευτούμε ΚΑΙ αυτόν τον τύπο όπως κάνουμε σε όλους τους άλλους και ας μην ξέρουμε γιατί ρωτάει.

 

Η ερώτησή σου αφορά παράνομο/dissasembled λογισμικό. Δεν χρήζει απάντησης' date=' μόνο ειρωνείας.

 

ΚΛΑΣΣΙΚΗ απάντηση eye.

 

Ασφαλώς. Δεν είδες μάλλον και την παρομοίου περιεχομένου απάντηση του boukaw.

 

dude' date=' μια ερώτηση εκανα.

[/quote']

 

Και εγώ μία απάντηση έδωσα.

 

αν δεν ξέρεις να απαντήσεις δεν χρειάζεται να γίνεσαι επιθετικός.

 

Να είσαι σίγουρος ότι εγώ ξέρω να απαντήσω. Εσύ δεν ξέρεις να ρωτήσεις.

 

τα windows θέλω να τα πετσοκόψω για άλλο pc που προορίζεται για παιχνίδια.

 

Αυτό δεν κάνει την χρήση του λογισμικού λιγότερο παράνομη. Αντίθετα την κάνει άσχετη με το noiz.

 

ΑΝ κάποιος ΓΝΩΡΙΖΕΙ ας απαντήσει παρακαλώ.

 

Με π.μ.' date=' να συμπληρώσω εγώ.

 

φιλικά :wink:

 

Όλοι για βουλευτές πάτε εδώ μέσα; Τι το θέλετε αυτό το "φιλικά" όταν δεν το εννοείτε; :D :D :D

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Btw, Σωστό setup Windows για ήχο σάν ερώτηση δέν στέκει και πολύ κατά τήν άποψη μού. Το θέμα έχει να κάνει καθαρά με το τί μηχάνημα έχει ο καθένας. Πχ, άν εγώ έχω *amd3800+ (OverClocked στά 4200+), 3 gb ram corsair sta 400mhz dual channel (2x1gb + 2X512gb) και σκληρούς sata, τότε σιγά μην κάτσω να ασχολήθω! Κάνω εγκατάσταση xp pro sp2 , φορτώνω drivers , τέλος βάζω nuendo κλπ και είμαστε έτοιμοι. Στήν περίπτωση βέβαια που έχεις κάτι σάν και αυτό:

http://cgi.ebay.com/Dell-Dimension-4300-P4-1-6-80GB-128mb-WINDOWS-XP-HOME_W0QQitemZ280108310594QQihZ018QQcategoryZ140070QQrdZ1QQcmdZViewItem

, τότε ναί. Χρησιμοποίησε τα παραπάνω links και θα δείς διαφορά.

 

*This is my actual machine :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΚΛΑΣΣΙΚΗ απάντηση eye.

 

Ασφαλώς. Δεν είδες μάλλον και την παρομοίου περιεχομένου απάντηση του boukaw.

 

Βασικά εγώ το είπα γιατί όλοι παραπονιούνται για το τι χρέπια είναι τα pc, αλλά όλοι τους πετούν σαβούρες και ούτε που τα προσέχουν καν. Σε αντίθεση με τα πολυδιαφημισμένα mac, με την "παροιμιώδη" σταθερότητά τους!

 

Και ναι αυτό με τα παιχνίδια είναι τραγικό άκαιρο!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Και ναι αυτό με τα παιχνίδια είναι τραγικό άκαιρο!

 

Καλά, είναι άκαιρο και άσχετο με το noiz, αλλά εντάξει, δεν τρέχει και τίποτα ρε παιδιά... Μια και που αναφέρθηκε το nLite, μπορεί ο άλλος να θέλει να ρωτήσει κάτι, δεν είναι τόσο περίεργο ... Μπορεί να έπαιρνε απάντηση.. Μπορεί να ενδιαφέρει και κάποιον άλλο που διαβάζει το thread.

 

Όσο για το γεγονός πως είναι σπασμένα τα Windows, εντάξει και πάλι μου φαίνεται εμένα.. Από την άποψη δηλαδή πως το αναφέρει ο τύπος μόνος του, δικό του θέμα είναι. Δεν αρνείται το ολοκαύτωμα, σπασμένα windows έχει ίσως η πλειοψηφία ιδιωτών χρηστών στην Ελλάδα τουλάχιστον, γιατί να είναι τόσο θέμα 'ταμπού' ? (προσέξτε, ούτε επικροτώ, ούτε στην ουσία του το κρίνω, άλλο πράγμα λέω εδώ...).

 

Και για την αρχική απάντηση, δεν ξέρω το nLite, απλώς μπορείς να βρεις τις πληροφορίες που θέλεις στο site τους, αν και δεν θα λένε αυτολεξεί οτι δουλεύει ή όχι με σπασμένα windows, από τα συμφραζόμενα και το πως δουλεύει θα μπορείς να καταλάβεις... (γνώμη μου, θα δουλεύει...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αντίθεση με τα πολυδιαφημισμένα mac' date=' με την "παροιμιώδη" σταθερότητά τους!

[/quote']

 

off topic

 

ρε μεγάλε,έχω παρατηρήσει οτι συχνά - πυκνά αναφέρεσαι στα mac.

μία τα θεοποιείς,μία τα ειρωνεύεσαι...

 

μάλλον έχεις μια love-hate σχέση με αυτά ... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα ξεκινήσαμε μια κουβέντα περί σεταρίσματος των παραθύρων.

Πάλι έγινε κόντρα pc-mac και με τα πολλά αυτό που εννοούμε είναι, ότι αν και στα μακ έπεφταν τόσες σαβούρες και απροσεξίες από τους χρήστες, θα το ξανασυζητάγαμε για την περίφημη αξιοπιστία των μακ.

 

Τώρα εντάξει είναι και ο eye γνωστός για τις απόψεις του περί σπασμένων και με την ιδιοσυγκρασία που τον χαραχτηρίζει εκφράστηκε έτσι.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αντίθεση με τα πολυδιαφημισμένα mac' date=' με την "παροιμιώδη" σταθερότητά τους!

[/quote']

 

off topic

 

ρε μεγάλε,έχω παρατηρήσει οτι συχνά - πυκνά αναφέρεσαι στα mac.

μία τα θεοποιείς,μία τα ειρωνεύεσαι...

 

μάλλον έχεις μια love-hate σχέση με αυτά ... :D

 

Ρε μεγάλε καμία σχέση. Σε 1 μόνο ποστ είπα ότι θα αγόραζα στο χαλαρό την κορυφαία έκδοση του μακπρο και αυτό καθώς ακόμα δεν έχει βγει αντίστοιχη ολοκληρωμένη έκδοση pc με παρόμοια χαραχτηριστικά. Χώρια που είναι και αυτός τραγικά ακριβός.

 

Αντίθετα σταθερά υποστηρίζω, ότι μετά την συνεργασία intel-apple, οι τελευταίοι είναι πολύ ακριβότεροι σε σχέση με το pc, δίχως να το αξίζουν. Εκτός και αν κάποιος μου πει ότι όλα αυτά τα λ7 τα ξίζει μόνο το os!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δ) ας ειρωνευτούμε ΚΑΙ αυτόν τον τύπο όπως κάνουμε σε όλους τους άλλους και ας μην ξέρουμε γιατί ρωτάει.

 

Η ερώτησή σου αφορά παράνομο/dissasembled λογισμικό. Δεν χρήζει απάντησης' date=' μόνο ειρωνείας.

 

ΚΛΑΣΣΙΚΗ απάντηση eye.

 

Ασφαλώς. Δεν είδες μάλλον και την παρομοίου περιεχομένου απάντηση του boukaw.

 

dude' date=' μια ερώτηση εκανα.

[/quote']

 

Και εγώ μία απάντηση έδωσα.

 

αν δεν ξέρεις να απαντήσεις δεν χρειάζεται να γίνεσαι επιθετικός.

 

Να είσαι σίγουρος ότι εγώ ξέρω να απαντήσω. Εσύ δεν ξέρεις να ρωτήσεις.

 

τα windows θέλω να τα πετσοκόψω για άλλο pc που προορίζεται για παιχνίδια.

 

Αυτό δεν κάνει την χρήση του λογισμικού λιγότερο παράνομη. Αντίθετα την κάνει άσχετη με το noiz.

 

ΑΝ κάποιος ΓΝΩΡΙΖΕΙ ας απαντήσει παρακαλώ.

 

Με π.μ.' date=' να συμπληρώσω εγώ.

 

φιλικά :wink:

 

Όλοι για βουλευτές πάτε εδώ μέσα; Τι το θέλετε αυτό το "φιλικά" όταν δεν το εννοείτε; :D :D :D

 

Μπράβο, σχολίασες ΚΑΘΕ πρόταση που περιείχε το post μου! Δεν σου ξέφυγε καμία :lol:

 

 

Αυτό με τα παιχνίδια δεν αναφέρθηκε για να απενοχοποιηθώ για το σπασμένο λογισμικό, Αλλά επειδή λέγαμε προηγουμένως ότι δεν χρειάζεται να το πετσοκόψω. Και σου απαντώ ότι δεν τα πετσοκόβω για μουσική χρήση αλλά για παιχνίδια. Επομένως δεν θεωρώ ότι είναι "άκαιρο" boukaw, ούτε κάνει την ερώτηση μου άσχετη με το noiz, eye. ¶σχετη είναι ενδεχομένως επειδή αφορά σπασμένο λογισμικό το οποίο κανένας άλλος εδώ μέσα πλην εμού δεν χρησιμοποιεί. Αλλά όχι επειδή θέλω να το κάνω για παιχνίδια - πάλι για το nLite ήταν η ερώτηση.

 

Όσον αφορά τον "Μια ερώτηση έκανα - Μια απάντηση έδωσα" δες λίγο με τι ύφος ρωτάω εγώ και με τι ύφος απαντάς εσυ.

 

Για το π.μ. έχεις δίκιο, παράλειψή μου και σε ευχαριστώ που το συμπλήρωσες.

 

Φυσικά και του boukaw η απάντηση δεν είχε ΚΑΘΟΛΟΥ παρόμοιο περιεχόμενο με την δική σου. Το παιδί αναφέρθηκε στην αφαίρεση στοιχείων από το λειτουργικό σύστημα χωρίς να γνωρίζει ότι το σύστημα αυτό θα χρησιμοποιείται για παιχνίδια και όχι για σοβαρό σκοπό. Μην τον κάνεις ένα με εσένα. Αν θέλει να σε υποστηρίξει στην ειρωνία θα το κάνει από μόνος του.

 

ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ:

Δεν μπορείς να μου πεις αν ξέρω να ρωτήσω.

Δεν μπορώ να σου πω αν ξέρεις να απαντήσεις.

 

Και αυτό γιατί δεν ξέρω ποιος είσαι, ούτε ξέρεις ποιος είμαι. Φορουμ είναι εδώ, είμαστε άγνωστοι μεταξύ μας. Το keyboard bravery περισσεύει. Και το ότι είσαι modulator δεν σε κάνει pc expert ούτε εμένα άσχετο.

 

 

Πριν απαντήσεις σκέψου: ΔΕΝ αναφέρομαι στο θέμα του πειρατικού λογισμικού, αλλά στους τρόπους συμπεριφοράς σου εδώ μέσα. Αν κάπου στο FAQ λέει ρητά ότι "¶ν κάποιος κάνει ερώτηση για σπασμένο λογισμικό, τότε ο Wow! έχει κάθε δικαίωμα να τον ειρωνευτεί και του επιτεθεί (γιατί όλοι οι αλλοι modulators είναι ευγενικοί)" τότε πάω πάσο. Θα σου ζητήσω και συγγνώμη που το κάνω θέμα. Αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου