Προς το περιεχόμενο

ΜΠΙΡΟΠΟΣΙΑ: Η τέχνη του μπεκρουλιάζειν!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέσα' date=' αρκεί να μην ακούσω τπτ για manowar :P[/quote']

 

O.K! Θα παρακαλέσουμε τον μαγαζάτορα να μας βάλει να ακούσουμε την δισκογραφία του Boy George...

 

Ρε αφήστε τα κολλήματα, για μπίρες πάμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 152
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραία μπύρα είχα πιεί στήν αγγλία . Έχουν pub πού προμηθεύονται από "μικρά" ζυθοποιεία τής γειτονίας. Είναι βαρελίσια με όλη τήν σημασία τής λέξης! Φαντάζομαι φυσικά Γερμανία και κάτω χώρες θά είναι ακόμη καλύτερη η φάση. Btw , ξέρετε κανένα μέρος που να έχει

Guinness Βαρέλλι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....ξέρετε κανένα μέρος που να έχει

Guinness Βαρέλλι???

 

Εδω όταν λένε Guinness βαρέλι εννοούν μια πατέντα που δουλεύει ως εξής: Αδειάζουμε τη μπύρα από το κουτάκι στο ποτήρι, τοποθετούμε το ποτήρι σε μια συσκευή που με κάποιο κραδασμό (υποθέτω) σηκώνει όλον τον αφρό ώστε αυτός να γίνει παχύς και κρεμώδης και η Guinness μας είναι έτοιμη για σερβίρισμα. Εμένα δε με χαλάει καθόλου πάντως και την προτιμώ από πολλές άλλες. Αυτά περι βαελίσιας Guinness.

 

Λοιπόν ,πίσω στο θέμα μας!! Ποτε θα πάμε;!;! :D :D :D :D :D

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω όταν λένε Guinness βαρέλι εννοούν μια πατέντα που δουλεύει ως εξής: Αδειάζουμε τη μπύρα από το κουτάκι στο ποτήρι, τοποθετούμε το ποτήρι σε μια συσκευή που με κάποιο κραδασμό (υποθέτω) σηκώνει όλον τον αφρό ώστε αυτός να γίνει παχύς και κρεμώδης και η Guinness μας είναι έτοιμη για σερβίρισμα.

 

Δε διαφωνώ στο οτι σίγουρα δεν είναι ποιοτική αφου τις τελευταίες φορές μου φάνηκε σα νερό με μπύρα,αλλα η διαδικασία που είπες δε νομίζω να είναι και η πιο συμφέρουσα για τα μαγαζιά.

Μέσα και'γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα ειναι σπανιο να βρεις μαγαζια που "ξερουν" καποια πραγματα παραπανω για τις μπυρες.

 

να δουμε, θα κανονιστει τιποτα, η θα μεινει στην αρχικη συμμετοχη σαν το 5χ5????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι 1 στην Καλλιθέα που έχει και απίστευτο φαί και όλες τις μπύρες-μπίρες που κυκλοφορούν στον κόσμο. Τιμές ψιλομέτριες' date=' αλλά αν πάρετε 2λιτρες κανάτες θα σας έρθει φθηνά.[/quote']

 

H Diver...Εχω πιει μεχρι και lucifer εκει μεσα!Καλο μαγαζακι και πολυυυυ

καλο service(ξανθο,μελαχροινο,οτι θελει ο απαιτητικος πελατης!!)

 

Σκηνικο μετα απο μπυρες,Chick Corea,στον Λυκαβηττο,ειμαι βραχακια ακριβως

απεναντι και επανω απο την εισοδο..Εχω πιει γυρω στα 5 λιτρα και αποφασιζω να την αμολησω πλατη στη σκηνη γιατι το wc ειναι στον κοπανο.Ελα μου ομως που ΟΛΑ τα ατομα που καθοντουσαν στα βραχακια με κοιτουσαν..Δυστυχως

το πηρα χαμπαρι μονο οταν ειχα ξεκινησει την ουρηση και ηταν πολυ αργα

για να σταματησω.. :lol: :lol: :lol:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο παστελάκο. Αυτή είναι! Δεν είναι όντως πάρα πολύ καλό μαγαζί και με τιμές σχετικά ικανοποιητικές;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο παστελάκο. Αυτή είναι! Δεν είναι όντως πάρα πολύ καλό μαγαζί και με τιμές σχετικά ικανοποιητικές;

 

Εχω να παω πανω απο 2 χρονια,αλλα ανεκαθεν ηταν τετοιο μαγαζι και σχετικα φθηνο..Και ενδυκνειται με τα μπουνια για noiz-ιακη συγκεντρωση.. :lol: :lol: :lol:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και με ροκ ύφος και μουσική. Είχα πάει πριν κανά τρίμηνο και ήταν όντως ακόμα πολύ καλή μπυ/ιραρία! Οπότε να βάλει υποψηφιότητα μιας και που παίζει μπύρες απ' όλο τον κόσμο;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ συνήθως πάω στον Ζύθο. Εχει τα πάντα από μπύρες και βαρελίσιες και μπουκάλι, ακόμα και τελείως κουλές μάρκες. Εχει καταστήματα στο μαρούσι, στο φάληρο και στου ψυρρή. Απο μουσική δεν θα το'λεγα ροκάδικο, παίζει γενικά χαλαρή ξένη μουσική σε λογικές εντάσεις για κουβέντα. Και το περιβάλλον κλασσική μπυραρία. Ξύλινα πέτρα κτλ.. Προτείνεται και αυτό... ;)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου