Προς το περιεχόμενο

crystal audio engine ερωτήσεις σχετικά


dimicupo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας και πάλι νοιζάδες/ες.....λοιπόν κατέβασα το παραπάνω προγραμματάκι που υπάρχει ο σύνδεσμος του στο νοιζ,έχω γράψει κάτι κλιπάκια που θέλω να ανεβάσω,αλλά υπάρχει ένα θέμα.Τα σώζει σαν crystal projects,οπότε τον ήπια....ρωτάω λοιπόν.

1.Σε τι φορμάτ πρέπει να τα γράψω ? (.wav,.mp3 ?? ή τι άλλο?)

2.Το πρόγραμμα αυτό έχει δυνατότητα να σώσει ένα project σε αυτές τις μορφές ??? αν ναι,πώς ??

 

Υ.Γ. Μη μου πείτε να το κάνω με Cubase ή ότι άλλο σαν αυτό,γιατί το notebook είναι ήδη στα όρια του,παρακαλώ αν δε γίνεται με το cystal,προτείνετε μου ένα "ελαφρύ" πρόγραμμα,αρχικά ας είναι δικάναλο και χωρίς πολλά,μια εγγραφούλα που να είναι σε κοινό φορμάτ θέλω,όχι να ξαναγράψω το...the dark side of the moon 8O

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, με πατημένο το ctrl, με αριστερό και δεξί κλίκ αντίστοιχα ορίζεις την αρχή και το τέλος του κοματιού στη μπάρα του μετρονόμου.

Μετά file -> export mixdown σε wav.

Με οποιδήποτε wav to mp3 converter τελειώνεις τη δουλειά. Τα λέει αναλυτικότερα στη βοήθεια, στην ενότητα Mixdown & Bouncing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου