Προς το περιεχόμενο

Σωστό setup Windows για ήχο;


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας, έχω αυτή την απορία γιατί το 'χω ακούσει κανα δυο φορές.Με έχουν ρωτήσει αν έχω σωστά στημένο το μηχάνημα για τη μουσική, σε Windows παντα .

 

Το να μην εγκαταστείς περιττά προγράμματα και να μην χρησιμοποιείς internet μπορεί να θεωρηθεί καλό στήσιμο;

 

Αν όχι τί θα μπορούσε να κάνει ο καθένας απο μάς για να πετύχει, ανάλογα με τις δυνατότητες του υλικού του, την ανάλογη καλύτερη απόκριση για να κάνει το τραγουδάκι του άνετα, σταθερότερα, γρηγορότερα; Υπάρχει κάποιο site που να λέει τις ρυθμίσεις ή να δίνει κάποιο πρόγραμμα για τη δουλειά; Ή τελικά αν διατίθεται κάποιος να μας δώσει τα φόντα του.

 

Υ.Γ. Έψαξα άδικα να βρώ, θέματα να με βοηθήσουνε, μα δύστηχως δεν βρήκα.

Να πω την αλήθεια δεν το πολυ καταλαβαίνω το search engine του site. Ότι και να βάλω μου πετάει 89032482 θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Το να μην εγκαταστείς περιττά προγράμματα ...μπορεί να θεωρηθεί καλό στήσιμο;

 

Ναι' date=' όπως για παράδειγμα τα Windows security updates και γενικώς updates της (μικρής-μαλακής) Microsoft. :wink:

 

 

 

 

 

(Αστειεύομαι.... OK?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαχα λίγο το site jmone αλλά τα περισσότερα είναι click & buy όπως λέει στο SOS. Στα άλλα site δεν βρίκα κάτι παραπάνω απο αυτά τα λίγα που ήξερα να κάνω με το antispy xp ένα free προγραμματάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έστηνα το δικό μου σύστημα, κράτησα τις σημειώσεις που είχα βρει από site σαν κι αυτό που προτείνει ο jmone κι έφτιαξα ένα doc αρχείο στο οποίο υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες για το σωστό στήσιμο ενός "μουσικού" ΗΥ.

 

Αν υπάρχει ενδιαφέρον (και δυσκολεύεστε να βρείτε πληροφορίες από αλλού -πράγμα μάλλον δύσκολο), ευχαρίστως να το ψάξω και να το ανεβάσω.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης αν θες φτιάχνεις μια 2η εγκατάσταση XP, με custom winXP cd το οποίο δημιουργείς με το nLite.

http://www.nliteos.com

Πετσοκόβεις ότι δεν χρειάζεται και πάει σφαίρα. Θέλει βέβαια λίγο ψάξιμο το θέμα.

Τσάμπα καίει η....κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου