Προς το περιεχόμενο

ΜΠΙΡΟΠΟΣΙΑ: Η τέχνη του μπεκρουλιάζειν!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από προτροπή 10.000 και πλέον μελών του noiz, το σημείο λατρείας της μπιροϊνης είναι γεγονός.

 

(η μπίρα πλέον γράφεται με "ι" και όχι με "υ" όπως παλιά για όσους φάνηκε περίεργο)

 

Λοιπόν...θα τα ξεράσετε όλα σκουλήκια (copyright by Taxiarchos Theoxaris).

 

Τι μπύρες προτιμάτε και γιατί. Επίσης θα ήθελα να μάθω ποιά ήταν η χειρότερη λαλακία που κάνατε μετά από άκρατη μπιροποσία....

 

Για πάμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 152
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλύτερες οι κόκκινες (Paulaner,Murphy's,Mcfarland....) αν και συνήθως πίνω heineken (ξενέρα).

 

Τα χειρότερα με μπυροποσία (old-school με υ) ήταν μια τσικνοπέμπτη που έβγαλα οτι λουκάνικα και μπριζόλες είχα φάει :( :? και ένα βράδυ σε ένα μαγαζί που άραξα δίπλα σε ένα ηχείο και κοιμήθηκα.

 

Διαγωνισμό θα κάνουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να κανονίσουμε ομαδική έξοδο σε μπιραρία, αν και εφόσον ο λαός του noiz το επιθυμεί...

 

Έχω κάτι λιγούρες για γερμανικά λουκάνικα τώρα τελευταία...και λέω να ρίξω και μερικές μπιρίτσες στη μπάκα να δέσει ο αχταρμάς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία ρε φίλε αυτά αλλά με την κοιλούμπα της μπύρας τι γίνεται...θα καταντήσουμε σαν τον "i'm awesome" ,αλλά εμείς θα παίζουμε την καραγκούνα με flanger.... :?

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν ξεσκίζομαι στις Amstel στις 7 το πρωί (γιατι έτσι μας αρέσει) και μετά πάω σχολείο (ήμουν 17 τότε) όπου περνάω 5 ώρες πάνω από μια χέστρα και όταν ξυπνάω δεν θυμάμαι τίποτα μου έλεγαν μετα ότι μπινελίκωσα όλους τους καθηγητές φώναζαν ασθενοφόρα και μαλακίες, νόμιζαν ότι ήμουν πρεζάκιας και κατι φίλοι μου έλεγαν "ήταν σε ενα παρτυ πριν" :lol: και έβγαλα και μια γκόμενα

 

εγώ δεν θυμάμαι τίποτα απ' ολα αυτά

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ωραία μπύρα που ανακάλυψα πρόσφατα λέγεται Perlenbacher ή κάπως έτσι, κλάσεις ανώτερη από αμστελοχαϊνεκεν. Από επώνυμες μάλλον για μαυρούλες πικρές-πικρές, ξέρετε σεις, ονόματα δεν λέμε - οικογένειες δεν θίγουμε.

 

Ιστορίες για ξεράσματα πολλές και διάφορες, τσιμπήστε όμως μια ... εναλλακτική ιστορία:

 

Σε υπαίθρια συναυλία στην μαλακάσα, πίνω 2 λίτράκια μονοκοπανιά, πίνω και κάτι τσικουδιές που με κεράσανε κάτι φίλοι, μετά από λίγο όμως με πιάνει τρελλλλό κατούρημα και ημουνα και μπροστά-μπροστά και δεν ήθελα να φύγω να πάω πίσω για κατούρημα, οπότε τι έκανα ο θεός;

 

Παίρνω το μπουκάλι της μπύρας (πλαστικό, διλιτρο) και τα αμολάω μέσα, περιττό να σας πω ότι το πλήθος δίπλα μου δεν πήρε χαμπάρι.

 

Οκ, προσκυνήστε με τώρα.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....καλα....αυτή η παπαριά αριστερά που λεέι "περισσότερα emoticons" αμα κάνεις το σφάλμα και την πατήσεις ανοίγει μια νέα σελίδα που έχει τα ίδια..... απατεώνες...... 8)

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου