Προς το περιεχόμενο

Τα 25 πιό λυπητερά τραγούδια στον κόσμο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν την μπορω την κουνιστρω ρε παιδι μου με ενοχλει τρομερα ο τροπος που τραγουδα... :lol: :twisted:

 

Δυστυχως και οι δυο αγαπημενοι μου κιθαριστες ολων των εποχων (Johny Marr & The Edge) παιζουν με εντελως γελοιους τραγουδιστες (αλλος καραγκιοζοπαιχτης και ο Βono... :twisted: :roll: :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 92
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συμφωνω για τους Smiths με τον Jack Nickol....ε...τον superfunk! :lol: :lol:

No offence.Και εχω παρομοια αποψη για τις περισσοτερες μπαντες του ειδους.

Φυσικα ειναι αποψη μου & δεν θελω να θιξω κανεναν. :D

Ειναι αξιοπροσεκτο παντως οτι εχουν παραλειψει-[αντικαταστησει απο πατατο-τραγουδια]-καποια πολυ σημαντικα κομματια..Μα τι στο καλο,αμουσοι ειναι αυτοι που 'ψηφισαν'?? :!: :!: :lol: :lol:

Το "Sound of silence" απο Simon & garfunkel,το "leaf & stream"των Wishbone Ash,το "shine on you crazy diamond" ,το "my funny Valentine"kai πολλα πολλα αλλα..

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης τι λίστα ειναι αυτή χωρίς το kangaroo ή το holocaust των big star?

 

χωρίς leonard cohen?

 

παλι καλά που βάλαν και έναν bacharach/david για ξεκάρφωμα (anyone who had a heart), το οποίο είναι όντως μαύρο κλάμα.

 

α ούτε ελιοτ σμίθ ρε παιδια?

 

γιατι νομίζετε οτι αυτοκτόνησε ο άνθρωπος? για μια θέση σε αυτές τις λίστες!

 

και του το στερείτε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εξαιρεση το...γκεϊκο υπερεκτιμημενο κλαψουριτο των Smiths

 

Συμφωνώ με το γκεϊκο και το κλαψουριτο, όχι όμως και με το υπερεκτιμημενο. Ο τρόπος που η μουσική του Marr ταίριαζε ΜΕΣΩ ΑΝΤΙΘΕΣΗΣ με το στίχο και την κλαψουρίστικη ειρωνία του Morissey πιστεύω ήταν μοναδικός. ¶σε που πολλοί στίχοι είναι καταπληκτικοί, τί να προτοθυμηθώ the queen is dead, cemetry gates κλπ, και κυρίως πώς έδενε το σύνολο στίχοι-μουσική σε κάτι ανώτερο απο το άθροισμα των μελών. Πιστεύω οτι ήταν ένα ζευγάρι που μόνο μαζί θα μπορούσε να βγάλει τέτοια φοβερά κομάτια. Αλλα όντως πολλή μιζέρια βρε παιδί μου... Θα μπορούσε να γεμίσει ένα τοπ 25 μίζερων τραγουδιών μόνος του ο Morissey!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...γκεϊκο υπερεκτιμημενο κλαψουριτο των Smiths

 

Ενταξει μην τα λέμε όλα έτσι απλά...έχουν και μερικά ωραία τραγουδια...Οσο για την "ελαφρότυτα" του τύπου...δεν με ενδιαφέρει καθόλου...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και είμαι στην αντίστοιχη (μουσικά) φάση, να προτείνω το "Dedication" του Μάνου Χατζιδάκι από το album "Reflections" με τους New York Rock & Roll Ensemble? Με ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΥΣ στίχους του (αν δεν κάνω λάθος) Dorian Rudnytsky.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Smiths ήταν για τα 80s ότι οι Nirvana για τα 90s και οι Radiohead/Tool για τα 00s.

 

Μπορεί να μην αρέσουν σε πολύ κόσμο, αλλά αυτός ο κόσμος θα πρεπει να καταλάβει πως αν δεν υπήρχε το μουσικό ντόμινο των παραπάνω, ακόμη θα κυκλοφορούσε με σπαντέξ και βάτες, αυνανιζόμενος πάνω σε πουά Kramer / Jackson κάτω απο θάμνους ιδρωμένης περμανάντ.

 

Αυτά..

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου