Προς το περιεχόμενο

ΜΠΙΡΟΠΟΣΙΑ: Η τέχνη του μπεκρουλιάζειν!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 152
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eεεεεε..Μην καταστρεφετε τη συζητηση με κοκες και κόλλες..

 

Λοιπόν, ψηφίζω μαύρες μπύρες κατά προτίμηση από βαρέλι. Στο Ζυθο φέραν εδώ και καιρό μαύρη ΗΒ (lager) βαρελίσια και τη σερβίρουν και σε ποτήρια του λίτρου... Τέλεια!!!

 

Από μεθύσια τώρα τι να πρωτοπούμε.. Να ένα καλό, από τον καιρό που ήμουν φοιτητής: Αφού είχα κατεβάσει ένα 5λιτρο βαρελάκι αμστελ, μεσα στην τρελή χαρά φόρεσα κάτι παραλλαγές που είχα (δεν ξέρω το λόγο...), πήγα (μαζί με άλλους δύο κάφρους κολλητους μου σε παρόμοια κατάσταση) στο σπίτι μιας φίλης που είχε παρτυ.. Εκεί ξεράσαμε ομαδικώς όοοοοοοολο το μπάνιο, κάποια στιγμή κατούρησα ένα ζευγάρι (αγόρι+κορίτσι, ε...) που τα "λέγαν" στον κήπο του σπιτιού και τελικά κατέληξα να πέσω στο κρεβάτι με μια κοπέλα που γενικά κόλωνα να πλησιάσω. Από το λιώσιμο όμως ξεράθηκα με τη μία στον ύπνο, οπότε δεν έγινε τίποτα το αξιόλογο.. :Ρ Καλή φάση, ε; :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να κανονίσουμε ομαδική έξοδο σε μπιραρία' date=' αν και εφόσον ο λαός του noiz το επιθυμεί...

 

Έχω κάτι λιγούρες για γερμανικά λουκάνικα τώρα τελευταία...και λέω να ρίξω και μερικές μπιρίτσες στη μπάκα να δέσει ο αχταρμάς...[/quote']

 

Είμαι μέσα!!! :D :D :D :D :D :D :D

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν...

 

Αυτό που χρειαζόμαστε είναι ένα μεγαλούτσικο μαγαζί με μπιρόνια extra και όχι Amstel-ο-Haineken αηδίες, βαρβαρικούς μεζέδες (κρέατα, λουκάνικα και τυριά μυστήρια να νοιώσουμε λίγο Conan ρε παιδάκι μου...), φοβερή διακόσμηση (για να χορταίνει και το μάτι) και φυσικά μουσική της προκοπής (απαγορεύονται σκυλέ - fame story, pop και όλα τα παρεμφερή).

 

Το θέμα είναι οτι θα πρέπει να μαζευτούμε αρκετοί για να μη γίνουμε ρεζίλι όπως κάτι άλλα sites που μαζεύουν ίσα με 5-7 άτομα και το λένε και συνάντηση, χεχεχε!

 

Ακούω (ή μάλλον διαβάζω) προτάσεις για μέρος, μέρα και ώρα!

 

Για πάμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι 1 στην Καλλιθέα που έχει και απίστευτο φαί και όλες τις μπύρες-μπίρες που κυκλοφορούν στον κόσμο. Τιμές ψιλομέτριες, αλλά αν πάρετε 2λιτρες κανάτες θα σας έρθει φθηνά.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλασικά για καταστάσεις "παγκάκι" και άραγμα, amstel κουτάκι με 1 ευρώπουλο και ξερό ψωμί!

από εκεί και πέρα ψάχνομαι αλλα δεν έχω βρει ακόμη την κατάλληλη... :(

 

γενικά δεν έχω ξεφύγει ποτέ από μπιριποσία εκτός από μια φορά στη γιορτή μου μέσα στο καταχείμωνο που είχα την "υπέροχη" ιδέα να mixαρω μπίρα με ότι ποτοειδές υπήρχε στο σπίτι :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην Amstel,Heineken και λοιπα ΣΑΠΟΥΝΙΑ καλο ειναι να τα καταργησετε γιατι και φριχτα στη γευση ειναι και βλαπτουν στην υγεια... :twisted: απορρω πως επιτρεπουν την κυκλοφορια τους στο εμποριο.

 

Υπαρχουν πολλες κορυφαιες μπυρες (με Υ ) απο τις αγαπημενες μου ειναι η γερμανικη μαυρη KOSTRITZER ,η εγγλεζικη TETLEY'S & βεβαια η κορυφαια "κοκκινη" τσεχικη STAROPRANNEN.

 

Για ελαφριες "αναψυκτικες" μπυρες οι Ιαπωνες δεν παιζονται με κορυφαια την ASAHI (δυστυχως πολυ δυσκολα θα βρειτε την γιαπωνεζικη μια και πια τις φτιαχνουν στην Τσεχια για την Ευρωπαϊκη αγορα) ομως η κινεζικη TSING TAO ειναι εκπληκτικα καλη μπυρα & οτι πρεπει για τα "ελληνικα" γουστα.

 

Γενικα το σημαντικοτερο πραγμα για μια καλη μπυρα ειναι το καλο ΝΕΡΟ οποτε προτιματε μπυρες απο περιοχες με καλο νερο (απο ΕΛΛΑΔΑ π.χ. η αξιοπρεπεστερη μπυρα ειναι η ΒΕΡΓΙΝΑ μια και γινεται απο νερο που πηγαζει απο την οροσειρα της ΡΟΔΟΠΗΣ) :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου